The Gunfighter

Krátkometrážní / Western / Komedie
USA, 2013, 9 min

Rozprávač predstavuje príbeh osamelého pištoľníka, ktorý vstúpi do salónu. Zvláštnosťou je, že rozprávačov hlas počujú aj ľudia nachádzajúci sa v tomto salóne. Akurát im sa tento hlas zdá tak trochu krvilačný... (figliar)

EvilPhoEniX

Perfektní, originální, vtipné, moudré a velmi zábavné. Tarantino zde nejspíš čerpal inspiraci k svým 8 hrozným. Každopádně příběh se odehrává v salóně z Westworldu, kde všichni přítomní slyší hlas vypravěče a reágují na něj a vrcholí to Baletem smrti z divokého západu jak má být. Za ten geniální nápad musím dát plný počet. Výborný doporučuji všem, to se musí vidět. 9/10. ()

SOLOM.

Městečko, v němž snad každý ojebal každého, nebo alespoň někoho z jeho rodiny – nebo zvířectva…Jo hlas vypravěče nám prozradí všechna tajemství, které si sebou zúčastnění už do hrobu nevezmou. Bylo to docela vtipné, to musím uznat a ani herecké výkony nebyli nejhorší. Takže přivřu oko a dám tomu lehce nadprůměrné ohodnocení. 70% ()

Necrotongue

Z různých filmů, jsem byl až do dnešního dne zvyklý na to, že vypravěč dovysvětlovává divákovi dění a přispívá k tomu, že se příběh posouvá kupředu. Tady je vypravěč hlavním hybatelem příběhu a já ten nápad i jeho provedení považuji za natolik dokonalé, že bych nižší známku dát nemohl. Tento kraťas mi byl doporučen a já to považuji za parádní dárek pro vylepšení dne:-) ()

Lacike

Vtipna scenka s originalnym napadom, ked postavy počuju hlas rozpravaca a reaguju na neho. Vdaka kratkej stopazi to ani na chvilu nenudi a vyvrcholi to kvalitnou prestrelkou. Mohol by ale takto fungovat celovecerny film? Neviem si to predstavit. 8/10. ()

Marek1991

Vo chvíľach, kde som sa pozastavoval nad barmanom černochom si ešte aj z toho vystrelili. Toto je veľmi uletené, nápadité a aj dosť vtipné. Krátke filmy ma v poslednej dobe bavia čím ďalej tým viac, dokonca možno ich je lepších snáď viac než dlhometrážnych filmov. ()

easaque

+4* Neodolám dát tomuto kraťasu vysokou známku, protože ač nemám rád westerny, tak tento mě pořádně pobavil. Kvalitní zpracování, dobří herci a jednoduchý avšak slušný nápad, za to všechno má ode mě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Arkanoid

Ak sa vám westerny zdajú nudné, táto paródia vašu mienku poopraví. Klišé žánru sú nápadito parodované netradičným zapojením rozprávača bez minúty zbytočnej vaty, čím sa neustále udržuje pozornosť diváka a zároveň ho to zabáva. Kraťas, ktorý z pamäti nevyšumí. ()

Vojife

Výborný, vtipný nápad, ze začátku se člověk smíchu neubrání, ale postupem času se ty vtípky příliš opakují, podle mě by to fungovalo lépe, kdyby to bylo o trochu kratší. 7/10 ()