Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (více)

Gillman (Ricou Browning, Tom Hennesy) je zajat muži poslanými Oceanáriem na Floridě, kde je studován zvířecím psychologem, profesorem Cletem Fergusonem (John Agar) a studentkou Helen Dobsonovou (Lori Nelson). Profesor se studentkou se do sebe rychle zamilují k zármutku Joea Hayese (John Bromfield), Gillmanova hlídače, který Helen miluje. Gillman získá okamžitou oblibu u Helen a s námahou přesvědčí profesora Fergusona, aby s ním hovořil. Kvůli pokusům prováděných na něm v nádrži se stává obojživelníkem. Pak Gillman utíká, zabíjí Joea a prchá do otevřeného oceánu. Stále však nemůže přestat myslet na Helen. Proto ji vystopuje a nakonec ji unáší z přímořské restaurace, kde zrovna baví s Fergusonem. Ten se ho snaží pronásledovat, ale Gillman utíká ve vodě se svojí zajatkyní. Clete a místní vymahač práva se proto musí pokusit vystopovat Helen a jejího obojživelného únosce...

Tento film je prvním snímkem dnes již slavného herce a režiséra Clinta Eastwooda, který si zde zahrál asistenta v laboratoři. (Javert)

Cimr

Dočkáme se prakticky všeho, co je pro americký horor z 50. let typické. Dialogy, kamera, zápletka, otáčející se noviny a rozhlasoví komentátoři, vše je tak průměrné a ohrané, až to bolí. I ten výchozí nápad není nic jiného, než suchá variace na krásku a zvíře či King Konga. Jediné dvě věci, co zaručené pobaví, jsou nerealistický kostým hlavního hrdiny a mimořádně hloupá hudba, která opakuje dva motivy (veselý a strašidelný) pořád dokola a absolutně nesedí k promítaným scénám - hudba burácí a v příběhu se nic neděje. ()

Karamanlis

Aj keď je Revenge of the Creature evidentne rýchlokvaska, snažiaca sa čosi vyťažiť z úspechu Creature from the Black Lagoon, vo všeobecnosti sa jedná o obstojné pokračovanie, ktoré aj napriek niekoľkých zbytočným chybám slávnejšej jednotke hanbu neurobilo. Zmena prostredia z domovského amazonského pralesa do osídlenej oblasti južnej Floridy Gillmanov príbeh trochu osviežila a tvorcovia sa pokúsili pritvrdiť aj čo sa týka akčnej stránky, čo vzhľadom na rok výroby filmu v praxi znamená, že rybí muž sa niekoľkokrát popasoval s dobre stavaným dobrodruhom. ()

Pohrobek

No konečně blondýnka a je navíc alespoň o třídu sympatičtější než brunetka od Černé laguny. Tentokrát se jí dočkáme dokonce v podprsence - do sprchy jí ale zlý netvor nevleze, i když by asi hodně rád - zatím se spokojí s jejím pejskem jako jednohubkou. Docela sranda - prvnímu dílu se však nevyrovná. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/ ()

Goldbeater

Všechno napětí, atmosféra a originalita prvního filmu absolutně vymizela a zdejší scénář snad dávala dohromady cvičená opice. K hororu už to má vážně moc daleko a nezachrání to ani pár slušných hlášek, nebo několik vteřin mladého Clinta Eastwooda mezi laboratorními myšmi. Pro mě docela zklamání, čekal jsem o dost důstojnější pokračování plnohodnotného Netvora z Černé laguny. ()

• Film bol pôvodne vydaný v 3D. (westerns)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Florida, konkrétně v Marinelandu. (reich)
  • Tento film je úplně prvním, ve kterém si zahrál Clint Eastwood. (ČSFD)

Časové pásmo bylo změněno