Scény u moře

• Japonsko Ano natsu, ichiban shizukana umi (více)

Druhý autorský film režiséra Takešiho Kitana v podmanivých scénách událostí jednoho léta v přímořském městečku před divákem odvíjí nesentimentální, ale současně vrcholně poetickou romanci. On je neslyšící a pracuje jako popelář, zatímco ona jako by trávila čas jen mlčenlivým následováním svého přítele. Její oddanost se nezmění, ani když mladíkovi učaruje surfování, kterému následně zasvěcuje svůj veškerý volný čas. Nevšední dvojici nechává režisér beze slov procházet zdánlivě obyčejnými událostmi, zatímco jejich okolí zabydluje roztodivnými komickými postavičkami. (oficiální text distributora)

animario

Láska na vlnách a beze slov. Komorní příběh o hluchým chlapci, který rád surfuje a dívce, která ho má ráda.Kdyby se film dal zvážit, byl by tohle jeden z nejlehčích jakej jsem viděl. Dattebayo. ()

fantomas19

* hluchonemý surfista * jednoduchý príbeh * vytrvalosť tréningov, láska dievčaťa * Japonský romantický film z roku 1991, ktorý režíroval Takeshi Kitano, je príbehom hluchého surfistu. Shigeru (Kurôdo Maki) sníva o surfe, a jedného dňa so svojou priateľkou Takako (Hiroko Oshima) začne trénovať, a napriek smiechu okolia vytrvá a stane sa členom surfistickej komunity a zúčastní sa pretekov. Milý a jednoduchý film o vytrvalosti nasledovania svojho sna a vzájomnej podpore zo strany svojich najbližších. ()

Roudy

Vizuálně podmanivý snímek Takešiho Kitana s bezchybnou hudbou Joa Hisaišiho. Není to jen film o hluchým klukovi, kterej miluje surfování, ale především film o tom, že láska nejsou slova ale činy. ()

muti

Na začiatok tvorby dobré. outsider si plní sen o surfovaní napriek rôznym prekážkam . On je hluchý, ona tiez. Veľa toho nenahovoria, ale ani nie je treba. Ich vzťah je ale akýsi nejasný. Film doladuje príjemná hudba ako vlny na mori ()

Sonome

Těsně před projekcí tohoto filmu (v rámci Eiga-sai ) vystoupila skupina Wadaiko Yosa-Yosa! Jako poslední zabubnovali příběh o kaprovi, který se rozhodne plout proti proudu řeky. A jak tak plave dál a dál proti stále se zrychlujícímu se a prudšímu proudu, začíná se měnit v draka, až nakonec dosáhne pramene řeky na vrcholu hory a vznese se do nebe. No, netušila jsem, že by k popisu filmu mohla vést taková pěkná hudební zkratka - není co dodat :-). ()

AlDelon

Předlouhá a krásná romance beze slov. Krátká část soužití mladého neslyšícího páru se sentimentálně-poeticko-tragickým koncem. Špička svého druhu. ()

tulen

Nakonec nedám vyššího hodnocení, přestože se mi film docela líbil. Ke konci už bylo toho ticha, pomalého tempa a opakující se hudby (která občas zněla trochu jako telefonní melodie) přecijen moc. A ten konec (nechci prozrazovat) byl taky trochu zbytečný. ()

piggee

Skvely pribeh, ktoru ukazuje, ze by sme sa mali tesit aj z jednoduchych veci. Takeshi Kitano to zvladol bravurne. ()