Mrtvá hlídka

• Česko Hlídka smrti (více)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

DaliX

Tak toto má byť horor? V podstate sa jedná o klasickú vyvraždovačku v štýle amerických krvákov s tým rozdielom, že sa odohráva v konkrétnom čase a mieste. A síce počas vojny na západnom fronte v r. 1917. Je to zmena k lepšiemu? Ani by som nepovedal. Príbeh zachytáva skupinku vojakov, ktorý musia prečkať aj s nemeckým zajatcom na mieste, ktoré sa nakoniec stane ich hrobom. V podstate nejde o nič nové, psychohorory s takouto tematikou, kde neznámy prízrak alebo čo to je likviduje celé osadenstvo sú tu kvantá a to, že vo filme namiesto teenagerov miznú vojaci mi tiež neprišlo dvakrát vhod. Klasické teen vyvraždovačky majú aspoň ten klasický črt, čo je samozrejme aj v tomto filme lenže aj keby sa jednalo o mix hororu a vojnového filmu, divák sa nedočká ani jedného. Jasné, je to občas gore ale to na kvalitný filmový zážitok nestačí, obzvlášť, keď je dej taký predvídateľný a aj tých pár ľakačiek nikoho neprekvapí. Samotné rozuzlenie filmu je celkom zaujímavé len je tu ten fakt, že som pri tom filme miestami zíval od nudy. Pre mňa dosť slabý podpriemer v rámci žánru. ()

Wormboy

Film je zasadeny do perfektneho, zanrovo neokukaneho prostredia a divak samotny ma pocit, ze sa topi v hline, je obkoleseny spinou, krvou a zo vsadial su na nom zavesene oci ludskym masom nakrmenych potkanov. Atmosfera je teda budovana velmi dobre, len je velka skoda, ze sa roztapa v dramatickych scenach, ktore su natocene velmi neprehladne a tak rychlo presumia. ()

Cervenak

Nekompromisná humusáčina, ktorú občas brzdí nízky rozpočet (viď bonusy na DVD). Jasné, pointu odhadne každý už po troch minútach filmu (napokon, český distribučný názov je výstižný), ale mne to dobrý zážitok zo slušne napísaného, dobre natočeného, výborne zahratého a drvivo gradujúceho psychohororu nepokazilo. Po vraždení dokonale krásnych amerických teenagerov fanúšikovi žánru rozhodne dobre padne dívať sa na partiu Anglánov, ako sa miagajú v blate, daždi, krysách, sračkách, krvi a vnútornostiach zhnitých mŕtvol. Ak dá Bassett takúto atmosféru a tvrdosť howardovskej fantasy Solomon Kane, asi umriem blahom. ()

J*A*S*M

Bassett není úplně nešikovnej (jeho pozdější Wilderness je hodně slušnej horor), ale tenhle jeho debut dopadl hůř, než mohl a měl. A přitom zpočátku se mi jeho depresivní atmosféra (a tušení jakéhosi tajemného zla) hodně zamlouvala. Postupem času ale zavládla nuda, totálně opadl zájem o postavy ... a příjemnej pocit byl rázem pryč. ()

Marek1991

Horor s výborným poučením o tom, čo je vojna zač a o tom ako by sme sa mali a nemali k sebe správať. Má výbornú atmosféru, prostredie a scéna s potkanmi je naozaj príšerná, byť zaživa rozožieraný s nemožnosťou úniku. To posadnutie zlom bolo trocha divné. Takisto, to že nie všetci mali rovnakú možnosť oslobodiť toho akože Nemca a potom aj ten koniec vyznieva zvláštne. Postavy boli priemerné. Veľmi strašidelné to na moderný horor nie je, ale ako som už spomínal najmä ide o poučenie, veď ako by ste sa správali keby ste mali na výber, ale spoločnosť by vás tlačila k niečomu inému a vy by ste chceli ostať nažive a robiť dobro. Film o dobre a zle, máme na výber. ()

• Všichni herci museli povinně pomáhat kopat zákopy, protože filmový štáb neměl finance na zaplacení lidí, kteří by tuhle práci za ně udělali. (Lynette)
  • Andy Serkis (Thomas Quinn) se nechal inspirovat hororovým příběhem z války a na toto téma namaloval během natáčení několik svých vlastních obrazů. (Lynette)
  • Hans Matheson (Jack Hawkstone) a Laurence Fox (Bramwell Jennings) jsou přáteli i v soukromí. V roce 2007 se Matheson účastnil svatby Foxe s herečkou Billie Piper. (Lynette)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga