Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

TERRORDROME

Vezmem to v rýchlosti, videl som to už pred nejakým časom a o chvíľu zrejme úplne zabudnem o čom to bolo. Jednotke som sa vysmial za vykreslenie nezmyselného sveta rozdeleného na frakcie podľa cností a limonádovú romantiku, ale taktiež som poznamenal že sa to nakoniec dalo zniesť bez väčších problémov s integritou čriev. Dvojka je na tom celkovo o niečo lepšie, karty sú rozdané, expozícia sa teda môže preskočiť a ísť rovno na vec. Shailene Woodley chválim uličnícky zostrih ktorým sa vymedzuje voči ostatným nudným hrdinkám a potvrdzuje to tým že ako prvá začne rozdávať rany. Film si to celkom svižne serie, akurát tie dejové zvraty sú niekedy značne krkolomné keď prichádzajú s niekoľkoúrovňovými zradami/nezradami, ktoré možno dávajú zmysel a možno nie. Na to srať o tom sa mi až tak premýšľať nechce, ale záverečné odhalenie dômyselne ukrytej pravdy o celom tom systéme bolo vskutku úsmevné, jedno z tých pri ktorých si človek povie že je naozaj nutné si strčiť hlavu do riti aby objavil Ameriku. Takže to bolo v zásade fajn a aj tie Matrixoidné snové sekvencie boli tentoraz naozaj efektné. Ale čo s tým ďalej... neodvážim sa ani hádať. ()

Patrik256

Rozpočet_ 110 miliónov dolárov // Tržby_ 297.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 10 538 774 KČ // Diváci v ČR_ 76 035 // Tržby v USA_ 130.1 milióna dolárov ()

somebody.l

Viděla jsem první díl Divergent. Doufala jsem, že Insurgent bude stejná pecka jako Divergent. Chyba, nikdy neočekávejte od filmu zázraky, může vás zklamat (někdy až moc). Sice jsem si nemyslela, že mě film vyrazí dech svou epičností, ale tenhle díl byl fakt nudný. Všechno se to točilo kolem Tris, kterou nemám vůbec ráda. Aspoň, že Four nezklamal a trochu to tam táhl. Po filmu jsem se od kámošky dozvěděla, že ten film je úplně jiný než knížka, samozřejmě mi řekla v čem. Chápu, že většina takových filmů je jen na motivy a nemusí se řídit předloh, ale tohleto byl šok, jak moc to změnili. A řekla bych, že to tím i dost pokazili. Možná proto mi to přišlo horší než první díl (ten se aspoň předlohy řídil). Na filmu jsem byla včera, nezaujalo mě tam skoro nic tak, že bych si to živě pamatovala. Průměrný film, na který bych do kina obyčejně ani nešla. A to třetí díl má být rozdělený na dvě části. Ach jo... ()

H4ku11

Pekná tvárička, pekná pesnička, ale nie potešená moja dušička. Ja som niekedy tak pekne blbý, keď sa nechám nachytať trailerom a vysmiaty nakráčam do kina s vidinou dobrej investície. Vážne som sa pri tom dosť nudil a to som čakal po jednotke opäť nejaký film, čo ma celkom poteší. Ten dej úplne upadol a dávalo mi poriadne zabrať, aby som ja neupadol do večného alebo aspoň čiastočného spánku. Tris a Four sa pre mňa ako zaujímavé postavy vytratili a z celého filmu ma zaujal jedine Miles Teller ako ten zlý dobrák. ()

Mikeel

Dějově mnohem lepší než jednička - drží si to prakticky stejnou úroveň jako druhý knižní díl, který byl jednoznačně nejlepší ze série. Takže je tu vlastně stejná paralela, tedy více akce, míň kecání a pubertální romantiky, ačkoliv se to tradičním klišé zkrátka nevyhne. Co bychom však chtěli, pohybujeme se v žánru young adult a tento žánr má svá jasná specifika. Trocha patosu a romantiky do něj zkrátka patří a v Rezistenci se naopak ještě drží na uzdě. Přiznám se, že z knížky jsem si pamatoval už velmi málo, snad jen tu základní příběhovou kostru. Netuším tedy, jak moc se film drží předlohy. Pokud úzce, tak teprve ve filmu vylezlo, jak je celý příběh prostý, neukotvený a pořád se jen někde běhá, odněkud utíká a nemá to v podstatě žádný větší přesah (ano, vím, že jsme stále v žánru young adult). Ale pokud se oprostíme od nějakých nálepek či předsudků, Rezistence je vlastně velmi zábavný film, který má jen jednu jedinou ambici, a to bavit. To se mu naštěstí daří lépe než prvnímu dílu. ()

Ayush

Nepřestává mě překvapovat, kolik toho Divergence/Rezistence zvládá vykrást. Jistě nejsem jediná, kdo zde objevuje prvky Hunger Games, Harry Pottera nebo třeba Matrixu. Stejně jako první díl, ani tento mne neoslovil. Na(ne)štěstí na to budu mít ještě dvě další části, tak uvidíme. ()

Movie Gourmet

Nic nadprůměrného, ale jelikož mám rád sci-fi filmy, tak jsem se na film rád kouknul. Navíc zde, se jedná o pokračování filmu s názvem Divergence. Půvabná herečka Shailene Woodley se snaží hrát, co jí síly stačí, její herecký kolega Theo James také, ale přes to, by to všechno šlo možná ještě lépe... Třeba jim scénář nedává toliko příležitostí, nebo dává? Ledově chladnou mrchu dobře ztvárňuje zkušená Kate Winslet; v menší roličce se pak objeví např. i Naomi Watts, Zoë Kravitz a další. Celkově se jedná o průměrný až lehce podprůměrný film, ale jak už jsem řekl, v rámci žánru pro mne téměř povinná záležitost.... Verdikt: 3* a 60 - 70 %. ()

Nethar

V podstatě přesně to samé, co jsem psal u Divergence. Vypadá to dobře a vlastně to ani není špatné, ale je to spíš pro mladší, což už bohužel nejsem :-) Jsou to takové tři slabší hvězdy, minule jsem je dal, teď dám zase dvě, ať se nám to zprůměruje. ()

Garch

S takovými herci a umem grafiků lokací, by si měl režisér dát facku za mizernou práci. (Jedničku jsem, asi naštěstí, neviděl) ()

Zombi

Podobně snesitelné a koukatelné jako jednička, jen ty monology Kate Winslet jsou útrpné, to jí tam nemohli dát pár poskoků, se kterými by normálně mluvila? Slabší 3 hvězdy. ()

Yardie

Takových slabších 70%.Už trošku víme, oč jde, takže to ztratí to kouzlo. Stále ovšem platí nevyřčená otázka, co je vlastně za tím vším, takže film stále držel mou pozornost. Co říci dál... Je to prostě pokračování. Je možné vidět dost akce, poodhalí se nám další střípky skládačky, poznáme nové postavy a lokace, vztahy se vyvinou. Klasická šablona těchto filmů. Stále platí to, kdyby tam nebyly mladí hrdinové a hrály to nějaké staré páky, tak by film měl úplně jinou atmosféru. Ale je to pořád taková fajn oddechová zábava, kdy prostě víte, co se bude dít, ale nevadí vám to a prostě se na to kouknete a odreagujete se. A hlavně ve vás hlodá ta otázka - co z toho nakonec vyleze. Takže OK, na jedno kouknutí. Howgh! ()

Teringer

Nutno říct, že po zhlédnutí filmu jsem měla velice smíšené pocity. Odprostím-li se od knižní předlohy a budu-li brát v potaz to, že filmy podle knih se jimi pouze inspirují, tudíž nemusí být na písmeno stejné, můžu říct, že se mi film docela líbil. Má to ošem nějaké ale. Film je rozhodně nabitý akčními scénami, kterým není co vytknout, ale několik neakčních scén se zdá být trochu nudnějšími. Navíc se mi zdá docela viditelné, že film se snaží být postaven na zmíněné akci a filmových efektech, což je trochu škoda. Vezmu-li ale v potaz knižní předlohu a srovnám s ní film, tak mě mrzí několik věcí. Například to, že film skoro úplně vypustil většinu vedlejších postav a v podstatě změnil zápletku - o krabici se zprávou, okolo které se točí celý film, je v knize zmíňka až na úplném konci. Asi jsem od toho čekala víc, ale když to vezmu kolem a kolem, špatný film to není. Jsem jen zvědavá, jak si poradí s třetím dílem. ()

