Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

castor

Zase je to s námi jednou pekelně nahnuté. Další výlet do zpustošeného světa, jenže tentokrát džíp řídí sakra zarostlý a sakra charismatický Arnold, který musí tiše trpět úděl své jediné dcery. Nakazila se nějakým svinstvem, takže je jen krůček od toho, než začne coby zombie požírat živé, dosud nenakažené. Včetně taťky, který vypadá docela strhaně, což příjemně narušuje jeho hvězdnou auru. A mimochodem zraje jako víno – jeho zádumčivý výraz je sakra cool. Jen by příště měl vzít do ruky něco víc než jen sekyru. Mimochodem je jasné, že drtivá většina diváků očekávala úplně něco jiného. Není to film o honbě za vakcínou, není to akční horor, který chce ukázat co nejvíc rozmašírovaných hlav, není to kritika farmaceutických firem, není to vykřičník nad povrchností dnešního světa. Je to melancholické loučení s dcerou, nesmírně pomalé, plné beznaděje. A divácky docela nevlídné. ()

*CARNIFEX*

Niet pre rodiča väčšej tragédie, ako prežiť život vlastného dieťaťa. Podobný osud postretol aj starostlivého otca rodiny, Wadea, ktorého jediná, milovaná dcéra Maggie, podľahla nákaze neznámeho vírusu, meniaceho ľudí v zombie. Stratiť dieťa v jednom okamihu je však v niektorých prípadoch "omnoho jednoduchšie" ako sledovať jeho postupnú, pomalú premenu. Maggie už čoskoro stratí všetky svoje ľudské zmysli. Nepotrvá dlho, a ovládne ju jediný pud - jesť ľudské mäso. Dobrý námet, ktorý skĺbi slušnú drámu s hororovými prvkami, nemusí vždy dopadnúť vyslovene zle. Rovnakým príkladom sebe podobným je aj "Maggie". Je zaujímavé sledovať, ako sa celé okolie, spoločne s členmi rodiny vysporiadava s očakávanou "stratou". Keby sa vo filme objaví viac gore scén, pričom by sa tvorca nevenoval iba samotnej problematike príbehu, mohla to byť pecka! Tento snímok určite nesadne každému. Hororových pasáží je pomenej, respektíve skoro žiadne. Kto očakáva krvavé jatka, klope na nesprávne dvere. "Maggie" je v prvom rade drámou, a tak treba tento snímok aj vnímať - 65%. ()

D.Moore

Byl jsem zvědavý, jaký tenhle film bude, ale že mě tak moc nadchne, jsem opravdu nečekal. Velmi originální přístup k zombie žánru je vítané osvěžení, Arnold i Abigail Breslin skvěle hrají, komorní ponurá atmosféra je přímo hmatatelná, vše působí maximálně autenticky. Jsem si jistý, že na řadu scén z Maggie nezapomenu a že se na ni brzy podívám znovu. ()

Spooner

Jako já chápu, proč do toho Arnie šel. Ostatně, co jiného vám vratí trochu té herecké důstojnosti než nízkorozpočtový malý zombie kousek, že jo? To by se zde ale muselo za celou dobu něco pořádného dít a režisér by musel ze zdejšího světa umět vydolovat aspoň špetku depresivní atmosféry. Tady ale není nic. Potenciální konflikty zde nejsou vůbec využité nebo vyšumí do ztracena, hlavní linka je prakticky o ničem a Arnie to svým zarmoucenými fotrovskými výrazy sám neutáhne. Zejména, když hlavní tahounkou by měla být spíše Abigail Breslin. Což je u holky, která s přibývajícím věkem čím dál horší herečka, dost problém. Tudy tedy ne, Arnie. ()

Wacoslav1

Maggie co ten prst? Na co mi bude prst, když mi odpadne ruka??? Wow! Tak tahle poctivá nálož deprese a beznaděje mě fakt dostala. To jsem nečekal. Arnold překvapuje a na stará kolena z něj snad bude ještě herec. Fakt bych nechtěl bejt v jeho situaci, kdy ví, že jeho drahá dcéra musí jít a nic se s tím nedá dělat. Musím se přiznat, že ta atmosféra mě fakt pohltila. Arnie podává suverénně nejlepší herecký výkon svojí kariéry, pravda moc nemluví, ani se nesnaží předstírat nějaký extra emoce, ale je přirozenej, na nic si nehraje a to se cenní. Nejslavnější akční důchodce nám zraje jak víno a dokazuje, že se nakonec neztratí ani v úloze kdy zrovna nedrží rotačák v ruce a nepronáší : Já se vrátím! Stopáž filmu je tak akorát přiměřená a k úplný spokojenosti mi chybí jenom pár sundaných zombíků navíc (Arnie sejme tři plus jednu lišku) ale i tak se pro mě po nulových očekáváních jedná o prozatimní překvapení roku takže za mě určitě lepší 4* a třeba mě za to sežerte! 85% ()

Davies182

Supr materiál na kraťas, i vizuál by tomu odpovídal. Celovečerní i seriálová (zdaleka nemluvím pouze o Živých mrtvých) zombie dramata jsou už ale dneska někde úplně jinde, sorry, Arnolde. ()

gogo76

A toto kto čakal od Arnolda? Priznávam, že veľkú šancu som filmu nedával a to z jednoduchého dôvodu. Na tento druh rodinného psychohororu už treba nejaký ten herecký talent a aj keď som odjakživa Arnoldov fanda, nemám problém priznať, že Arnie vždy bol a bude skôr akčná hviezda ako talentovaný herec, ktorým nikdy nebol. Zdá sa, že roky a vrásky, ktoré mu pribudli mu celkom pristanú a prvý krát môžem smelo vyhlásiť, že Arnold predviedol presvedčivý herecký výkon. Po prvý krát mi pripadal uvoľnený, nedráždil ma žiaden jeho pohyb ani gesto. Aj tie slzy som mu uveril a to už je čo povedať...Film herecky držia všetci zúčastnení, nečakajte nič akčné a nič podobné čo sa spája s menom Arnold. Je to úplne vážna rodinná dráma na tému zombie a prim tu hrá vzťah otca a dcéry. Film spadá do kategórie atmosferických ako od T. Mallicka, preto to nižšie hodnotenie. Takéto filmové meditácie nie sú pre každého. Málo dialógov, mnoho kvalitnej hudby a dobré herecké výkony, vrátane toho Arnoldovho. Vzhľadom na jeho skromné herecké úspechy môžme povedať, že Arnold podal taký svoj malý, osobný "oscarový výkon". Som si istý, že ho herecky poznamenal aj jeho súkromný, zbabraný život. Všetko zlé, je na niečo dobré. Celkovo priemer, ale štvrtá hviezda patrí Arniemu. 70%. ()

pepo

Klasická festivalovka. Vynikajúci koncept nevyužívajúci svoj príbehový, myšlienkový ani emočný potenciál. Arnold je v pohode, z Abigail Breslin bude dúfam raz veľká hviezda. Film, ktorý v konečnom dôsledku nemá čo ponúknuť a je to škoda pretože mohol byť úžasný na mnoho spôsobov. Slabších 6/10 ()

Xmilden

Dopředu jsem trošku počítal s tím, že tohle bude docela blábol. Jenže se ukázalo, že u pana Guvernátora platí staré známé pravidlo, že čím méně toho na kameru z pusy vypustí, tím hodnotněji jeho herecké snažení vypadá. Tady si navíc myslím že jeho postava hraje vlastně vedlejší roli, protože celou tíhu na svých bedrech nese Abigail. Maggie je rozhodně zajímavý příspěvek do zombie tématiky a minimálně dvě noční scény mají hodně solidní hororovou atmošku. Ač bych to do filmu zpočátku neřekl své hodnocení 60% si ode mě určitě zaslouží. ()

darkrobyk

Temné minimalistické postapo o umírání, smrti a beznaději. Ne, naděje tu opravdu není. A pokud definice hororu zní, že jde o žánr vyvolávající strach, tíseň a hrůzu, pak to je zde splněno. Pochopí hlavně ten, komu někdo blízký umíral na nevyléčitelnou nemoc, na příklad rakovinu, a byl v posledním stadiu. To je nepřenositelné a bez osobního prožitku nepochopitelné. Bezmoc, kdy člověku nedokážete ani pomoci, ani ulevit. Přesně to zde zažívá Wade Vogel a mne překvapilo, kam se od Conana Schwarzenegger posunul. Dozajista jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Neřekl bych, že jde o artový film, ale z hodnocení i komentářů je patrné, že tenhle snímek ocení spíše okrajové publikum. Kdo čeká zombie řežbu, musí být zákonitě zklamán. Alegorie světa, kde se láska snaží hory přenášet, jenže někdy je ta hora tak velká, že to přes ni nejde... ()

