Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

peiton

Thriller určený pre úzku skupinku ľudí,pojednáva akože o odvrátenej stránke internetového sveta,ale našťastie je to predsa iba film.Toto sa stať nemôže si vravím,ale človek si nemôže byť istý NIKDY a v NIČOM! Už ani pomaly neviem v dnešnom svete,čo je pravda a čo vlastne lož.Dokonalá ukážka toho ako sa má takýto druh žánru točiť.Pôsobivé a realisticky podané.Naivného a neskúseného diváka by sa dalo ľahko presvedčiť o skutočnosti odohrávajúcej sa situácie. Klobúk dole,výborná vec.Chcelo by to ľadovú sprchu a off line. ()

stuntmanMIKE

Pekný príklad toho kam táto naša slávna spoločnosť speje - do hajzlu. Film o ľuďoch, ktorí sa rozhodli, že chodiť na pivo s kamarátmi do krčmy je "lejm",ale popíjať ho pri obrazovke a zabávať sa na videách je "kúúl". Problém je v tom, že na svete existujú zmetci, ktorí nemajú problém poslať váš "fajrvól" do piče a znepríjemnia vám život. No a potom sú tu samozrejme takí, ktorí radi zaplatia za to, aby si mohli vyhoniť na "lajf stríme" vašej popravy. Tiež si sem tam rád nejakú tú popravu pozriem, ale mne stačia Aláhovi Akbárovci s nožmi, poprípade nejaký ten Los Zetas s kálačkami a mačetami. Takže námet je celkom aktuálny a príjemný, a z počiatku ma to fakt navnadilo. Problém prišiel potom, keď sa to začalo hrať na "slešer"... to už bola nuda. Ale aby som nebol taký krutý, tak ja tie tri za námet a kus originality dám. ()

Fr

,,UPOZORŇUJEME, ŽE DENCHAT.COM NENÍ ZODPOVĚDNÝ ZA TO, CO UVIDÍTE, NEBO ZA OBSAH JEHO UŽÍVATELŮ.…“ /// Filmy točený rukou třesavou šíleným epileptikem už prej trapný sou. Dalším levelem tak je webka a telefon (chytrej ty chytrej!). A tak se pipina Elizabeth vrhne na průzkum. Brzo se ukáže, že frajer s nickem Pyagrl*16, je celkem vhodnej objekt ke zkoumání. Což je fajn, páč jinak by mě z těch keců s idiotama, co vytahujou bimbase, jen když svítí červený světýlko a všema vostatníma, jeblo. A tak zjišťuju, že dneska už každej chodí s kamerou běhat, na návštěvu (to je snad samozřejmost!), spát (a co děláš večer ty?) a neustále všechno nahrávaj a nahrávaj a … no to je jedno, je jiná doba, kterou hold my ze století páry… - no a právě pro vás mladší je tenhle film. Taková kokotina s trochou kreténismu, sadismu, a která nakonec i postraší. Na poselství se vyser. Důležitý je, kam to všechno směřuje... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Počítač se mi zapíná sám vod sebe. 2.) Z internetu mi začali mizet přátelé. (Klikni LIKE!) 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Real Tom Hardy

Pomerne skorý screenlife film ešte z čias, keď tento formát nemal svoje pomenovanie – termín o rok neskôr všeobecne zadefinoval Timur Bekmambetov. Tiež prišiel skôr, ako bol o tieto filmy väčší, hmatateľnejší dopyt, ktorý nastal po úspechu Unfriended a do mainstreamu "subžáner" jednoznačne poslal až neskonalo famózny John Cho so Searching, ktorý sa zároveň tešil aj veľkému pozitívnemu ohlasu kritikov. Ale naspäť "k veci." The Den ponúka štandardnú šablónu, ničím nevybočuje, zápletka je čisté sedliacke govno o retardovaných únoscoch a mučiteľoch, ktorí tvoria krvavé šou pre deep web, čo ale viac-menej len reflektovalo v tom čase stúpajúcu popularitu a záujem verejnosti o túto porciu internetu. Dnes otravné a neoriginálne, v dobe vydania pre mnohých skôr atraktívna téma. Pre mňa otravné vtedy aj dnes. Útechu nachádzam len v obsadenej herečke, ktorú som v hlavnej role chcel vidieť už pekne dlho a bolo dopriate x) (6.2014) (23.11.2021) (9.2.2022) ---------- #1 Collingswood Story musel byť jak k*rva nadčasový, keď s týmto formátom prišiel už v roku 2002?! ()

Khumbac

Jsem na rozpacích jak hodnotit. Avšak od ruské rulety se to začalo vyzdvihovat. Určitě by se na tento druh internetové zábavy nějaký dement našel a ty peníze by cvákl...100 $ a zábava je zaručena :). Pro mne spíš zklamání, ale minimum jsou tři hvězdy - bez debat! Ty maskované postavy vypadaly jak bramoborové lupínky. ()

• V súbore, do ktorého si Elizabeth (Melanie Papalia) zapisuje vykonané videochaty, je zapísaná aj osoba z Českej republiky. (Marceloo)