Městečko prokletých

• Česko Vesnice prokletých (více)

Na anglické městečko Midwich zapůsobí tajemné silové pole, které způsobí, že všichni v dosahu jeho účinku usnou. Každá žena v produktivním věku poté otěhotní, včetně dospívajících dívek a žen, jejichž muži nebyli v té době přítomni. Všechny porodí blonďaté, mimořádně inteligentní děti, které ale trpí naprostým nedostatkem emocí. Když se pak vesničané ve strachu spojí, děti prokáží neobyčejnou schopnost kontrolovat jejich vědomí a semknou se proti všem, kdo by je chtěli ohrožovat. (oficiální text distributora)

teltri

Dobrý čiernobielý hororík zo stanice TCM počas príjemného večera na výške. Dobre vystupňovaná atmosféra. Ešte teraz počujem vnútorný hlas pán učiteľa "Think about a brick wall, BRICK WALL ..." ()

m.xFuck

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení. Popravdě jsem nečekal, že by film starý 56 let mohl zaujmout, ale povedlo se. Jako horor to dneska už moc nefunguje a jako scifi je téma už dost proffláklé, přesto nenudí a na stopáži bez problémů udrží pozornost. Super můžu jen doporučit. ()

Damnsinead

Midwichské kukačky mám ráda jako román a filmová verze vůbec nebyla špatná. Děti jsou správně zlověstné a tempo filmu je klidné, ale je poznat, že něco visí ve vzduchu. Délka 77 minut je akorát pro nepříliš rozsáhlou předlohu. ()

Whovian

Překvapivě slabá předělávka naprosto geniální knížky. Zredukovali počet postav na tři, změnili charakter každé z nich a to ještě tak, že jejich činy nedávali žádný smysl. Nejhůř dopadl Zellaby, ze kterýho udělali naprostýho blba s úplně opačným přístupem než v knížce a celá pointa jeho konečného činu se vytratila. Jediný dobrý nápad je cihlová zeď. ()

baronGrga

Hvězdy patří zejména blonďatým dětem. Jinak na můj vkus příliš plochý děj a rozuzlení téměř až půvabně jednoduché. ()

Bobstajn

Výborný film, oldschoolové hororové sci-fi z éry 50. a 60. let, přesně tak, jak to máme rádi. Bez hluchých míst, rychlý začátek a ještě rychlejší konec, jasně definované postavy, parta zlobivých dětí a sladká britská angličtina. Pár technických a logických nedostatků by se sice našlo, ale není to nic, co by kazilo celkový dojem z filmu. Jen škoda, že se neprojevovalo víc dětí kromě jejich "vůdce" Davida, snímku by to určitě prospělo. ()

CreepyJoe odpad!

Jaký je rozdíl mezi  tímto remakem z roku 1995 a tím z roku 1960 ? Téměř žádný, už v té době ten horor byl out. Přesto ta hodnocení... Film z roku 1960 má 73% přitom je katastrofou, odporný černobílý obraz, toporné pseudo žvásty a stupidní dialogy. Ono to spíše něco než o filmu ten propastný rozdíl v hodnocení vypovídá mnohé o neuvěřitelném pokrytectví zdějších hodnoticích uživatelů. Jestliže napálili te staré toporné parodii na horor pěti hvězdu a remaku, který je více než zdařilý hvězdičku. Je na čase se podívat do svých pozérských a pokryteckých dušiček zdějších (ne)ártových hnidopichů, kteří jsou konzistentní ve svých názorech asi reklamní panák. Já konzistetní samozřejmě sem předloha  nekoukatelná(1960) sračka remake (1995) nekoukatelná sračka a i přesto byl po všech stránkách lepší a přesto má nižší hodnocení. Zamyslete se vy pozéři. :) ()