Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

hrumsrt

Podobnými kousky mě streamovací gigant Netflix dokázal už tolikrát uchvátit.. Celovečerní projekt spolupracujících debutantů, který na oko vytvořili poutavý thriller, jaký ve skutečnosti přechází do otevřené společenské studie a sociální kritiky.. Circle je obdařen geniálním nápadem, který vytváří koncept dialogového přetahování lidí, kdo má právo v danou chvíli žít, a kdo ne.. Platí nějaká pravidla? Mají první zemřít zranění, nemocní a staří? Jak to bude s dětmi? - Jsou to číše s potenciálem, anebo nejméně zkušení a proto nejméně cenní?. Fantastický sociální experiment, který se vás v rychlých dialogových přestřelkách snaží přesvědčit o primitivních postupech zakořeněných hluboko v nás. Jen by každá postava potřebovala nějaký flashback, který by ji zařídil více prostoru a tedy i silnější napojení na diváka, když takhle jde jen o model... Škoda nedotaženého závěru, ale hru se světlem a tmou to má špičkovou.. P.S. Co mají všichni za úvahu o záchraně těhotné ženy, že nese o život navíc? V USA je statisticky největší úmrtnost dětí i matek při porodu v rozvojových zemích. 70% ()

xzajox

Minimalistická, sci-fi, napínavá, ale hlavne psychologicko-filozofická chuťovka. Odohráva sa v jednej miestnosti so svetielkami na zemi a čudnou vecou uprostred, ktorá postupne "šokuje" = zabíja po jednom z 50 ľudí. Keď tí ostatní zistia, že voliť ďalšiu obeť môžu oni, prichádza kolotoč výberov, odôvodnení, hádok, dohôd a ich porušení, a smrť ďalšieho... Pozor, na premýšľanie je však len limit 2 minúty, potom treba zvoliť. Film neohúri vizuálom. Toho je tam minimum. Herci okrem rozprávania, mávania rukami a strachovania sa, nerobia nič iné. Kamera sa prepína len vrámci kruhu. Hodnotiť môžem akurát hudbu, ktorá je len ticho v pozadí a dobre dotvára atmosféru spolu so zvukmi. Film však môže zaujať hlavne psychológiou v pozadí, myšlienkami a odkazom. Takmer každou smrťou sa spolu s postavami dozvedáme nielen niečo o tomto diabolskom zariadení, ale hlavne niečo sami o sebe, o ľuďoch, o spoločnosti... Aké majú argumenty, dôvody, a tiež ako ich za ne posúdi spoločnosť. "ZAP!" :-D Niekedy je to naozaj vtipné, inokedy dosť smutné. Hlavná zábava pre mňa bola sledovať ich plány a predpokladať ich voľbu. Niekedy som zistil, že mám iný názor ako väčšina (ale to aj vo všetkých demokratických voľbách v SR :-) ). Film silno odporúčam každému, kto pri pozeraní rád premýšla a zabáva sa tým. Aj keď k filmu vizuál ani veľmi nemohli pridať, niečo mi tam chýbalo. Tesných 81% - 5* ()

słezakjkb

Naprosto parádní psychologická a minimalistická ukázka toho, jak lidé přemýšlí, jsou-li vystaveni smrti. Jednoduché, prosté, ale i tak napínavé. ()

IZFNP

Na začínajúcich tvorcov je to vcelku podarené, ale každý, kto už niekedy videl nejaký dobrý psychologický film, vie, že z námetu sa dalo vyťažiť viac. Takto môžem pochváliť hlavne neprepálenú stopáž a nekompromisný koniec. ()

husak_k

Přijde mi, že nízký hodnocení filmu je proto, že hodně lidí čekalo nějaký vysvětlení. Hlavní pointa filmu je ale ukázat tuto psychologickou "studii" a na konci jen naznačit jak dopadla ve větším měřítku. Rozhodně zajímavé. 70% ()

Hyssi

Musím ocenit námět, který si autoři přisvojili ze skvělého pořadu Survivor. Opět nevím proč má snímek označení Horor, protože snímek byl cokoliv ale hlavně ne horor, ale v celku myslím že skvělá podívaná od začínajících režisérů Aarona Harna a Maria Miscioneho. [75 %] ()

Sebule

Za mě průměr. Pěkná myšlenka, řešení aktuálních témat i po 8 letech vydání, ukázka lidských předsudků, emocí a myšlení. Nemůžu říct, že bych se bavil úplně celou dobu filmu, ale na jedno zhlédnutí to jde. Některé postavy byly i sympatické, takže jsem měl pár svých favoritů, konec byl docela zajímavý, co se tyče finále v kruhu. Hodnocení: 5,7/10 ()

Scanerior

Miluji, když mi film předloží neznámou skupinu lidí, kteří ani nevědí, kde jsou a postupně zjišťují, co se vlastně děje a o co nejspíše jde. Člověk je stále napjatý, jak se situace bude vyvíjet a jak to vlastně celé skončí. Navíc je skvělé, že se děj odehrává z většiny na jednom místě, odkud není úniku, často to pro mě u filmů funguje a tady tomu není jinak. Paradoxně pak podobným filmům navíc podle mě přidává na atmosféře, že divák nevidí žádné známé tváře herců a režie se také nejeví zrovna jako TOP. Circle je takový průměrný film, rozhodně ne pro každého, ale pokud máte ve filmu rádi napětí a prvek tajemství a překvapení, tak by vám to mohlo sednout. Já jsem si film užil (i proto, že jsem podobný styl filmu delší dobu neviděl), i když byla i místa, kde jsem se začal trochu nudit a konec filmu mi přišel takový nic extra - možná by bylo lepší, kdybychom se dočkali něčeho podobného jako v The Human Race, kdy konec jedné hry předznamenává novou. ()

Ondrew odpad!

Pomaly, ale iste zistujem, ze a)Vacsina komentujucich ludi ma maximalne prapodivny vkus... a za b) Na zaklade bodu a sa tym padom moje hodnotenia i komentare casto dost drasticky lisia od ostatnych. V tomto pripade je to presne o tom istom... Ani za svet nepochopim, ako moze TAKATO HOVADINA schytat co len priemerne hodnotenie. Ano, cele to zacina a urcity cas i frci v pomerne zaujimavom duchu, clovek si ihned zaspomina na snimky typu Kocka, Exam a pod. Minimalisticke stvarnenie sceny, napad, ktory TEORETICKY mohol mat vskutku zaujimavu pointu... lenze... lenze. Miesto toho clovek cumi na cosi, co sa akurat hra na nieco tajomne, zahadne a neviem co vsetko dalsie... a divak -- vcelku logicky -- tak nejak caka, ze tym skor bude finalna pointa stat skutocne za to. OMYL! V tomto pripade autori sice pouzili relativne dobry napad, no ako bezali minuty smerom k nevyhnutnemu zaveru, cely film sa pre mna staval dementnejsim a demetnejsim. A, ako inak, prave ta ocakavana zaverecna pointa skratka zatlkla posledny klinec do rakvy s nazvom "Circle". V podstate ma prekvapuje, ze za tymto kretenskym vytvorom nestoji prinajmensom spolocnost Asylum, to by totiz mnohe vysvetlilo a ja by som sa (pravdepodobne) aspon tradicne narehotal na ich prisernych hovadinach. Zial, cele je to uplne inak, vsetko je myslene evidentne uplne vazne, takze o to viac zamrzi, akym sposobom pani reziseri a scenaristi zaroven, KOMPLETNE pochovali snimku, ktora skutocne mohla byt aspon priemerna. Takto vsak ide len o ciry odpad, s ktorym sa nema zmysel zaoberat a miesto toho by som kazdemu odporucil omrknut si znova napr. zmienovanu "Kocku", pripadne iny film z podobneho sudka. Co sa tohto tyka, je to prenadhernych 0%. ()

brasek

Filmov s podobnou pointou je niekoľko a tento zapadá do šedého priemeru. Film nie je nudný, ale snaha navodiť hustú atmosféru a psycho medzi postavami nie je nejako dokonalé. ()

SuzieS

videla jsem toto jako prvni film takoveho typu a libilo se mi to. Navic v dnesni hyperkorektni dobe si ani nemyslim, ze by ty dialogy byly nejak nelogicke ()

tele.kom

Námět je celkem zajímavý, ale nějak nevím co ten film chtěl vlastně říct. Do konce se to celé tak nějak dopotácelo bez nějakého většího rozuzlení. Možná to celé mohlo fungovat jako epizoda Krajních Mezí, ale na hodinu a půl dlouhý film to není dostatečně nápadité. ()

Lilith03

Možná jsem nechápavá, ale mohl by mi někdo vysvětlit konec? :⁠-⁠D Mám tam hledat nějaké ty mimozemšťany nebo to opravdu skončilo zvláštně? Každopádně můj názor je takový, že je to vskutku primitivní film, neoriginální, amatérský s nikterak dobrými herci. Jsem si jistá, že na začátku by ta malá holčička začala plakat, těhotná žena šílet a starší lidé by dostali infarkt. Mohlo to být o dost lepší, ale film vás do děje i tak vtáhne, má příjemné napětí, nutí vás u toho sedět s napětím a čekat co bude. To se jen tak nějakému hororu nepodaří, za to palec nahoru a solidní tři hvězdičky. ()

Richie4422

Aaron Hann a Mario Miscione stoja za webseriálom The Vault, seriál odohrávajúci sa v komornom prostredí so sci-fi nádychom, hlavne postavený na dialógoch. Tento štýl tvorby preniesli aj do svojho filmu Circle. Celý film sa odohráva v čiernej miestnosti, ktorej podlahu tvoria zvláštne kruhy a šípky. Dostaneme 50 ľudí a show sa môže začať. O čo ide? Všetci zúčastnení musia voliť, kto o ďalšie dve minúty zomrie. Nájdeme tu starých ľudí, chorých ľudí, ženu, ktorá zdolala rakovinu, malé dieťa, tehotnú ženu, vojaka, policajta, bankéra, zrejme politika, chlapca, chlapa bez ruky, kriminálnika a iné tvory. Na základe čoho by ste ospravedlnili vraždu? Je život chlapa bez ruky na rovnakej úrovni ako život policajta? Je život ilegálneho imigranta rovnako hodnotný ako život bankéra? Je možné odôvodniť zabitie dôchodcu tým, že má najbližšie k smrti? Narozdiel od filmov s podobným konceptom sa nesnaží moralizovať. O ľuďoch sa prakticky nič extra nedozviete. Sledujete tak vývin hry o prežitie. Po na oko racionálnych voľbách to prechádza k predsudkom, sympatiám, antipatiám, nesúlade s názormi, k viere, až to prejde k formácii tímov. Očakávať prirodzenosť reakcií od filmu, kde mimozemšťania šupnú 50 ľudí na smrť je prehnané samé o sebe. I keď policajt a kriminálnik boli naozaj úplne od veci. Som to však schopný začínajúcim tvorcom odpustiť. Záver som si musel pozrieť niekoľkokrát znovu, nakoľko som očakával údernú pointu. Niekedy však o pointu, odhalenie nejde. ()

Snakefinger odpad!

Pointa nulová. Nulový děj. Napětí nulové jenom nuda na sto procent. Absolutně opět nechápu, proč se tyto filmy, ze kterých si člověk kromě naprosto ztraceného času nic neodnese točí a proč do nich někdo dává prachy - tady zjevně absolutní minimum. Je pak totálně jedno jestli to je minimalistický nebo maximalistický film. Byla to prostě neuvěřitelná srágora bez sebemenší pointy. ()

gurmet

Nejlepší minimalistické sci-fi drama od dob Kostky. Film nabízí vycizelované dialogy, skvělou dramaturgii, a zábavu větší, než hollywoodské tom cruisovské výpotky v hodnotě rozpočtů rozvojových zemí. Úplný závěr je sice trochu slabší, ale v současné kinematografické bídě a doslova idiotských hodnoceních mých čsfd soukmenovců musím tento skvost ozářit 5 hvězdami. ()

STREITER

Zbytočných 87 minút niečoho nepomenovatelného. Dej žiadny.Herci oničom. Neuveriteľne som sklamaný už nikdy nechcem o tomto filme počuť. Nič horšie som posledné mesiace nevidel. ()

Sashmen13

Nejhorší je, že jsme už od začátku  tipovali, že dítě je taky součástí hry lol, jinak nic moc. Mimochodem, podle logiky filmu by těhotný neměli mít šanci vyhrát,  takže tak. ()