Případ Asunta (2024) (seriál)

Nedokoukávám. Za mě úplně zbytečně 6 dílů, stačilo by třeba 3, možná i dva 2. Už od druhého dílu je jasné, kdo to udělal, tudíž nemá pro mě smysl to dál sledovat

Late Night with the Devil (2023)

Krásná retro atmosféra se skvělým Dastmalchianem. Film trochu s těmi hororovými věcmi čeká, ale pak to stojí za to. Výborné postavy, netradiční námět a i vzhled filmu. Ve výsledku jsem si film užil. Hodnocení: 7/10

Šógun (2024) (seriál)

Japonské intriky se samuraji a jedním odpadlíkem. Naprosto skvělé, velké mínus akorát absence akčních scén. Jinak ale scénář, postavy, výprava, napětí, všechno promyšlené do posledního puntíku. Naprosto jsem si užíval tu špinavou atmosféru starého Japonska a do toho všechna ta intrikářská politika. Jeden z must see seriálu toho roku. Hodnocení:9/10

Moje nová tvář (2023)

Zajímavý a smutný dokument zachycující osud mladé ženy, ke které nebyl osud moc přívětivý. I když ztratila zrak a má zjízvený obličej, tak našla v sobě sílu bojovat a nevzdávat se. Podle mě byl dokument trochu dlouhý a spíše řešil ten problém nevidomých. Hodnocení: 7/10

Fallout - Season 1 (2024) (série)

Prime video opět trefilo hřebík na hlavičku. Adaptace legendární herní série dopadla nad má očekávání. Výborná atmosféra, hudba a krásná krvavá akce, ve které se nešetří nikdo a nic. Má to velice solidní tempo, místy opravdu trefný humor a zároveň ten příběh bohužel nemusí být daleko od pravdy. Neříkám, že tu budou běhat ghúlové, ale světová válka, kapitalismu, nenažrané firmy a přežití lidstva, to jsou dle mého docela aktuální témata. Velké mínus jsou za mě některé postavy, zejména Maximus. Walton Goggins naprosto perfektní a to samé Ella Purnell, alespoň pro mě. Jenže někdy ty postavy byly naprosto blbé a dělaly něco, co nedávalo smysl, což mě občas štvalo. Finále naprosto grandiózní, velice napjaté, emotivní a zároveň naladí na další sérii. Hodnocení: 8,5/10

Sobík (2024) (seriál)

Pro mě velké překvapení. Věděl jsem, že seriál je o stalkingu, ale že to bude takhle osobní, překvapující a poučné, to jsem netušil. Nevím, kolik z toho bylo real, ale jestli alespoň většina, tak klobouk dolů. Příběh mě vtáhnul a měl jsem problém se odtrhnout. Zajímalo mě, jak bude příběh pokračovat, jak se Donnyho život může ještě zhoršit nebo překvapit. Až na trochu slabší začátek, menší repetetivnost a občas velice zvláštní chování postav. Hodnocení: 8,5/10

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi mě opět nezklamal. Taková směsice opravdu strašidelného filmu s prvky komedie. Některé jumpscary povedené a ještě k tomu časté, takže se člověk nenudil. Na konci přišel zvrat, který velice potěšil. Sympatická hlavní hrdinka, dobrá hudba. Hodnocení: 7/10

Neposkvrněná (2024)

Skončilo to přesně tak, jak jsem čekal. Vcelku fajn nápad, ale provedení blbé. Sydney Sweeney celou dobu řve a čumí jak puk na další sestry. Čekal jsem to víc zvrácenější, temnější, ale nedostalo se ani jedno. Pár pěkných jumpscarů, ale zbytek ohraný. Ať jenom nekritizuju, tak to mělo i nějaké plus. Celkem fajn hudba a dobrý záporák v roli Álvara Morteho. Hodnocení: 4/10

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Nebýt toho nudného začátku a nelogičností, dám tomu 4*. Protože některé prvky, které nedávaly smysl, mi opravdu kazily ten zážitek. Taky se z toho dalo vydolovat něco více. Jinak ale fajn tempo, až na ten začátek. Potom už mě to i začalo bavit, ale bylo mi tak nějak jedno, kdo přežije a kdo ne. Hodnocení: 6,5/10

Přicházejí v noci (2017)

Za mě obrovské zklamání a promarněný potenciál. Akorát poslední čtvrtina byla fakt dobrá. Jinak mě to ale minulo, nezáživné, nudné. Chápu, že mělo jít o paranoiu, strach a napětí uvnitř domu. Ale nějak jsem tyto pocity neměl. Soundtrack je dobrý, herci výborní, technicky skvěle zvládnuto. Ale prostě prázdný příběh bez nějaké gradace, husté atmosféry, škoda. Hodnocení: 4,5/10