Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

Porp

Rozbor tohto výnimočného diela by mali povinne robiť všetci študenti animovaného filmu. A nemám teraz na mysli len technickú stránku. Skvost, ktorý je svojou duchaplnosťou schopný konkurovať hraným filmom, nieto ešte animovaným. "Zúfalý tvor musí nájsť ešte zúfalejšieho tvora, aby bol šťastný" - nádhera! ()

uiu

Tuhle Disneyovku jsem jako dítě milovala a nedávno se na ni podívala a viděla v ní úplně něco jiného, než jako dítě. Najednou pro mě byla Lady ufrněná a namyšlená fajnovka z bohaté čtvrti a Tramp lehkovážný sukničkář - tyto vlastnosti jsem u nich jako malá nevnímala (nejspíš proto, že dítě ve všem vidí jen to dobré a špatné stránky osobnosti si zkreslí jako dobré). I Přesto jsem si pohádku svého dětství užila a dokonce si pořád pamatuji některé písničky z filmu. Navždy pro mě tihle dva pejsci zůstanou srdcovou záležitostí. ()

Neotom

Metaforicky roztomilý a v zásadě pravdivý film (postoj lidí ke psům), místy však také příliš sentimentální a nudný. Vzhledem k roku výroby přesto v mnoha ohledech obdivuhodný snímek, zejména co se týče propracovanosti animací. Všimněte si, jak neskutečně realisticky vypadá běh majitelů Lady k domu na konci filmu! 60% ()

inachisio

Začínám mít slabost pro Disney. Úžasně věrné zpracování psů a přitom vtipné a originální spolu s krásným dojemným a úsměvným příběhem vytváří nezapomenutelný a řekněme naprosto klasický příběh, který mi úplně sedí k Vánocům a nádherná animace, která provázela mé dětství. Jen mě mrzelo, že nskonci došli štěstí jen hlavní hrdinové, ne však chudáci psi z útulku, jejichž chorál by se určitě uplatnil v kostele. Budu doufat, že se jim podařilo prokopat tunel na svobodu... ()

Marek1991

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia. ()

• Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Tuto verzi ale Walt Disney neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh „Happy Dan the Whistling Dog“koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)
  • Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)
  • Film začali tvorcovia snímať v roku 1953 v štandardnom akademickom formáte (1,37:1), avšak uprostred produkcie rozhodli, že prejdú na širokouhlý formát CinemaScope. Nakoniec vyrobili obe verzie, ale na projekciu uprednostnili širokouhlú pred akademickou, ktorú po premiére už nikdy neuverejnili. (BlueNeon81)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří