Majci11

Málokedy sa stane, že by som si išiel na hudbu priamo počas filmu. Teda môžem s kľudným srdcom povedať, že hudba je fenomenálna. Práca so zvukom je impozantná a taktiež aj prestrihy nemajú chybu. J.K.Simmons si ide doslova svoje a jeho herecký výkon je úchvatný. Taktiež ale nemôžem zabudnúť na Milesa Tellera, ktorý bol, teda aspoň podľa mňa, úžasný. Bolo to predstavenie, ktoré hralo všetkými možnými farbami a nespočetne krát som mal počas filmu zimomriavky až na prdeli. Koniec bol najprv šokujúci, ale následne ma totálne odpálil. Čo viac dodať, 5/5. Kiežby takýchto filmov vznikalo čoraz viac a viac. ()

sml41

jazz nemusim ale toto bolo bravúrne podanie oboch hlavných postáv,bez zbytočných spostých a nudných dialogov a scen. ()

SuccDelucc

Film Whiplash je dle mého jeden z nejlepších snímků minulého desetiletí a to hned z několika důvodů. Tento snímek popisuje cestu mladého hudebníka za respektem, a že je to cesta náročná. Stopáž filmu dosahuje příjemných 107 minut, což je na snímek tohoto režiséra lehce pod průměr, ale i přesto je schopný zde předvést vše, co je třeba. Nejen, že film má velmi nadupané tempo průběhem celé cesty, tudíž nudit se rozhodně nebudete, ale ví, kdy zpomalit a dát vám čas si oddechnout. K tomu si přiřaďte krásnou kameru, která vás vtáhne do tohoto klaustrofobického a stres vyvolávajícího světa jazzové hudby. A jako třešnička na tomto skvostné dortu tady máme jeden z nejlepších výkonů J.K. Simmonse, který je prostě sympaťák, i když mu chcete většinu filmu jednu vrazit. Celkově jeden z nejpovedenějších snímků, co jsem za dlouhou dobu viděl a vy byste rozhodně měli taky 5/5 ()

Mily

"Lépe to opravdu nedokážeš zahrát ty zmrde židácká?" Ten český dabing je ve sprostých pasážích TOP :D.  Koukl jsem jak na EN, tak CZ dabing, jelikož film vyskytuje velmi hodně scén, kdy si Fletcher hraje na sigmu jako prase. Závěr filmu je naprosto úžasný. Zlé zacházení vůči někomu může být do budoucna prospěšné. ()

jirikzaboj

Ač mi tato hudební stylizace tak blízká není, tak ten způsob vyprávění a vypiplaný scénář je opravdu BRAVO. Hranice mezi talentem, pílí a osudovým neúspěchem je často opravdu podmíněná a snímek nám dokonale vysvětluje to, jakým způsobem a kam až může posedlost genialitou a úspěchem zajít. Konkrétně vztah mentora s žákem může znít jako fajnové klišé. Ovšem ne pod záštitou režiséra Chazelle a už vůbec ne, když si do role učitele zvolí skvělého Simmonse, který oprávněně sklidil oscarovou odměnu. Hudebně podmanité, dějově překvapující momenty a vyeskalování v závěrečných minutách opravdu dechberoucí. A ty poslední pohledy mezi hlavními aktéry, no uděláte si názor sami. ()

BigFoot

Hodnocení filmu: 90/100; Herecké výkony: 85/100; Scénář a dramaturgie: 90/100; Přiměřená délka: ano; Chci film ještě vidět: ano ()

Ivett.Motion

Obsessed ambiciózní artists jsou můj oblíbený trope. Viděli jsme to u I, Tonya nebo u Black Swan. Nemá to od toho tolik daleko, v hudebních školách učí stejný bestie jako v baletních studiích a v krasobruslení taktéž. Čili nechoďte studovat sporty a umění, pokud nejste odolní vůči křiku a nadávkám. Myslím, že každý, kdo kdy studoval hudbu, chápe, o čem mluvím. Teda, židli po mně nikdo nikdy nehodil, ale dostávat seřváno bylo dostačující. Nikdo vás od hudby neodradí tolik, jako váš učitel hudby. A tak si celý film říkám, kde se bere tak neúprosná touha něco dokazovat takový bestii. Každopádně závěrečná scéna mi vzala dech a s tím i celej film. ()

outcashed

Snímek, kterej mi leží už pár let v šuplíku a kruci..fuuha, tak to byl panečku nářez! Perfektní úkázka toho, že drill a neustálá píle je cesta k vítězství a že talent a nadání není to jediné, co stačí. J.K. Simmons podal naprosto perfektní výkon děsuplného lektora, který dokáže zázraky, ovšem pouze se žáky, kteří nepodlehnou a i přeš veškerou bolest a čas se dokážou dostat na příčku těch nejlepších hráču. Respekt, feromony a perfekcionismus je to, co doslova stříkaj z obrazovek. Posledních 30 minut mi tuhla krev v žilách a čekal jsem jen s tajuplným dechem, jak to nakonec dopadne. A dopadlo to tak, jak to dopadnout mělo. Ale hudebnímu světu se radši obloukem vyhnu, mám až moc rád svoje ruce.. ()

janka007

Nějak mi nepřijde chytlavé koukat skoro dvě hodiny na film, kde obrovskou roli hraje lidské hovado a epesní čůrák, který zneužívá svou moc, ničí lidské životy i duše, uráží své žáky, je rasistický, předpojatý, zneužívá informace a ve výsledku z vyznění příběhu vychází jako dobrý borec. ()

zombiiik

Tak toto bol emocionálny masaker! Že sa mi tak hlboko pod kožu vryje hudobná dráma z oblasti jazzu by som neverila, pokiaľ neprišiel práve Whiplash.  Tento film si zaslúži Vašu pozornosť aj keď najradšej počúvate hudbu z rádia, o jazze netušíte vôbec nič, no máte radi kvalitnú drámu. Mladý Miles Teller, ako žiak túžiaci po uznaní, naplno dokazuje, že je hercom do voza aj do koča a z teenagerských úloh mentálne vyrástol.  J.K. Simmons bravúrne stvárnil despotického učiteľa, ktorý napriek svojej hudobnej genialite pravidelne prekračuje hranice metodických postupov. Sympaťákov je v tomto filme nula, ale to mu vôbec z kvality neuberá.  Záver filmu je jeden z najlepších záverov vôbec. ()

Karel321

Kdo si čtěte nejdříve recenze, než si to pustíte, tak upozorňuji, že to nemá konec a nemá to prakticky žádný děj. Celou dobu čekáte, že tomu čurákovi plešatýmu rozkope držku a on furt jen bubnuje. Pokud chcete vidět film o klukovi bez koulí, doporučuji Whiplash. Pokud máte koule v kalhotách, jen vás to nasere. ()

Adelaine

Andrew Neiman absolvuje elitní hudební školu v New Yorku prvním rokem. Každý se chce zapojit do jazzové hudební skupiny Terence Fletchera, který je nejlepší ve svém oboru. Když si Andrewa vybere, je mladý bubeník štěstím bez sebe, že se mu splní sen. Jenže okamžitě zjistí, že s Fletcherovou skupinou není něco v pořádku... Má se vzdát svých nejbližších, nebo si jít za jediným cílem svého života, i když se stane zvířetem bez morálky a citů, které nerozezná bolest od slasti...? Nejnapínavější film, který kdy spatřil světlo světa, je o jazzu. Film, který zbořil psychologické hranice mezi dobrým a zlým. S minimem soundtracku, který netradičně obstarávají pouze hudební podkresy z restaurací a samotné hlavní postavy, je každá sekunda ticha vražedná a neuvěřitelně děsivá. Po celý film se třesete, děsíte se každého dalšího kroku a věty realistického, ovšem velmi chytrého scénáře; vaši nepohodlnost navíc podkreslují rychlé nečekané střihy. Příběh je neustále živý, žádné hudební vystoupení není jen pro krásu a i když nepatříte mezi fanoušky jazzu, několikrát se přistihnete, jak nevědomky ťukáte nohou do překrásně napsaného rytmu, vztek vámi projíždí při každém zaznění bubnů a jak se nakonec při úplném konci, kdy uslyšíte známé činely, nemůžete přestat smát čirou radostí. Ovšem film není pohádkou; urážky, deprese, šikana, násilí, extrémní perfectionismus, toxicita, manipulace, nenávist a doživotní trauma: s tím vším vás film ponechá tomu, abyste se neustále prali sami se sebou a ptali se, zda dáváte přednost snům nebo morálce a zda je neuvěřitelný konec tohoto děsivého filmu tak dobrý, jak se na první pohled může zdát... ()

mapollam

Stále neviem, ako spracovať ten film. Keby mi ho syn neodporučil, asi by som si ho nevybral. Neveril by som, že z témy o jazze a bicích môže vzniknúť taký herecký koncert! ()

scenarista

Dámy a Páni, predstavujem Vám Whiplash. Veľmi chytrý, dramatický a vybrúsený film do poslednej sekundy. Film so si užil od začiatku. Nebolo chvíle, kedy by som sa nudil. Dej sa pomaly vyvíjal, stupňoval až vygradoval vo veľkolepom finále.   | Cinematography: 7/10 | Plot: 7,5/10 | Characters: 9/10 | Acting: 10/10 | Music: 8,5/10 | Pacing: 8/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8/10 | ()

StaryJano

Evil work from the evil mind. Jestli Chazelle někdy natočí film, co se mi bude líbit, pak bude naděje opravdu pro kohokoli. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona