Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

jakubesd1

Druhý labyrint sa viaže a nadvezuje na prví.. aké nečakane .kappa. Ale nie robím naprosto prdel. Sci-fi ktoré je podľa mojho názoru na úrovni veľkých filmov. Hovorím o efekte a kvalitnému blue or green screenu a kvalitnom engine ci co je to ktoré vykresľuje pozadie . Scenár je postavený predpokladam podľa TEEN-KNIHY alebo čo lebo inak si to neviem vysvetliť . Dobré spracované ,réžiu som prehltol a scenár bol onicom a dej miestami sa snažil tlačiť na rýchlosť behu alebo rozpočtu filmu abo neznam . Good sci-fi 70% ()

sisaq odpad!

musim se omluvit tvurcum 50ti odstinu sedi. 75% (!?!).... toto kandiduje na nejstupidnejsi "velkofilm" poslednich 10ti let a popere se s takovymi velikany jako pearl harbor nebo 4ty dil pirani. navic jsem to utrpel v 3D. 1D by bohate stacilo... ()

Zagger

plytke pokracovani filmu, kteremu jsem urcite dal 5* kvuli fajn tajemnosti atd atd... ale toto byl pro me naprosto zbytecny film, vlastne nema s prvnim filmem vubec nic spolecneho, respektive to, co se mi na prvnim filmu libilo, a proc jsem se tesil na pokracovani jsem tady nenasel.. tuctovy a nudny postapo pro chude, slusny propad, balancuje to na hrane odpadu... popravde me vlastne nezajima jak to dopadne, a bitka s bossem uz vubec ne, cili 3ti dil uz s radosti vynecham. Jedine co se mi ve filmu libilo byla ta dredata holka z tabora, nejspis Nathalie Emmanuel, a to je teda dost malo. ...Komu se libil prvni film a ocekava podobnou podivanou, toho musim durazne varovat, ze se bude divat na slataninu War Z a buhvicehovsehojeste v kvalite katastrofickych filmu z kanadske produkce. ()

vlkovec

Pokud se Vám líbí jednička, tak si jí nekažte a na toto nechoďte. V tom filmu se vůbec nic neděje. Škoda, přitom takový potenciál. Na dálší díl už do kina ne. ()

KOLMI odpad!

Chtěl jsem dát původně 5*, ale ruku na srdce - bohužel nejsem dostatečně zhulenej, abych hodnotil film jako super počin. Omlouvám se za ten výraz, ale Vás - bando zmrdů - si budu pamatovat, protože prosranější čas v kině jsem dlouho nezažil. Vy všichni, hodnotící 2* a víc jedete na drogách nebo vám ho hulila v poslední řadě kámoška u načos? Tohle fakt není seriozně ani špatný film. Tohle je ultimátní sračka a hláška odcházející buchty..tak to půjdeme na třetí díl mě vážně dorazila. Dobrou noc... ()

Veer

Není to špatný film ale každý, kdo četl knížku musel v podstatě v každý scéně protočit oči z toho, jak je absolutně všechno jinak, než v knížce. Upřímně přesně nevím, co Dashner před tím myslel tím, že dohlídne na to, aby se film podobal knížce co nejvíc to bude možné....asi mu před plátnem celou dobu ukazovali hodně tučnej šek, jinak nevím. Nebýt to 'podle knížky' tak ty 4 hvězdy dám, takhle prostě nemůžu. ()

Avras.ell

Při srovnání s podobnými snímky, luxus a vyšší třída. Nejvíce chytne akce, tempo a vynikající hudba! Režisérský na výbornou. Scénář...to je něco jiného, ale režisér je machr, tak to tolik nevadí. Herecky dobře zvládnuté. Škoda, že první polovina převažuje nad druhou téměř ve všech ohledech a je tu tak velká potřeba si nechat závěr do třetího filmu. ()

Heuloss

Velice mile mě překvapilo, že akce začala hned jak jsem se pustil do popcornu. Začátek filmu měl skvělý spád, tempo, není mu co vytknout. Druhá půlka nabídla nástup do ateliérů natáčení "World War Z", kde zombie, teda Raplové, dávají hlavním hrdinům zabrat. Jediné co se mi na filmu nelíbí je, že příběh nemá konec. Trendem moderní doby je asi točit minimálně trilogie. Nesnáším čekat na vydání nového dílu, oblíbeného seriálu, týden. U filmu je to přes rok. Podobné je to i u Hunger Games, ale Labyrint byl minimálně o 60% lepší. Jednu hvězdičku si nechám do zásoby => 4* P. S. Víc rasově nevyhraněný film snad neexistuje ()

