fullrose16

Strhující záležitost, která chytne a nenechá vydechnout, až do naprosto fenomenálního finále. [CINEWORLD DUNDEE 13/01/15] ()

kolby

Pohyblivý obrázok, čo svojou gradáciou napätia, atmosférou a tempom bez problémov konkuruje tým najslávnejším áčkovým akčňákom s jediným malým rozdielom: vystačí si s famóznymi hercami, dialógmi, scenárom, emóciami a úžasným soundtrackom - žiadna streľba ani smrť sa nekoná. Na tento filmík som dlho čakal, len som o tom nevedel. BRAVO!!! ()

Jurcekk

Pekné,farebné, učesané. Chazelle je nadaný. Len tak nemuseli tlačiť na pílu. Andrejka tvrdí, že nezaspala. Keďže som ju nekontroloval, tak ma to asi bavilo... A hudba pekná... Takže tu mame manika, čo učí na najlepšej hudobnej škole v krajine a ku študentom muzikantom sa chová ako debil k zobákom vo vojenskom prímači.... Ťažko... ()

oceanic6

Malý a svojim spôsobom nenápadný film, ktorý ale svojou silou, gradáciou a obrovskou dávkou emócii dokáže diváka úplne pohltiť a v závere sa najväčším víťazom, v napínavom súboji učiteľa a žiaka, stáva samotný divák. Dokonalosť! ()

JimWalker007

Ukážkové čaro jednoduchého príbehu /ako sa z chlapca stane chlap/, ktorý skvostne zdobí herecký duel Milesa Tellera a J. K. Držky Simmonsa. Naposledy som také niečo videl v Horlivosti, a to po sebe išli Al Pacino a DeNiro. Atmosféru úžasne dotvárajú džezové vypaľovačky a sóla na bicie. Klobúk dole pred Damienom Chazellom, ak sa mu podarí prekonať niekedy podarí prekonať toto svoje dielo, budem sa veľmi tešiť. ()

Spike86

Film s velice dobrým výkonem Simmonse, který nenudí ani na chvíli, se skvělou hudbou, která vás prostě nenechá v klidu. Jediné, co bych vytknul, je trošku jednodušší nekomplikovaný příběh, který by si zasloužil trošku větší komplexnost. Ta je naštěstí částečně vynahrazena emočním pnutím mezi hlavní dvojicí a hereckým koncertem Simmonse. Ocenit na scénáři na druhou stranu lze to, že nepředkládá žádný jasný názor a závěr týkající se neortodoxních praktik učitele a přehnané ctižádosti žáka, který nehledí na nic jiného, než na hudbu. Film tak nechává prostor k vytvoření názoru divákovi. Po konci ve mně dozníval a až druhý den, když se trochu rozležel, tak jsem si teprve naplno uvědomil jeho kvalitu. 80% ()

Snakefinger

Čím větši kousek, tím menší oslavný komentář si zaslouží. Takže jenom - Démonické, famozni, hypnoticé a navíc v ve strhujícím jazzovém rytmu. ()

JCS

Simmons oscara, hudba taky, mladej dobrý a kur*a teď mi budou bicí znít úplně všude, tohle drama je na jedničku s hvězdičkou ... :) ()

Psychic

Jeden z mála filmov, ktoré som nemal chuť vypnúť po 10 minútach. Výborné spracovanie hudobnej tématiky, gradujúce tempo s dramatickým i humorným podtónom, skvelý J.K. Simmons. Jediný problém som mal so scénami, kde Miles Teller v kŕči trénoval rýchlosť bubnovania dosť prapodivným a nehudobným spôsobom, ktorý pripomínal postreleného feťáka, ktorý je tesne pred kolapsom a ktorého niekto omylom posadil za biciu súpravu. Super film, dávam plný počet. ()

clarinetist

Snad jeden z nejlepších filmů, co jsem poslední dobou viděla. Celé to bylo nadupané napětím, hereckými výkony a jazzem. Můj letošní faborit na Oscary. ()

dundu

Na tomto filmu je opravdu krásně vidět, proč ne každý člověk s obrovským talentem má na to,stát se hvězdou (patřit mezi ty nejlepší). Co se týče postav, tak mi celou dobu byl o mnoho sympatičtější pan dirigent, ať už jeho prostředky byly jakékoli. Jinak po všech stránkách skvělá práce, malé mínusko za až přílišnou přehnanost, ale i tak zasloužených 5 hvězdiček ()

puget

Film ako súčasť trendu motivačných tréningov a hudba ako športová disciplína. Ako duel učiteľ : žiak je to vynikajúce a funguje prekvapivo dobre bez prebytočného pátosu. Čo však dokáže udupať koncert viac ako bubenícke sólo? ()

RoyBatty444

Vyobrazenie nevraživosti a múk je vo veľkej väčšine filmu len fyzické. Chémia medzi hercami je slabá a jediný silný moment bolo vyvrcholenie filmu, ktoré ale nebolo také zadosťučinenie aby mi z toho padla sánka. Hudba je skvostná a po väčšinu času som to hercom aj žral. ()

(fun)tomas

Venované Tebe, začarovaná baletka (navždy a z lásky). Pred štyrmi rokmi sme sa dozvedeli, že balet je sakra ťažká a konkurenciou nabitá drina. Teraz vieme, že jazzové koncertovanie tiež nie je med lízať. Film Whiplash je o túžbe byť najlepší aj za cenu samotárstava, straty priateľky, zhoršenia vzťahu s otcom a do krvi zodratých rúk. O príbeh až tak nejde, skôr o vykreslenie psychológie devätnásťročného študenta Andrewa Neimana a jeho sadistického manipulatívneho mentora. Prečo vlastne chlapec znáša to neustále ponižovanie a kruté zaobchádzanie? Dôvod je jednoduchý. Andrew si uvedomuje, že len s pomocou svojho učiteľa môže byť lepší ako by sám kedy bol, lepší ako ostatní, možno dokonca najlepší jazzový bubeník. Tou pravou otázkou na konci je, či to stálo za to... A výkon J.K. Simmonsa ako despotického dirigenta je bezchybný. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona