Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

Sany33

Mám pocit, že ak by film vznikol v dnešnej dobe tj. v 21 storočí nemal by aspoň v mojich očiach taký úspech ako film s týmto obsadený vznikajúci na prelome 90 rokov. jednoducho akčné parádičky z 90 rokov v ktorých sa nám predstavujú esá ako Snipes, Schwartzeneger či Stalone sú jednoducho vynikajúce a ak v nich človek hľadá hlbokú myšlienku či prešpikovaný zvrat alebo bájne rozuzlenie veľmi sa sklame ale ak ste ako ja a sadnete si k tomuto filmu s úmyslom resetovať mozog a pozrieť si riadny akčný odvar je tento film plne postačujúci. O čo ide? Snipes sa pridá k parašutistom aby odhalil sprisahanie v ich radoch a objasnil záhadnú vraždu svojho brata. Samozrejme sa mu to s dávkou adrenalínu podarí a dočkáme sa parádneho vzdušného fightu na streche vežiaka. Nič viac a nič menej a mne to postačuje na udelenie 79%. ()

castor

Wesley Snipes ve vládních službách doprovází během letu z Los Angeles počítačového specialistu do federálního vězení. Jenže zatímco zkouší flirtovat s letuškou, počítačové eso z letadla dostane (a pár lidí to při tom koupí) parašutistický gang, který s ním má velké plány. Režisér Horečky sobotní noci nebo Čísla 5 žije John Badham solidně využívá atraktivního prostředí akrobatického parašutismu, je nekomplikovaný a přímočarý. Navíc má kromě slušného Snipese (nějak rychle se hošan tuhle disciplínu plnou náročných figur naučil) tradičně skvělého Garyho Buseyho, který je rozeným padouchem, a hned dvě krasavice: Claire Stansfield a Yancy Butler, která rozhodně není tak uťápnutá, jako když po boku JCVD pátrala v Živém terči po svém nezvěstném otci. A taky musím ocenit svižnou kameru. 55% ()

eye candy

2-3* Je to někde na pomezí béčka a celkem zábavného akčňáku. Kvalit podobně situovaného Bodu zlomu to ovšem nedosahuje, hlavně co se obsazení týče jde o zcela jinou váhovou kategorii. Dobře, je tu Snipes což zaručuje nějakou tu scénu martial artu, G.Busey což více méně zaručuje, že se bude jednat o pěknou sračku a Yancy Butler, které to ve filmu hodně sluší. Její postava je navíc ve srovnání s mírně dementním Nessipem, alespoň trochu zajímavá. Mimochodem, to mi připomíná scénu, ve které ji dá Nessip přes držku. Galantní hlavní hrdina, opravdu úplnej Oldřich Nový. ()

Sabrewulf

Dost nedoceněný film, opět kategorie (už pro ni musím vymyslet nějaký název) filmu, který existuje sám za sebe, bez sequelů a s neokoukaným obsahem. Pro mě lákavé prostředí parašutistů sice bylo už v Nebezpečných pádech, ale zde je to pozvedlé všema těma serepetičkama kolem, tedy komplet komunita, nácviky sestav a tak. Casting je fajn (Yancy Butler tam sedla jak prdel na hrnec, věřil bych jí, že se s tím padákem narodila) a poctivé kaskadérské kousky parašutistů ocením vždycky moc rád. Hudba mi místy připomínala Resident Evil (Zimmer měl dělat hudbu k filmovým RE). Mrzí mě, že se to neuchytilo, viděl jsem to tak 10x a baví mě to pořád. ()

MickeyStuma

Další akční snímek nevynechávající parašutistickou tématiku. A vlastně po úspěchu snímku „Bod zlomu“ (1991) ani není divu. Další takový snímek je třeba „Volný pád“ (1994). V hlavní roli Wesley Snipes a opět ohromující svými bojovnými schopnosti. A když se to vezme kolem a kolem, v podstatě se po herecké stránce nijak nevymaňuje od své role ze snímku „Přepadení ve vzduchu“ (1992). Za zmínku stojí také Gary Busey. Opět si střihl zápornou postavu, který je v jeho podání prostě zábavný. Zápletka je jednoduchá a standardní. Prostě utekl vězeň a je potřeba ho chytit. A k tomu je potřeba se infiltrovat zrovna mezi parašutisty. Takže kromě hlášek a skvělých akčních scén jsou prezentovány převážně nejrůznější etudy z oblasti parašutismu. Film má drive, elán a ohromnou živost. Už začátek dobře navnadí, ale je fakt, že v druhé polovině se to přece jen začne v dějovém vývoji kapánek táhnout. Tak či onak, stále to jsou zlatá devadesátá léta akčního popcornového akčního filmu, ke kterému se stále dá vracet. ()

• Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)
  • Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)
  • Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)