Dunadan

Dej Insurgent pokračuje presne 5 dní po udalostiach, ktorými končila Divergencia. Four, Tris a zvyšný členovia ich malej skupinky utečencov hľadajú bezpečné útočisko pred Jeanine, ktorá ich chce dostať za každú cenu. Kate Winslet, ktorá si zopakovala úlohu Jeanine Matthews, je stále rovnako neľútostná, uveriteľná, dobre vyzerajúca a opäť potvrdzuje svoje herecké kvality. Aby mohla rozlúštiť dávne tajomstvo, potrebuje chytiť vhodného divergentného človeka, ktorý sa (nedobrovoľne) podrobí sérii krutých testov. Okrem Kate stoja určite za zmienku ešte ďalší dvaja navrátilci. Prvým je Peter Hayes (Miles Teller), ktorému sa podarilo utrúsiť niekoľko vtipných poznámok a tým druhým je postava Erica, do ktorej sa vrátil Jai Courtney. Ten sa na plátne príliš často neukazoval, ale vždy keď sa objavil, tak to stálo za to. Musím teda úprimne skonštatovať, že záporáci si pre seba jednoducho ukradli značnú časť mojej pozornosti. Keďže medzi jednotlivými frakciami vládne napätie a nepokoj, je jasné, že druhé dejstvo série Divergent disponuje množstvom akcie, ktorá sa odohráva ako v skutočnosti, tak aj v simuláciách. Dobrý dojem vo mne rozhodne zanechala aj vizuálna stránka snímky. Všetky lokácie boli totiž niečím zaujímavé, atraktívne a originálne. Z Harmónie vyžaroval neuveriteľný pokoj a divák po prvýkrát nazrie aj do základne Bezprízorných. Prečo sa však zaoberám všetkým možným, len nie hlavnou postavou? Žiaľ preto, lebo práve predstaviteľku Tris považujem za jedno z negatív filmu. Nový vzhľad jej rozhodne nesvedčí, snímka vsádza hlavne na emocionálnu stránku a divák teda musí sledovať Tris, ktorá je sužovaná následkami svojich činov. Popri tom sa snaží nájsť samú seba, všetko priveľmi prežíva a stotožniť sa z jej pocitmi je priam až nadľudský výkon. Dvojhodinová stopáž sa výrazne prejavila na hluchých miestach, ktoré sú vyplnené nezáživnými a viac-menej aj prázdnymi dialógmi. Ak by bol však film o niečo kratší, určite by mu to výraznejšie pomohlo a pôsobil by viac celistvejšie. Po minuloročnej Divergencii prebehla v zákulisí takmer kompletná zmena, ktorá sa mohla, ale aj nemusela vyplatiť. Ako sa to všetko odzrkadlilo vo výsledku? Nanešťastie vôbec nijako, čo je veľká škoda. Séria sa svojou kvalitou nikam vyššie nepohla a stále zotrváva v priemernej/mierne nadpriemernej rovine. Každý z filmov však má svoje svetlé stránky a bolo by nefér odopierať mu ich. Aj keď je konkurencia v tomto žánri silná (The Hunger Games, The Maze Runner) a cielená na určitú vekovú kategóriu, myslím si, že priaznivci knižnej predlohy nebudú sklamaní. Aby sa však bežný divák nestratil v deji a pochopil dôležité súvislosti, je nevyhnutné pred návštevou kina zhliadnuť Divergenciu (2014). Keďže sa mi druhá kniha páčila viac ako tá prvá, dúfal som, že by to tak mohlo byť aj v prípade filmového spracovania. Pán režisér Schwentke však rozhodne nenaplnil moje očakávania a ja sa začínam obávať o budúcnosť série. Ako už býva zvykom, záverečný diel bude rozdelený na časti dve a to nikdy neveští nič dobré. Kráľom young adult dystopie aj naďalej zostávajú Hry o život. () (méně) (více)

Erik7595

Viac než znesiteľné a vďaka tempu solídne odsýpajúce pokračovanie bez množstva hluchých a nudných miest. Pribudla väčšia porcia solídnej akcie, lepší audiovizuál a vďaka výborným hercom som s filmom nemal nejaký výrazný problém. Prišlo mi to síce príliš dejovo uponáhľané a trochu chaotické a sem tam aj logika výrazne drhla (jedno veľké WTF v logike chovania Tris v druhej tretine filmu ma dosť nahnevalo). Ale bavilo ma to viac než solídne, vďaka rýchlemu a svižnému tempu to nenudí. Shailene Woodley som spočiatku príliš nemusel a najskôr mi v Divergencií pripadala nesympatická, avšak vďaka The Fault in the Stars som na ňu zmenil názor. Rozhodne má talent a je mi sympatická, teším sa na jej ďalšie filmy. Okrem nej ma najviac vo filme zaujala záporáčka Kate Winslet, Jai Courtney a Miles Teller, ktorý mi pripadali najvýraznejší a ich postavy sú z ostatných vedľajších postáv najzaujímavejšie. Ako solídna jednohubka funguje Insurgent celkom dobre. Logiku v stanovenom fikčnom svete radšej nehľadajte, už v Divergencií mi pripadala samotná myšlienka delenia sa obyvateľstva na frakcie mierne povedané pritiahnutá za vlasy. Odhliadnúc ale od tohto faktu, pokračovanie sa mi páči rovnako ako jednotka, teda dávam 3* ako pri predchádzajúcom filme. 60% ()

Mattij

Drtivou většinu velice hloupý film, chování postav i na dvě facky, ale v závěru příjemný twist, který z toho dělá ještě jakž takž průměrnou zábavu. Tak jako tak - s odstupem času jsem opravdu vděčný, že mě nezatáhla do kina. ()

Blue.Shark

Ježiš marjá. Jestli je předloha také stejně hloupá, lituji každého čtenáře, který se s ní dostal do kontaktu. Efekty jsou na tomhle filmu jediná věc, která za něco stojí, ale přitom jsou používány jen při onanistických scénách, kde paradoxně ani nejsou zapotřebí. To, že se Shailene Woodley hned na začátku opizdí, aby vypadala jako týpek, taky moc hodnocení nepomáhá. Také mě hrozně rozčiluje, jak je všechno naivní a prvoplánové - za to ale pravděpodobně může už předloha. Hunger Games, kterými se tenhle nedodělek zajisté inspiroval, jsou kvalitativně na úplně jiné úrovni. Tenhle film mě prostě od začátku až do konce nechal chladným. ()

Hepy13

Zase tuny keců o tom jak jsou frakce důležité, ale pořád čekám na logické vysvětlení k čemu je to vlastně dobré. No kdyby ve dvojce byly alespoň nový frakce, třeba... Nasraní, Perverzní, Debilní. Ale zatím platí na druhý díl každé slovo které jsem napsal k jedničce (Divergence). ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent