Reklama

Reklama

Pomsta netvora

  • USA Revenge of the Creature (více)
Trailer

Gillman (Ricou Browning, Tom Hennesy) je zajat muži poslanými Oceanáriem na Floridě, kde je studován zvířecím psychologem, profesorem Cletem Fergusonem (John Agar) a studentkou Helen Dobsonovou (Lori Nelson). Profesor se studentkou se do sebe rychle zamilují k zármutku Joea Hayese (John Bromfield), Gillmanova hlídače, který Helen miluje. Gillman získá okamžitou oblibu u Helen a s námahou přesvědčí profesora Fergusona, aby s ním hovořil. Kvůli pokusům prováděných na něm v nádrži se stává obojživelníkem. Pak Gillman utíká, zabíjí Joea a prchá do otevřeného oceánu. Stále však nemůže přestat myslet na Helen. Proto ji vystopuje a nakonec ji unáší z přímořské restaurace, kde zrovna baví s Fergusonem. Ten se ho snaží pronásledovat, ale Gillman utíká ve vodě se svojí zajatkyní. Clete a místní vymahač práva se proto musí pokusit vystopovat Helen a jejího obojživelného únosce...

Tento film je prvním snímkem dnes již slavného herce a režiséra Clinta Eastwooda, který si zde zahrál asistenta v laboratoři. (Javert)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/ ()

Dan9K odpad!

všechny recenze uživatele

Tvůrci vymysleli tu pokud možno nejvšednější zápletku a nejnudnější monstrum na světě. Začátek je ještě slibný, ale neskutečně roztahaná část v akváriu mě málem zabila. Konec byl docela hloupý, ale na celém filmu ještě zdaleka to nejlepší. Tohle dílo není vtipné, není zábavné, není napínavé, není strašidelné, není vůbec nic. Od pozdějšího tvůrce geniálního Shrinking Mana je to pro mě opravdu velké zklamání. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Žabí muž si s těma ženskýma nedá a nedá pokoj a to ani v pokračování úspěšného hororu Netvor z Černé laguny . Děj začíná tam, kde v předchozí části skončil, tedy v jezírku uprostřed amazonských pralesů, kde prehistorický žabí muž žije. V porovnání s předcházející částí, kde ho tým vědců chtěl zneškodnit za pomocí jedu, tentokrát filmoví tvůrci netroškařili a šli na to rovnou s dynamitem. Monstrum, omráčené tlakovou vlnou, je převezeno do mořského vědeckého centra Ocean Harbour na Floridě. Předváděčka se trochu vymkne kontrole, žabák vystraší pár novinářů, přizabije jednoho mariňáka a tak je za trest upevněn řetězem ke dnu bazéna. V následujících scénách vědci monstrum krmí a učí ho reflexům za pomocí elektrického obušku. Vědecký tým vede vědkyně, jak jinak, velká fešanda, do které se žabák, jak jinak, zamiluje. Podvodních sekvencí si divák užije opravdu dost a dost, sem tam jsou prokládané dlouhými záběry na skotačící delfíny a občas zazní plky sličné vědkyně o těžkém údělu vědecké pracovnice a o její potřebě být jako ostatní, normální lidé. Ale co čert nechtěl - žabák utrhne řetěz, uteče z akvária, cestou převrhne jedno auto a pohodářsky odkráčí do moře. Zde žabí muž přestává být exotickým prehistorickým živočichem a stává se notně nadrženým predátorem. Marně jsem si lámal hlavu, jak mohl vědět, kde vědkyně bydlí, nicméně se opravdu zjevil u jejího domu a po několika milostných tokání fešandy a jejího vědeckého kolegy se žabákovi opravdu podařilo vědkyni unést. Dobře mu tak, měl vědět, že se zadanýma ženskýma si neradno zahrávat a taky na to šeredně doplatil. Film končí podobnými záběry, jako předchozí část, tudíž otevřenými vrátky pro další pokračování. Výsledný dojem je velice dobrý, rozhodně jde o špičku v žánru monster-movies. A abych nezapomněl, asi na půl minuty se zde s laboratorní krysou v ruce zjeví mladý Clint Eastwood, v miniroličce vědce a pronese pět vět. Vážně, počítal jsem to :o)) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

I já sám patřím spíše k těm, které druhý díl této série příliš neoslovil. Zatímco jednička je mnohými považována za „kultovní dílo“, tak tady mi vadila kromě slabšího scénáře především změna prostředí. Kouzlo Černé laguny nahradila vodní nádrž, dobrodružnou atmosféru přemíra romantiky a nudných pasáží, ale i zde se podařilo obsadit velice atraktivní herečku. Takže za to má Arnold u mě malé plus. Samozřejmě nesměla chybět scéna v bílých plavkách (kterou však stejně jako v prvním díle ve vodě podstoupila Ginger Stanley). Nevím, buď neuměly ty herečky plavat, nebo měly strach, aby mokré plavky neodhalily víc, než za co dostaly zaplaceno. Každopádně i zde jsem si vyloženě užíval podvodní záběry, které byli prostě nádherné. Jen byla velká škoda, že tu dostalo zbytečně moc velký prostor Ocean Harbor Oceanarium, ve kterém máme sice tu čest vidět na pár vteřin Clinta Eastwooda v jeho první roli, ale kromě útěku z nádrže to byla docela nuda. Navíc se samotný Gill-man v mnoha situacích choval dost podivně, měl neuvěřitelný orientační smysl a už prostě nebyl tolik okouzlující, jako tomu bylo minule. Nicméně pořád v tom vidím průměrný film, který s ohledem na dobu vzniku rozhodně nepatří do koše! 50% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Já věděl, že se mi to bude líbit, ač neseznámen z předchozím Netvorem z Černé laguny. Příběh je sice plochý jako sousedovic školou povinná Evička, ale černobílý formát, hodně povedený kostým (z dnešního pohledu asi už ne, ale ve své době byl velmi slušný a být na tom v kině, i by mi to nahánělo hrůzu), naprosto vynikající podvodní scény (ty mě fakt uchvátily - několikrát jsem se díval, ve kterémže roce byl ten film natočen a nechtěl tomu věřit) a skvělé, atmosférické, napínavé a děsivé scény s netvorem, který se za někým plížil, aniž by si ho ten někdo všiml. A jako bonus půlminutová pětivětní první role Clinta Eastwooda. Prostě jsem si pošmákl. Jdu shánět Netvora z Černé laguny a dneska jdu do Netvor přichází. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (9)

  • Tento film je úplně prvním, ve kterém si zahrál Clint Eastwood. (ČSFD)
  • Reštaurácia, z ktorej netvor unáša Helen Dobson (Lori Nelson), sa volala Lobster House v Jacksonville na Floride. Reštaurácia bola zničená pri požiari niekoľko rokov po natočení tohto filmu. (westerns)
  • V prvom dieli Creature from the Black Lagoon (1954) bol oblek netvora vytvorený tak, aby zadržiaval vzduch, takže keď bol netvor pod vodou, nevznikali žiadne bubliny. Aby sa ušetrili peniaze a zabezpečil sa vzduch pre kaskadéra v podvodných sekvenciách, dizajn obleku bol zmenený tak, aby umožňoval hadici pumpovať vzduch k hercovi. V dôsledku toho je možné vidieť, že z rôznych častí obleku vychádzajú bubliny. (westerns)

Reklama

Reklama