Bajerys

80% Je to napínavé od začátku do konce. Nevím jak moc se film liší od knihy,ale film je rozhodně dobrý. Má své hororové okamžiky a občasné zvraty filmu dodávají filmu skvělé tempo. Těším se na třetí díl. ()

zvirek

Vy jste se tady všichni na CSFD fakt pokakali ??? Nebo jen zdětinštěli ??? Tomuhle 72 % ??? A já vůl vám věřil a koupil si lístky ??? Jestli jednička byla ještě jakž takž prostá vykrádačka Hungry games, neboli něco ve stylu: " Hele, to Hungry games vydělalo ranec, co natočit něco podobnýho ? Tak jo, ale ať to nejni moc vokatý, tak místo arény prdnem mládežníky do labyrintu. " Tak dvojka anóbrž zkoušky ohněm, je mentálně i provedením asi tak o 10 tříd níž. "Hele, ta jednička byl slušnej vejvar, co ? Natočíme ještě ňáký další díly, ne ? Jasně, ale co tam fláknem místo labyrintu, ten už by byl vokoukanej ? Hele, jakýpak štráchy s tím, když nevíš, nacpi tam zombíky, ti vždycky zaberou ." A taky jo - třetina filmu se zombíkama ( v každym druhym béčku jsou lepší ), třetina filmu mládežníci nevěřícně koukaj na zdi cimry, nebo pouště, nebo hor, a třetina filmu pro jistotu ve tmě oslňuje baterkou do ksichtu. To je hnus velebnosti ! ()

cenitel

Musím přiznat, že druhý díl byl ještě více napínavější o proti prvnímu, určitě mě nezklamal. Děj byl celkem plynulý a i celkem logický. Nesmíte ale moc přemýšlet nad tím, co se děje jinak ve světě po slunečním zásahu, proč to tak je a nikde prakticky nic neroste, ani nežije. Nechyběli zde ani hororové momenty a musím přiznat, že jednou jsem se dost lekl. Většina lidí si stěžuje na druhou polovinu filmu, ale vždyť nebyla tak špatná, byla tam důležitá vysvětlení v těch horách ohledně viru erupce a té hodné doktorky, proč Thomas byl dříve u Z.L.O.S.I.N.u atd. Charakter postav se mi páčí, tam nevidím žádnou chybu. Útěk směrem do hor byl skvělý. Jen nechápu něco: doktorka Ava říkala na konci prvního dílu, že začíná druhá fáze, ale proč??? Když pak všechny uprchlíky z labyrintu spolu s Thomasem chtěli zabít a ostatní už posílali na výzkum, aby je zbavovali života vysáváním enzymu a dalších látek, mě napadá jen jediný důvod, jako kdyby si i tento útěk naplánovali a očekávali to. Ale to se mi moc nezdá, takže to mi nejde dohromady. Kdyby je chtěli zabít, nemuseli je posílat do labyrintu. Na tuto otázku hledám odpověď. Za mě 85%, takže 4 hvězdy. ()

mischa.b

Hmm... co na to říct. S knihou to má pramálo společného, hlavní myšlenka úplně zmizela. Některé scény jsou docela fajn, ale celkově mě to dost zklamalo, jednička byla o dost povedenější. ()

Lightning

Dvojka na mne oproti jedničce působila o dost akčněji, pro mne rozhodně milé překvapení. Na film jsem šel s tím, že nevím co čekat, jelikož jednička mne nějak neoslovila, avšak 2jka to skvěle dohání. :-) Postapokalyptický námět je zkrátka pecka! Film nenechá ani chviličku vydechnout,stále se něco děje, postavy sympatické. Palec hore. A jsem moc zvědavý jak dopadne třetí díl. :) ()

mpet

Mnohem lepší než první Maze runner. Je to akčnější, zajímavější a hlavně už mi herci sedli mnohem víc než v tom prvním filmu. Naopak zde oproti jedničce chybí to tajemno a hledání cesty ven z labyrintu (i když i tady furt hledaj cestu jak se dostat dál). Musím připustit, že mi tu chybí trochu rmutové, kteří byli opravdu zajímavý potvůrky, tady už bohužel nic takového nenajdeme a dočkáme se jen lidských nepřátel a pár zombíků, kteří vypadají jak ze Světové války Z. Když pak budu porovnávat prostředí, ve kterém se děj odehrává tak musím říct, že labyrint byl bezva, ale spálená země a rozpadlí města??? tak teprve to bylo opravdová pecka a asi i proto mám tento díl raději. Celkově vzato mě tento film poměrně příjemně překvapil a doufám, že si tato trilogie udrží svoji vzrůstající kvalitu i do poslední části. ()

natali.sek

Z filmu jsem nadšená. Šla jsem do kina s nadšením a ještě s větším jsem odcházela, takže mě film rozhodně nezklamal. Dylan O'Brien je mladý talentovaný herec, který mě zatím u žádného filmu/seriálu ve kterém hrál nezklamal. Děj filmu byl od začátku naprosto skvělý, nechyběla akce, překvapení ani trošku "lekačky" ze strany zombie. Sice se film posouvá jinam než je první díl, ale rozhodně mě nezklamal, o tom je to, že se film prostě vyvíjí a já jme jedině pro. Nemůžu se dočkat třetího dílu. ()

EllaFox

Jakožto velká fanynka knižní předlohy jsem se po prvním díle rozhodla, že u téhle série NIKDY nebudu porovnávat knihu s filmem. Film se mi totiž i přes své výrazné odchylky od knihy velmi zamlouval. Když jsem šla do kina na druhý díl, bála jsem se, že to nezvládnu. A vida, zvládla jsem to. Původní příběh totiž Scorch Trials vidělo z dvoukilometrové vzdálenosti s jedním okem vypíchnutým. A opět jsem byla nadšená. Všechno bylo na správných místech. Napětí, drama, humor a skvělé lekací scény! Drobní mínus dávám filmu za příliš počítačový vzhled raplů z kanalizace, kteří vypadali, jakoby vylezli z lodi Davyho Jonese a učil je chodit Glum. A taky za to, že do role Brendy vybrali naprosto nevhodnou herečku. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)