Reklama

Reklama

Pařížský inspektor Lognon je svědkem postřelení muže se slunečními brýlemi trojicí neznámých mužů. Zapamatuje si číslo jejich vozu, ale než stačí doběhnout pro pomoc, raněného odvezou jiní neznámí muži v jiném autě. Lognon zjišťuje, že auto střílících mužů patří majiteli amerického baru Pozzovi. Lognon přichází do Pozzova baru, aby ho vyslechl, ovšem Pozzo mu řekne, že auto bylo celou noc v garáži. Po odchodu je Lognon zadržen střílející trojicí, která ho zbije. Lognon se s případem svěří komisaři Maigretovi, kterého záležitost zaujme a vydává se do Pozzova baru sám. Zjišťuje, že přes čísla na pokladně komunikuje Pozzo s číšníky, kteří vydávají signály do bytu servírky Lily. Lognon s Maigretem přicházejí do Lilyina bytu a zjišťují, že Lilybyla milenkou jednoho z hledané trojice Billa Larnera. Ostatní dva hledaní se jmenují Charlie a Cicero. Maigret se vydává na americkou ambasádu za svým starým známým McDonaldem, zda by mu nepomohl poskytnout informace o hledaných mužích, ale McDonald pro zatím nic neví. Na Nábřeží zlatníků zatím zavolá neznámá žena z malého hotelu. Když se Maigret vydává za ní, nachází ji v pokoji mrtvou. Zjišťuje, že se jedná o jistou paní Curtisovou, která zde měla žít s manželem neustále nosícím černé brýle... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Díky televizi Prima jsem mohl vidět i tento třetí a bohužel poslední díl Maigretovské série s Gabinem. Tímto ji moc děkuji za uvedení. Hold i komerční stanice může někdy příjemně překvapit. Jinak tento díl je na úplně stejné úrovni jako ten předchozí, i když už na něm dělali trochu jiní lidé. Je standardně napínavý, má opět docela dobrý příběh a uteče jako nic. Až bych ocenil tak o čtvrt hodinky delší stopáž. Tak se mi to líbilo, že mi to uběhlo až moc rychle. Největším pozitivem je pro mě zase představitel Maigreta můj nejoblíbenější herec mistr Gabin. Možná se opakuju, ale on se snad pro tu roli narodil. Jinak během filmu hodí zase spousta sarkastických hlášek (Vězení? Ne, dovolená.) Tím pádem jsem se i docela pobavil a za to všechno můžu dát 5 hvězd. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Můj třetí Maigret s Jeanem Gabinem a byla to trefa do černého, nemám co vytknout a vlastně ani nechci.. Já prostě a jednoduše řečeno souzním.. To, jakým způsobem vede vyšetřování, všímá si detailů, rozdává úkoly, umí být neústupný (ve správnou chvíli) a zároveň shovívavý (ve správnou chvíli), mě zcela okouzlilo.. A pak taky Jean Gabin, no.. výborný.. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Známý komisař, který má v hlavě podrobnou mapu Paříže, začne vidět rudě až ke konci. A dle mého to není kvůli drzosti italo-amerických gangsterů, ulhaným svědkům, diplomatickým incidentům a imunitě chránící bídáky. Stačí se podívat na Bertrandka, který dráždil i komisaře Juvea a je jasné, že s tímhle materiálem se pracuje velmi těžce a je potřeba k němu projevovat shovívavost stejně jako k amatérským zločincům.. Gabin, přikrajující si chapadlo organizovaného zločinu k načepovanému ležáku bez pěny, je bezpochyby dynamem vyrábějícím stejnosměrné charisma, jenže tady ho Grangier vyslal do případu, který nemá sebevědomí a s potenciálem neo-noiru jen tak koketuje.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejslabší ze tří dílů s Maigretem. Přest pořád solidní. Fascinující je název filmu, který vůbec nesedí s osobností Maigreta v podání Jean Gabina. Komisař je tu totiž naprosto v pohodě, v klidu, prochází si dějem, sem tam si dá s grácií sobě vlastní pivo a nakonec případ vyšetří tak hladce, jako když nůž projde máslem. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Přidávám společný komentář k filmům Komisař Maigret zuří a Maigret klade past, viděným bezprostředně po sobě. V obou případech mé hodnocení zásadně ovlivnil dabing, zatímco novější Komisař Maigret zuří s novým dabingem (Schánilec, 2003) je nudná záležitost typické krimi, která nemá pořádně o čem vyprávět, a na niž ihned zapomenete a není problém u ní opakovaně usnout, starší Maigret klade past s výborným Zlatomírem Vackem a celou dabing partou z ČST Brno je zábavný, veselý i napínavý (kombinace jadrného humoru, bodrého vyšetřovale a archaismů nejvíc připomene nejlepší příběhy rady Vacátka). Zase se ukazuje, že 50 let starý film nelze nadabovat v dnešní mluvě. Ty skvělé dialogy, dnes už nepoužívaná slovní spojení, slovní humor, to je vše, co se podařilo v původní úpravě a nepodařilo v nové. K nové jazykové úpravě filmu Komisař Maigret zuří bych ještě dodal, že film je tvořen původní stopou, ve které se mluví francouzsky, ale i někdy anglicky, Zatímco francouzské pasáže jsou předabovány částečním překrytím češtinou, anglické dialogy zůstaly nepřeloženy a film neobsahuje žádné titulky. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v pařížských ateliérech Billancourt a na lokacích po celém městě. (classic)
  • Počas premietania filmu v pražskom kine Metro zavraždil premietač 11 ročného chlapca. Vražda malého chlapca pobúrila celú vtedajšiu československú verejnosť. Vrah dostal trest smrti. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama