Bojovníci severu: Sága Vikingů

• Švýcarsko Northmen: A Viking Saga (více)

Když loď s Vikingy ztroskotá na nehostinném pobřeží Anglie, má posádka jen jednu šanci na přežití – probít se nepřátelským územím na sever země, kde mohou získat novou loď. Když ale zmasakrují karavanu vezoucí cenný náklad, stávají se lovnou zvěří... (Bohemia MP)

Mukade

scenár miestami trápny (napr: zobudí sa a začne ziapať na plné hrdlo čosi, pričom vedia že nepriateľ je nablízku a vhodné je práveže držať hubu. LOL), ale aj tak je to za 4*, pozitíva vykompenzovali nedostatky (asi tak že, má to svoje 2* momenty, ale ja 5*).......... dobrá scéenka - vikingovia sa zdráhajú prejsť cez chabý lanový most, žena zajatkyňa len prevráti oči, povie "vikings"... a vykročí na most... :))). Akurát som dnes videl toto: https://www.youtube.com/watch?v=XwSOAfBWGOA , no nie je to pekná paralela? :) ()

HakitoCZ

Na tenhle film se můžete chtít podívat ze dvou důvodů. Jedním je, že se toužíte dozvědět více o vikinzích, druhým může být postava, ztvárněná volálistou Amon Amarth, Johanem Heggem. Oboje pro vás bude zklamání. Johan má ve filmu jen pár štěků a krom opakování slova 'valhalla' v různých částech rozhovorů je asi tak nejvíc, čeho se můžete dočkat, po stránce poznávání vikingů. Chování a rozmýšlení postav bych za typicky vikingské nepovažoval, ale nejsem nějaký specialista. Z obrazové stránky tu máme klasickou přepálenou spatlaninu temných stínů, oslepujícího světla a nic moc mezi tím. Co se mi líbilo byly záběry krajinky, kterou bojovníci putovali. ()

zekon

Začátek vypadal velmi zajímavě, jakože konečně zase něco s Vikingama.......no, ale to bylo tak vše. Takový slabší pokus s mizerným příběhem a bandou trapných poskoků. ()

Pythonator

Nenechte se zmást. Tohle není klasická béčková USA produkce. Ve skutečnosti se jedná o hodně povedený "áčkový" koprodukční film ze zemí, kde se na lepší tvorbu nejspíše už nezmůžou. Některé komentáře od rádoby chytráků jsou tedy dost zcestné. Toto není běžný odpad. Herci jsou uspokojující, kostýmy skvělé a bojové scény dokonce vynikající. Ne, že by kamera byla nějak zvlášť výborná, ale pravda je, že lepší nenajdete ani v dražších USA béčkárnách podobného ražení. Film je správně syrový a odsýpá jako nějaká westernová naháňačka, kde hrstka hrdinů utíká před bandou záporáků. Cestou jim překvapivě nevímjak stačí připravit nějaké ty pasti alá Rambo či Predator. Ano, je to místy hodně přitažené za vlasy, obzvlášť finální seskok a rychlé nalodění načlunění mě docela pobavilo, ale i tak to byla skvělá podívaná. Od tak pochybné koprodukce jsem očekával zhruba asi desetkrát horší film, takže naprostá spokojenost a velké překvapení. Uvažoval jsem i nad čtyřmi hvězdičkami, ale to by v tom filmu nesmělo být tolik do očí bijících hovadin. ()

Snakefinger

Když opomenu, že tomu chybí jakýkoliv příběh, nějaká logika dostává silně na frak, tak to bylo docela koukatelné. Zejména tu bídu zachraňovaly bojové scény, které se bez vyjimky povedly. ()

KarlosK

Podle mého názoru celkem povedený film, velmi podobný Centurionovi z roku 2010. Stejně jako tam, i zde prchá hrstka válečníků před Skoty. Tentokrát jde o ztroskotalé Vikingy. Pravda, děj není zrovna dvakrát složitý, ale snímek má spád, napětí, bitvy jsou natočeny také slušně a vše je zarámováno skutečně nádherou krajinou. ()

Pompeius

Takový normální béčkový fantasy film pro náctileté hráče Dračího doupěte, kteří si myslí, že by se z něj mohli dozvědět něco o historii, ale jen si potvrdí klišé. Ale na švýcarskou produkci solidně natočeno. Shovívavé 3*. ()

enoemis13

Už začiatok indikuje nezmysel. Po stroskotaní máme záber na vikingov... teda nikto tam ako severan veľmi nevyzerá ale vypichnem starého cigáňa ... potom čo jediná cesta je šplhať sa niekde do bludu sa ukazuje, že asi fakt to bola jediná možnosť, čo uznali aj domáci keďže práve tam striehnu na tých, čo tam stroskotajú a vylezú... 8 (z toho možno polka neozbrojených) vs. cca. 40 (z toho polka na koňoch): angličania očividne už od stredoveku majú zmysel pre fair-play lebo nielenže poskytnú neozbrojeným zbrane, ešte to skúšaju 1vs1 súbojmi a tí ostatní poslušne čakajú ... ďalej schopnosť rozoznať anglické dialekty (škótčinu), je v tom období u vikingov obdivuhodná ... vlastne každý kresťanský mních takto väčšinou čakal na pomoc škandinavským blížnym ... ani ďalej sa to nezlepší, teda logika žiadna, prekvapenie žiadne ... 20% ()

medveed

Překvapivě dost dobrá historická řežba s dějem sice jednoduchým, ale ne zas tak hloupým, aby nudil. V závěru je, žel, dost přepálených scén a vlků pronásledovatelů s každým zabitým spíš přibývá než ubývá, ale co už, bavil jsem se :-) 60% ()

Milo384

V pohodě filmek. Vikingové ztroskotají. Zajmou princeznu, která je něco jako vědma, pak jim pomůže bojový mnich. Nakonec je honí skupina žoldáků. Vikingové utíkají a pořád bojujou. Na konci závěrečná dobrá bitka, vše krásně ubíhalo. Takže 55% ()

Sopholojong

Fellowship of the Vikings. Prstenovske nalety i oblety kamery, rovnako stylizacia filtrov a praca so svetlom, zaujimave britske vysociny i niziny verzus charaktery/motivacie od Uweho Bolla a skript od Asylumu. ()

Prokop23

Tři důvody proč se na film dívat: 1) Žerete vikingy. 2) Nudíte se jak cyp a nic lepšího na koukání nemáte a zároveň žerete vikingy. 3) Jste filmový masochista a dělá vám to dobře a zároveň žerete vikingy. Takže k ději bez výraznějšího spojleru. Partička vágusů, vikingů chcete-li, se vykotí někde na pobřeží Skotska. Hned se střetnou s místní ozbrojenou tlupou horalů a Odin tomu nechtěl, přemůžou je a zajmou jim nikoho méně důležitějšího, než princeznu. Teď si přihřeje polívčičku onen bůh šprýmů a zlomyslnosti Loki, když naše parta zjistí, že výkupné se nekoná, protože vo tu vochechuli stejně není zájem. Místo toho vyjíždí ostrá parta, navlečená ve zbrojích silně připomínající power-rangers (fakt jsem očekával, že budou morfovat), která má ony severské náplavy velmi rychle vypakovat zpátky do moře, či ještě lépe rovnou do Vallhaly. Pak se ještě nakupí pár nesmyslů...princezna je jasnovidec, všichni plynně ovládají všechny-oba jazyky, takže se v pohodě domluví, k partě se přidá křesťanský mnich, který musel studovat kung-fu v tom slavném klášteře Šu-linu, jinak si ty triky a pohyby nedovedu vysvětlit atd. Přestože ona ostrá parta, která vikingy pronásleduje čítá asi dvacet chlapů, každá bojová scéna je jatkami nekončícího zástupu neuvěřitelně čestných statistů, kteří útočí po jednom (muži) a deseti (pivech) nejmíň. Kečup stříká a naši chirurgové ordinují...tomu liposukci břicha, tomu nový otvor na dýchání přímo na krku, tomu trepanaci lebky atd. Zcela jistě zajímavá je také scéna s zapálením střechy věže, která se posléze asi o deset pater níže sesype, jako na odstřelu. Že to není možné? Ale je, WTC nine eleven je jasným důkazem. Dávám dvě. Za vikingy a krajinu a také za hezkou ukázku práce s lukem v úvodní scéně, která musela jistě potěšit všechny trochu znalé historie válečnictví. ()

cartyci

Začiatok nevyzeral až tak sľubne.Ak by mňa niekto poslal šplhať do takej výšky.Radšej by som tam asi zomrel. Prišla však bitka, ktorá ma upútala a film som dopozeral a nebanujem.V celku slušný film s dobrým príbehom a aj s dostatkom akcie. S koncom to už bolo trochu moc ale nevadí. ()

danny79

Predem jasne, jednoduche, casto postradajici logiku a pouze prumerne herectvi a akcni, bojove sceny - coz je skoda, protoze to bylo to jedine, cim mohl film trochu zaujmout. ()

Regig

V 86 minutě hodí po žoldákovi mnich svůj oštěp a následně se sním potopí do bažiny, asi v 87-88 minutě jde vidět jak odchází mnich se svým oštěpem k pobřeží a následně na dalším záběru u pobřeží ho opět nemá. Až na pár drobných chyb jako jsou vybělené zuby v 11 století, nebylo to na konec tak špatné za jedno podívání to stálo. Dobrá kamera dost pomohla snímek posunout na vyšší level. ()

goodridge

V pohode stráviteľné B-čko. Musím pochváliť veľmi pekné prostredie a prírodu v ktorom sa jednotlivé scény odohrávali. Súboje boli tiež pozitívom filmu pretože neboli zbytočne poprestrihované. Príjemné nedeľňajšie pozeranie. ()