juta

Ten kdo čekal akci s hordou zombíků, kteří se chtějí vydat na mozkobraní bude určitě zklamaný. Já jsem tušil jaké to bude a bylo to přesně takové a lépe to snad ani dopadnout nemohlo. Né všechno musí dopadnout dobře. Klidné drama s hororovými prvky s pěknou atmosférou a suprově pasující hudbou. Herci se s tím poprali opravdu dobře. ()

Fiftis

Ok priznávam, som jedným z tých, čo sa dali nachytať na Arnieho. Nemôžem tvrdiť, že by ten chlap milo neprekvapil, oproti snímkam, do ktorých sa dal naviezť. Vlečúca sa chladná zombie premena, ktorá sa okrem nezvyčajnej diagnózy a následnej možnosti zákonom povolenej eutanázie v nešetrnom prevedení nechce líšiť od príbuzných témach o pomalom umieraní a bolestnom lúčení, čo síce snímku ozvláštnilo, ale zároveň jej ubralo na možnosti vcítenia, hoci zombíci sú ľudia ako my, teda len do určitého bodu, takže, všetko sa tak nejako vzájomne vylučuje. Maggie je zaujímavý nápad, ktorý sa ukazuje veľmi nezaujímavo natočený. Ani neviem čo k tomu poriadne napísať, skrátka uhryznutá dcéra, ktorá sa mení ako chameleón a keď už je konečne biela ako smrť, tak sa druhý deň preberie prakticky ako normálny človek. Mein Gott. ()

Hunt

Námět i atmosféra jsou fajn, problém je dej a tempo. Má to snahu dělat klidnou a mrazivou atmosféru, ale po chvíli to faaakt nudí. Celé směřuje k jasnému cíli, bohužel to mezitím je z větší části nezajímavé a nebýt Arnolda, nevím jestli bych to vydržel do konce. ()

Shakers

Od tohoto filmu som veľa nečakal a ani som od neho veľa nedostal. Aj ked sa jedná od dosť slabý film, najväčším plusom je tu samotný Arnie a Abigail Breslin. Celý film je dosť pomalý (aj keď temný a depresívny) a rozvlečený (to niekomu nemusí sadnúť), no táto poloha Arniemu sedí. O zvyšok sa zas stara Abigail. Námet nieje najhorší, ale scenár je dosť prázdny a debutujúci režisér vlastne ani nemá čo vytiahnuť na diváka. Film sa drží celý čas len hlavnej dejovej línii, čo je škoda, pretože by som si vedel predstaviť nejaké vedľajšie alebo aspoň scény formou spomienok, kde by, či už nastal nejaký zvrat, alebo by sa mohol prehĺbiť aspoň vzťah otca s dcérou. Nuž nič také sme nedostali a ostali nám miestami len fakt prázdne scény. A žáner horor by som asi úplne dal bokom, pretože sa tu s hororovou témou vôbec nepracuje. 65% - 3* ()

Beckett51

Depresivní, beznadějná, zbytečné dlouhá, hudebně a obrazově pěkně podtržená a skvěle zahraná nuda a víc nemám co bych k tomu dodal. ()

Cappuccino

Neviem či ma viac milo prekvapila komorná atmosféra, originálne poňatie zombie hororu, alebo skutočnosť, že Arnold nebol v tejto pre neho netradičnej role vôbec zlý. Škoda len, že má film príšerne pomalé tempo a za tých 95 minút sa v podstate nič výnimočné neudeje. Záver mohol byť navyše lepšie vystavaný a viac emotívne precítený. Takto som mal pocit, že sme hodinu a pol čakali na to, aby tvorcovia film zo sekundy na sekundu orezali. ()

S.Quentin QUALE

Spíše postapo, než-li zombárna, spíše drama, než-li horor, spíše vytrženec z kontextu, než-li cokoliv komplexního. S například Hillcoatovou Cestou kvalitativně nesrovnatelné, ale i tak schůdné, i když znoviu bych si tu už nepustil. 55% ()

vteco

Debutující režisér i scénárista se s tím vůbec nemazlili a jako svou prvotinu zvolili neotřelý, avšak výrazně riskantní počin, který v očích diváků uspět pravděpodobně ani nemohl, a to ze dvou podstatných důvodů. Chladný přístup plný negativních komentářů a podprůměrných hodnocení je dle mého způsoben a) odmítnutím přijmout osmdesátkovou akční hvězdu v roli otce, jenž nebojuje se zombie virem pomocí těžkotonážních kulometů, ale zprostředkovává „pouze“ emoce skrze střídmou mimiku, depresivní pohledy či krátké „non-hláškující“ dialogy a za b) nenaplněnými očekáváními, které naznačují klasickou zombie řežbu plnou utržených končetin či vystřelených mozků, avšak přináší emocionálně vypjaté loučení se dcery s přáteli a rodinou v čele s otcem. Oba aspekty jsou pochopitelné, ovšem herecký výkon Schwarzeneggera nepůsobí vyloženě špatně a nelze na něj házet zdrcující kritiku, což se bohužel úplně nedá říci o jeho dceři, tedy Abigail Breslin. Samotný námět je velmi jednoduchý a neinovativní, ovšem na poli zombie žánru se jedná o poměrně svěží pojetí, což podtrhuje i roztřesená kamera plná detailů, způsob vhození diváka do již propuknutého post-apo světa s pár dostačujícími informacemi o fabuli bez dalšího rozšiřování a v neposlední řadě také hned zpočátku stanoveným deadlinem. Atmosféra plná poměrně silných momentů, které tvůrci zpracovali příjemně decentním stylem, je po celou stopáž lehce narušována lacině vypadajícími šedivými filtry. Maggie tak působí jako svěží vítr nejen v pokročilé kariéře našeho milovaného Terminátora, ale také v rámci samotného zombie žánru. [70%] ()

Mi Nü-Chai odpad!

[OBSAHUJE SPOILERY] Hrdinka umírá na rakovinu, pardon, na zombifikaci a u toho nad ní v roli jejího otce mužně slzí Arnold, většinou v záběrech, které zoufalou (a o to marnější) snahou dojmout cpou diváka do sentimentálního odšťavňovače, vše nasnímáno řádně artózní kamerou. Film vlastně postrádá jakýkoli děj a ještě ke všemu působí jako puritánská nalejvárna na téma Předmanželský sex je špatný, něco chytíte a umřete a Doktoři jsou bezcitné zrůdy. What does the fox say? - Íííííííííííííííííííííííí. ()

misterz

Je jasné o čo tu išlo. Nájsť nejaký spôsob ako dať drámu s hororom do súladu a oba žánre v celku pekne vybalancovať. Nedá sa povedať, žeby tento pokus vyslovene zlyhal, ale ani neskáčem od nadšenia, a to mám pritom drámu aj horor veľmi rád. Celkový dojem zastal tak na pol ceste. Forma a technická stránka neboli najhoršie, bol použitý príhodný tmavší filter farieb a pekná kamera, hudobná zložka však mohla byť výraznejšia. Hororová časť tiež nebola nič extra, chcelo to na nej ešte trocha zapracovať, toho thrilleru a napätia tu bolo naozaj málo. Len sem-tam sa niečo odstrelí alebo zakrvaví, aj to iba zriedka na kameru. Tých pár predvídateľných scénok, kedy sa bolo treba so zombíkom ručne-stručne porátať situáciu nezachránilo. Väčšinou sa tu iba narieka, plače a dúfa v nemožné, pričom je jasné, že je to len také čakanie na Godota. Naproti tomu si myslím, že Arniemu tento žáner sekne viac ako jeho komédie v štýle Junior, Policajt zo škôlky a pod. Emócie, ktoré tu mali evidentne zásadný význam, dokázal zahrať veľmi dobre, len čo na plat, keď je scenár taký nijaký a šedivý, však? Škoda, vidím to na premárnený potenciál. 60/100 ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)