Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

kingik

Snipes s Badhamem spojili síly a natočili film s originálním námětem. Na jedno však při jeho realizaci zapomněli. Na vydatnou porci dobré a adrenalinové akce. Výstižněji řečeno výsledná akce je chabá. Když je film vydáván za akční thriller, očekávám od něj strhující akci a porci napětí. Nic z toho ve filmu není. Tedy ne tolik, kolik by mělo správně být. Wesley Snipes je afroamerický herec, kterému akční role sedí a kromě toho je herecky disponovaný, ale jeho kariéra v podstatě skončila pobytem ve vězení za danové úniky. Nechápu, proč se Badham, který se v akci vyžívá, najednou držel tak zkrátka, a nenaservíroval dynamickou a hlavně kvalitní akci. Ze super námětu udělal horko těžko jen průměrný příběh ve kterém se zase toho tolik až moc neděje. Přitom film má nápadů na rozdávání a v tom případě to chtělo zručnějšího režiséra, který by všechny nabízené možnosti dokonale zužitkoval. Je to k vzteku vidět tolik invence pohromadě a vzejde z toho veskrze jen průměrný film z kategorie B s nedostatkem dobré akce odehrávající se v atraktivním prostředí parašutistů, s charismatickým Snipesem, pohlednou a dnes již zapomenutou Yancy Butler a ne uspokojivě využitým specialistou na záporáky a rovněž dobrými režiséry neprávem opomíjeným Gary Buseym. Jako divák jsem si po filmu připadal ošizený a nedivím se, že jméno John Badham je pro filmové producenty strašákem. Milovníci adrenalinových seskoků padákem si z mého hodnocení ještě nějaké to procento odečtou. Zřejmě se totiž budou při seskocích s viditelnou zadní projekcí dokonale nudit. 60% ()

eye candy

2-3* Je to někde na pomezí béčka a celkem zábavného akčňáku. Kvalit podobně situovaného Bodu zlomu to ovšem nedosahuje, hlavně co se obsazení týče jde o zcela jinou váhovou kategorii. Dobře, je tu Snipes což zaručuje nějakou tu scénu martial artu, G.Busey což více méně zaručuje, že se bude jednat o pěknou sračku a Yancy Butler, které to ve filmu hodně sluší. Její postava je navíc ve srovnání s mírně dementním Nessipem, alespoň trochu zajímavá. Mimochodem, to mi připomíná scénu, ve které ji dá Nessip přes držku. Galantní hlavní hrdina, opravdu úplnej Oldřich Nový. ()

Shakers

Síce to nebolo nejako strhujúce a ani adrenalínové, ale Snipes a sexi Yancy Butler upútali moju pozornosť natoľko, že som sa moc nenudil. Vlastne mi to prišlo celkom fajn. Letecké zábery boli dobré a príbeh v pohode a plynulo odsypal. No o Zimmerovú hudbu som to moc nezakopol. Wesley je tu nie len za mlátičku na spravnom mieste, ale aj za prvotriedneho sympaťáka, ktorý nemal v tomto období problém potiahnuť film vpred. 80% - 4* ()

marvin1

z filmů, kombinujících sportovní prostředí s kriminální zápletkou asi to nejlepší. poutavě natočený, energické prostředí, super casting a evidentně to dobře šlo i bez Willisů, Stalonů nebo Travoltů. Má to příběh, má to dynamiku, napětí i dobře postavenou hudbu. Bavíme se o roku 1994, kdy se u nás tvořila Jízda nebo Akumulátor 1...navíc, jako bonus, takovou prdelku jako Yancy Butler taky hned tak nějaký nepřinese. Až na tu hodně špatně udělanou scénu pádu a skoku z budovy - od Badhama standartní kvalita ()

Kingjiri

Do výčtu žánrů bych v případě Drop Zone zařadil ještě "sportovní", protože jsem měl většinu stopáže pocit, že jde o snímek věnovanej jenom parašutismu. Akce tu moc neni a věčný seskoky padákem mě po první padákový scéně dost nudily a místy působily dost trapně. Wesley Snipes herecky slabší jako vždycky a hudba od Hanse Zimmera překvapivě hodně nezáživná, stejně jako celej film. Možná tohle dílo osloví příznivce parašutismu, ale fanoušky akčních filmů jenom ztěží, jednoznačnej žánrovej podprůměr. ()

• Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)
  • Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)
  • Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)