Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

emdvojka

Cestovanie v čase. Vďačné téma, ktoré však od dôb BTTF a Osudového dotyku nik nedokázal naplno využiť a použiť túto sci-fi vymoženosť naplno. Stále je to o tom, ako sa človek dostane ku stroju času a potom si začne riešiť len svoje problémy z láskou či svoje osobné túžby, Ok veď to bolo aj v Návrate aj v Effecte, ale už stačilo. Poďme strojom času za Hitlerom, spoznajme časovú líniu keby vojnu vyhral, potom sa presunme za Napoleonom, či Ceasarom. Prosto poďme stroj času využiť naplno. Všetky jeho absurdity, zákonitosti a ukážme divákom svet aký nieje, ale mohol by byť v inéj časovej líni. Na toto sa teším toto, raz chcem vidieť. Tento film je len ďalší čo neponúka nič nové, ale na jeden krát sa to dalo vydržať. ()

Ozzy2

Asi už jsem na to moc starej..ale tolik nesmyslů pohromadě se jen tak nevidí.A hlavní hrdina?ten byl natolik nudnej patron, že jsem mu přál, aby někde zůstal a už se nevrátil.Jenže on ten stroj ssebou tahal všude...ale na tom koncertě ho nějak někde zapomněl ()

pepa3rd

Jak už jsem mnohokrát psal, opravdu mám rád filmy o cestování časem a tak jsem přežil již okoukanou a místy dosti otravnou roztřesenou kameru, divné časové paradoxy i konec, který jsem asi tak uplně nepochopil, ale cestovali tam časem, taže nemůžu jinak, než aspoň slušných 60 %. ()

tranquill

Polovinu filmu měla tato sci-fi náběh na jednu z nejlepších "blair-witchovek", pak příběh a režie sklouzla k takové "teenagerovštině", ale i tak je to solidní počin. ()

feryk

Mohlo to mít potenciál, navíc filmy s cestování časem mám rád, ale nějak extra mě to nenadchlo, ve filmu se řeší úplně nudné a trapné věci, cestuje se časem proto, aby mohli jít na koncert, někoho polít apod.. trapné.. nikde se tam neřeší způsob návratu atd... navíc vše je točeno opět jakože domácí roztřesenou kamerou, na to mám už alergii, takže dvě hvězdy max. ()

Kingjiri

Najde se sice pár zásadnějších logickejch přešlapů a POV kameru bych určitě nepoužíval celou dobu (třeba jen na cesty do minulosti). Nicméně funkční napínavá atmosféra se nedá upřít, stejně jako solidní casting a slušný tempo. V příběhu mi ale přece jenom scházela nějaká větší gradace v podobě typickejch problémů cestování časem (např. "motýlí efekt"). Nakonec jsem se dočkal, až v samotnym závěru. Mimochodem právě "motýlý efekt" scénář úspěšně ignoruje, dokud všichni cestujou spolu (v tomhle případě by však z logiky věci naopak měly být následky mnohem horší) a setkání "sama se sebou" dopadne ve dvou případech naprosto rozdílně (proč?). Ale co, film pro teenagery o teenagerech cestujících časem a řešících svoje problémy moh dopadnout vážně mnohem hůř. Sympatická žánrová jednohubka, která ale měla na víc. ()

West

Project Almanac je takové levnější found-footage (teenage) Sci-fi , které si pohrává s časovou realitou. Ze začátku to byla trochu nuda , ale čím víc se cestovalo , tak se příběh rozvíjel a samozřejme zamotával. Já mít takovou moc - vsadim si na miliardovou sportku a mám to uplně jinde.. Kdežto naši chytrolíni si to vzali jako druh zábavy, jak vypadnout ze školy a napravit své chyby. A nakonec to nebylo vůbec špatné. 60% ()

LordMysti

Když se podívám na svá poslední hodnocení např. Marťan za 3 nebo Jurský svět za 3, tak tomuto filmu jsem dal víc. Myslím že se zde naplno projevila má slabost v cestování časem a s tím spojené paradoxy které mě vždy dokáží neskutečně zaujmout a udržet u filmu v napětí až do konce. Naví tady to bylo koukací se zvraty s rychlým tempem - prostě vcelku slušná jízda, byť z počátku to tak vůbec nevypadalo. Pro vě velké příjemné překvapení. ()

E lan

Špatný, nudný teenagerovský sci-fi, který objevil cestování časem a časové smyčky. Scény beze smyslu a děje se střídají s ukázkami slabých naivních hereckých výkonů a tak se člověk těší třeba na nějaké originální rozuzlení. Marně. ()

Likan7

Jsou 2 superschopnosti, který by chtěl mít každý. Skákání prostorem ala Jumper a nebo skákání do minulosti ala Projekt minulost. Však kdo by se nechtěl vrátit do dne svý maturity, aby měl samý jedničky, že? Nebo kdy udělal špatný rozhodnutí se svou láskou. Nebo by jste chtěli vyhrát 10 milionů korun ve Sportce? Projekt minulost přesně takový je. Banda mlaďasů díky jednomu návodu sestaví takový stroj a hopkají sem a tam jak je jim libo. Užívají si koncerty, peníze, svobodu. Jenže jak je první polovina zajímavá a samotný sestrojení je tajemný a divácky zajímavý, ta prostřední "pařící" část je vyloženě utrpení. Nepomáhá tomu šíleně roztřesená found footage kamera (horší si snad nepamatuju), ani zbytečně natáhnutá stopáž. Vtip s omylem a výhrou milionu místo padesáti je sice dobrej, ale pak to jde vyloženě do pytle. Poslední půl hodina se pak samozřejmě změní v thriller, jenže moje pozornost už byla někde tatam. Béčko to je dobrý, nápad taky, jen to potřebovalo dotáhnout scénář, takhle je to jen a pouze...jednohubka, která vyjde do ztracena. ()

liberita

Pri začatí pozerania tohto filmu som sa trochu obávala amatérskosti, keďže vďaka kamere a neznámym hercom pôsobí ako nejaký projekt študentov filmárčiny a nie profesionálnych tvorcov. Zostala som ale príjemne prekvapená, Project Almanac je totiž naozaj zaujímavý a vtipný film, ktorý sa podľa môjho názoru môže smelo porovnávať napríklad s podobným Hot Tube Time Machine. ()

papadoce

Nechcem svojim hodnotením tomuto filmu ublížiť, ono je to naozaj slušne natočené, so sympatickými hercami, dobre zvládnutými trikmi (aj keď ich nie je mnoho), lenže ................je to KOPÍRKA. Serie ma to, lebo naozaj to bolo celkom fajn, ale nie je tu ani náznak originality a to som do hodnotenie musel preniesť. Škoda. ()

RedRose

Už téměř klasické problémy s cestováním v čase... OK, to by ještě šlo... Ale ten klipový styl natáčení, to fakt ne... Takže 48% ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Parádní! Miluju filmy o cestování v čase. Vím, není to nic originálního, ale neodtrhnul jsem oči a napjatě čekal co se přihodí dále. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie