18. leden 1943. Nacistické jednotky opět vpadly do varšavského ghetta s posláním, které již předtím plnily mnohokrát: shromáždit Židy k deportaci do tábora smrti Treblinka. Ale tentokrát je to jinak. Ozbrojení muži a ženy z židovské odbojové organizace proniknou do davu lidí, určených k deportaci. Poté, co je vydán signál, obrátí se proti svým utlačovatelům a udeří v zoufalém boji za svobodu Vzpoura, je pozoruhodně vyprávěný a dojímavý příběh o událostech a lidech, účastnících se největšího boje židovského ozbrojeného odporu vůči nacistickému teroru za druhé světové války. Režisér Jon Avnet zvolil energický polodokumentární styl, němž účinkují talentovaní herci jako Leelee Sobieski, Hank Azaria, David Swimmer a další. (oficiální text distributora)

kujon

Opravdu skvělé a silné drama, na jehož úspěchu u mě má lví podíl fakt, že se jedná o film podle skutečných událostí. Váhal jsem mezi 4* a 5*, ale pokud vezmu v úvahu úctu k osudu takto zasažených lidí, pak to jinak než na 5* být nemůže. ()

Všežrout

Povstání varšavského ghetta po "americku" (natáčený především na Slovensku). Vzhledem k tématu, se na filmu podílelo mnoho židů a židovských organizací a tvůrcům "vypomohli" i čtyři židovští konzultanté, ale očividně ani jeden z nich nebyl poradcem vojenským. Dle filmu byly k potlačení vzpoury použity i Tigery a ke zničení tohoto těžkého tanku postačuje pár molotovových koktejlů :-) Němečtí vojáci si pochodový krok odpočítávají v ruštině a přeživší židé na konec unikají v poválečné verzi Pragy RN... Další (a mnohem závažnější výtky) jsou pregnantně shrnuty v tomto komentáři na IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0250798/usercomments-27 ()

dawe787

To se prostě musí vidět, všichni znají Pianistu, Šindleráka, Bratrstva, ale tento snímek patří taky do povinné podívané! ()

drankeryth

Skvely film o polskych zidoch vo varsavskom ghette, ktory ma okuzlil samotnym spracovanim do konecnej podoby, aky som ho mal moznost vidiet v tomto filme. Aj samotne branenie poliakov voci nemeckej presile bolo strhujuce a dobre prevedene na obrazovku. Padajuce Molotovove koktejly na nemeckych vojakov a na tank bol super a to hlavne od tej zeny, co to hadzala zo strechy, kde bola priputana na lane. Vo filme si zahrali dost znamy herci a dokonca sa aj dostal priestor pre slovenskych hercov, ale len v kratkych usekoch, ako bol Andy Hryc a Monika Hilmerova. ()

Eluin

Hezký film o nehezkých věcech. Klobouk dolů před marnou obranou proti podstatně silnějšímu nepříteli. Klobouk dolů už ale nedám před některými věcmi, které do filmu podle mě nepatří (vypracovaný Hank Azaria, apod.). ()

Lucas87

Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost. ()

Killingjoke

Po tomhle skvělém válečném filmu jsem znovu sáhl po několika letech a zvolil si pro to zvláštní příležitost. Bylo to 18. ledna 2013 a tedy na den přesné 70. výročí zahájení slavného povstání Židů ve varšavském ghettu. Film jsem v minulosti viděl již mnohokrát, ale stále mne dokáže uchvátit tak jako poprvé. Jedná se o velmi solidní, až polodokumentární rekonstrukci několikaměsíční vzpoury odbojné skupiny Židů, kteří se odmítli smířit s osudem, který jim připravili nemilosrdní nacističtí kati deportacemi do táborů smrti a za svou svobodu chtěli se ctí bojovat do posledního vydechnutí. Vůbec mi nevadilo, že se jedná o snímek z americké produkce, protože si myslím, že byla dodržena míra úcty a nebylo tlačeno na efekt za každou cenu. Samozřejmě, i tento film má své hluchá místa a logické nedostatky, tyto mu však jsem ochoten odpustit. Zaujmou skvělé výkony Hanka Azarii, Leelee Sobieski a dokonce Davida Schwimmera, který dokázal, že krom komediálních rolí zvládne i dramatickou polohu. Třešničkou na dortu je Jon Voight v roli nacistického velitele, zodpovědného za likvidaci ghetta. Mám rád filmy z 2.SV a tento film patří opravdu k těm lepším. Body navíc mu přihodí i uvědomění, že se jedná o film z TV produkce, což se zdá i s ohledem na skvělou výpravu jen ztěží uvěřit… ()

mudvayner

A budu se opakovat.... stejně jako u nedávno viděného filmu Defiance: Američani mají svůj zkreslený pohled na válku v Evropě a Holocaust at all. Amerika tyto filmy neumí, nebo alespoň nám evropanům to pak přijde až příliš americké. Evropský film na toto téma by byl jednoznačně o třídu či dvě... uvěřitelnější. Herecké obsazení celkem zajímavé, ale Hank Azaria (The Simpsons) sice v některých pasážích vypadá jak Till Lindeman (Rammstein), David Schwimmer (Friends, Band of Brothers) byl dle mého trochu nevýrazný ale na druhou stranu Jon Voight (24) je prostě pan herec a film hodně pozvedl. Nebudu se už pozastavovat nad tím, že je to v angličtině. Ale to se nedá, omlouvám se. Fajn, Němci mluví anglicky, ok. PROČ ale semtam prohodí německou hlášku jako "Halt! - Hände hoch! - Zurück!"? A co má proboha (jak u nich, tak u Poláků) znamenat ten hraný přízvuk? Tak sakra buď mluvím anglicky a to pořádně, nebo tam dám herce, kteří mluví tím správným jazykem. Ale ten um... Zobrazit víceělý akcent mě nehorázně vytáčel, to je výsměch a ne krok k autentičnosti. Jinak příběh sám o sobě je celkem zdařilý, inspirován skutečným povstáním ve varšavském ghettu, takže konec je více méně jasný... a film mne nijak nepřinutil postavám fandit. Navíc často celkem utahané, skoro tříhodinová stopáž je myslím až moc na film, který nemá ambice stát se něčím víc než je. Tenhle snímek mne nepřesvědčil, bohužel. Přitom látka je zajímavá velice. Ale - opět se budu opakovat - lepší režie nebo evropská produkce by nebyly na škodu. ()

dzberry

Několik fajn herců ve strááášně dlouhém televizním pojetí. Málo věrohodné, televizně amatérské, ale vlastně ani nelituju, vlastně docela i spokojenost... Kluci němečtí tady byli častokrát - jak už to u podobných filmů bývá - tak trochu za blbínky. Schovávaj se za podezřelé barely, semtam se před pušky a pistole ozbrojených Židů stavějí takřka dobrovolně, často nic netuší, jen tak stojí a čekají, co se bude dít. Místy mi to připomínalo Call of Duty. A mimochodem - on za to vlastně možná ani nemůže - Davidu Schwimmerovi tyto vážné role absolutně nevěřím. A on sám sobě podle mého taky ne. Tři a půl. ()

marek29

Film jako mnojo jiných válečných, těží z ultrasilné tématiky pronásledování Židů. Vše co se stalo, je skutečné. Dnes tolik oceňovanou nálepku "podle skutečné události" nese nespočet zvěrstev z té doby. Proto je třeba tato díla hodnotit jinak. A i za myšlenku "umřít s hrdostí, namísto se skloněnou hlavou" dávám plný počet. Zachoval bych se stejně. Čest památce lidí, kteří bojovali ve varšavském ghettu! ()

johnsnow

Silný film natáčaný u nás. ono je síce pravda, že nie každá scéna strhne ako v iných produkciách, ale na televízny počin fajn, a poteší, že film bol natáčaný u nás a tak tu nájdeme aj niektoré naše tváre. ()

miistr

Nebyl to špatný film jenom trošku moc dlouhý. Sice je hezké, že o vzpouře Židů ve varšavském ghettu je něco nafilmováno, ale tak nějak mi to přišlo utahaně dlouhé. Možná o něco kratší by to mělo větší šťávu. ()

m.xFuck

Není to úplně špatné, akorát historicky poněkud nevěrné. Pro Američany to možná funguje, ale Evropan, který se aspoň trochu zajímá o historii tohle nespolkne. Popravdě bych přál bojovníkům z Varšavského Ghetta, aby byli takhle dobře živení, měli tolik zbraní a pobili tolik Němců kolik jich pobili v tomhle filmu. Navíc je poněkud přepálená stopáž. Potřebovalo by to prokrátit tak o půl hodiny. Průměr. ()

Devilskitten

Většinu válečných filmů nemám moc ráda, protože nejsem moc velký nadšenec střílení a válčení, ale tento film si mě získal. Je velmi dobře zpracovaný, nechybí mu velkolepá výprava, skvělé herecké výkony ani krásná doprovodná hudba. Film si mě okamžitě získal, vtáhl mě do děje, sledovala jsem ho se zatajeným dechem až do úplného konce. Rozhodně je to pro mě jeden z nejpovedenějších válečných filmů, natočených podle skutečných událostí. ()

superzurda

Lepší tři. Skvělé téma, akorát ne úplně ideálně pochopené. Určitě není na škodu to vidět, jen se na to chvílema těžko kouká. ()

Saxos

Na TV film dobré. V několika rolích české i slovenské obsazení. V závěrečných titulkách Andrej Hryc přejmenován na Andy Hryc. Anglicky šprechtící Němci byla docela zoufalost. Jinak film působí autenticky. ()

zigy

zajímavé díky štěkům Čechoslováků (nevidí se často ve válečném velkofilmu)....plus pocta Židům a jejich varšavskému odporu....důstojný pomníček, byť místy poněkud neohrabaný. ()