Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Majkak

Tomáš Svoboda rozhodně nezamýšlel rozehrát sociální drama a situace s nezaplaceným dluhem slouží jako kulisa. Věnuje se vztahovým potížím a umí se citlivě dotknout zranění, která si působí lidé svým sobectvím a zahleděním do sebe. Neodolal pokušení nacpat do filmu určitou porci rádoby lidové zábavy a v těchto momentech zaskřípe, i když naštěstí nikdy neupadne do trapnosti. Trochu zkrátit, víc se ponořit do prožívání a vynechat některé kvazi žertíky a posunul by se ještě o level výše. ()

Rockerman

Doufal jsem, že budu moci napsat něco v tom smyslu, že vidím světlo na konci černého tunelu české komedie, zvláště po včerejším "zážitku" v podobě vrcholu trapnosti pod názvem "Babovřesky 3", ale nebylo tomu tak. Je to zase jen ta "vážná" komedie, jakých se teď točí u nás převážná většina. Prostě natočit vtipnou a přitom vkusnou komedii je pro naše režiséry nepřekonatelným problémem. Pan Svoboda se za své dílo stydět nemusí, většinou se na to dalo dívat. Pod tu pomyslnou hranici vkusu to sklouzlo jen párkrát. Hlavně ve druhé polovině to však bylo dost zmatené a neurovnané. Po otřesném Troškovi tedy přišla jen osvěžující sprcha, po níž jsem čekal i sklenici vychlazeného "Radegasta", ale tu jsem nedostal. ()

Raziel_cz

No ty vole, česká komedie, co (skoro) netrpí syndromem českých komedií. Pohodová záležitost s příjemným obsazením, ve které je děj to úplně poslední, co vás zajímá. Ve výsledku to není o moc víc než soubor scének, ale upřímně jsem se bavil. A smál jsem se u toho, ne tomu, což není něco, co by se mi u naší produkce stávalo moc často. ()

MickeyStuma

Česká kinematografie už nadobro zapomněla, jak má vypadat správná komedie. Každý pokus o tento žánr padá vniveč nejen absencí sebemenšího humoru který skutečně rozesměje, ale i patřičným švihem. Tento snímek je jeden z nich. Příběh sportovních zkrachovanců vydělávající si peníze službou pod názvem Hodinový manžel, čímž se každý dostává do absurdních situací, byla výzva ke všemu možnému, jen ne ke komediální nudě. Celé je to pohodové, nevyčerpávající a tak nějak plynulé. Děj však není špatný,ale svým vyzněním může sloužit tak akorát k utišujícímu a klidnému odpočinku po náročném dnu. ()

rekkky

Má vůbec cenu se pozastavovat nad stupiditou tohoto filmu a vůbec některé tvorby v rámci české kinematografie? Hodinový manžel je totální dno, kdy snůška nelogičnosti, absurdity a nesmyslnosti je koncentrována do 90 minut. Nuda, balast, trapnost sama.//Kino bratří Čadíků – Příbor//9.8.2015//Dobrovolné vstupné – 2,- = zadarmo drahé. ()

Olík

Tuzemská kinematografie již nějaký ten pátek čeká na skutečnou "pecičku"........no tak si můžeme klidně sednou na gauč a čekat dál. Tomáš Svoboda sazí na jiné hodnoty. Na nekomplikovanou pohodu, která ví, že svým bytím nezboří svět a proto se ani jako světoborná neprezentuje. Buďme upřímní, i já jsem čekal víc....pasáže "panička vs. řemeslník", zřejmě inspirované osmdesátkovým VHS pornem, tak bez těch bych se klidně obešel. Stejně tak bych nepostrádal ženský element příběhu. Chtě jsem více humoru, více Jardy Kužela....více všeho. Hodinového manžela bezesporu velmi brzy spolkne historie, ale svoji jednorázovou službu si poctivě odpracoval....i když to místy chtělo více promazat. ()

radaza

Zasmál jsem se a to není málo. Děj je vlastně úplně nepravděpodobný a blbý, ale to je i u komedií Což takhle dát si špenát, Pane vy jste, vdova, Čtyři vraždy stačí, drahoušku ad. a kdo to dneska řeší. Zaujme spousta drobných postřehů a hlavně je čemu se smát. Stačí jít na film uvolněný a připravený se bavit. Po přečtení komentářů jedna připomínka- PetraPolloni byla v kině zřejmě v rámci zájezdu do Terezína nebo sama, protože si nedovedu představit, že se v kině nikdo nesmál. ()

DAPDO

Příjemná komedie o čtyřech kamarádech, kterým hygiena zavře bazén, který provozují a začnou se živit jako hodinový manželé. Když pominu několik zvláštních věcí, jako že se někdo odstěhuje od staré, se kterou má dítě jen kvůli tomu, že se pohádají kvůli výletu za tchýní, tak to byla pohodovka. Davida Novotného jsem poprvé viděl ve filmu fandit někomu jinýmu než Spartě. Jsem přesvědčenej, že kdyby byla Divíšková slávistka, tak by bud' museli sehnat jinýho herce, nebo poupravit scénář, protože si Novotnýho nedovedu představit se sešívanou šálou na krku, do toho by nešel:-). Dobře zahrál Matásek, naopak Bolek byl jakejsi topornej. Skvělý Hric na lanovce tak dlouho jebal až se najebal, Babčáková role na ránu, pak se holky nedivte, že se učíte skákat do hrobu jako bezdětný starý panny, no a jinak sexy Čvančarová tentokrát dost nateklá, možná se připravuje na roli dvojnice Haliny Pawlowské. Nic moc scény střídají ty lepší až výborný, třeba bouračka na kruháči a následnej ortel dopraváka neměl chybu, takže lepší tři. ()

Tegreh odpad!

Viděno doma protože dát za tenhle (kosočtverec) 150,-Kč v kině tak bych požadoval návrat vstupného. Děs běs kam se český film ubírá :-( ()

anitae

Divný film, který mě nezaujal, a furt si říkám kdopak asi měl být cílová skupina. Pomalý začátek a divný konec. 2* ()

Jakubik

A přitom taková kokotina. Takovej spíš průměr ne-li podprůměr. Něco je zkrátka dobrý a něco špatný. Dohromady to celkem asi funguje, ale je to takové neslané a nemastné. Znova bych to vidět nemusel… ()

frbulka

Tento typ filmů mi zvedá tlak, v tom negativním slova smyslu. Ale protože se mi při pátku nechtělo odcházet od rodinného krbu a byla jsem zlenivělá, viděla jsem tento "skvost" až do konce. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli posledním komediím pana Trošky, ty jsou na tom ještě o něco hůře. ()

Plechpetr

Hodinový manžel má pár opravdu dobrých míst. Například fandění dukle, pozdrav Lachtanů a Jitku Čvančarovou. Jinak to byla klasická česká estráda, plná divných momentů. ()

Razzor_82

"Já se chovám k ženským jako prase." Partička kamarádů a jejich dost primitivní vztahy. Ploché postavy s myšlením dětí . Není moc čemu se smát. Přes zvučnější české obsazení je to celkem bída. 4/10 ()

Chip89

Oddychovka, dělaná spíše pro ženskou populaci. Je to film, který není strhující, ale neurazí a člověk si u něj může dobře odpočinout:) ()

PedroPo

Zcela neškodný film. Myšleno jen v tom nejlepším. Sledoval jsem tedy pouze jedním okem, neb to druhé mělo v hledáčku vlastní dítě (to je tak, když jdete do kina na Baby Bio), ale i tak mohu vřele doporučit. Hlavně David Novotný má neskutečný komický potenciál a skvěle celý příběh táhne. A propo, příběh - nic objevného, ale určitě konzistentní a vtipné. Rád přijdu na další Svobodův film. ()