Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

pee-jay

"Očekával jsem, že dvojka bude slabší než jednička, ale..." toto hodnocení to ani zdaleka nevystihuje. Ale mohlo tam být i něco zajímavého, kdybych to už neviděl v Já, legenda a pod. ()

Evanlyn

Než jsem šla do kina, slyšela jsem jen samou kritiku a bála jsem se toho co uvidím. Ale když už jsem byla v kině film byl velice dobrý. Samozžejmě ne tak dobrý jako první díl, ale nesklamal mě. Nové postavy ve filmu tam perfektně zapadli. Ve filmu se každou chvíli něco děje takže se absolutně nebudete nudit a pořád se dozvídáte nové a nové věci. Postavy, film, akce, herci, hudba. Vše bylo perfektní a můžu doporučit, ale přes to dávám jen 4 hvězdy, protože z prvního dílu jsem byla nadšená víc. ()

9J9

Dávám hvězdičky 4, protože si myslím, že nějakým způsobem je to šíleně zajímavé a i přes negativní komentáře, mě to donutilo napjatě sedět v kině a vyčkávat, jak to celé dopadne. A že to bylo sakra napínavé. Ještě napínavěji nás ale nechají čekat na další díl. Mimochodem, uznejte! některé efekty byly super! ()

Drkolnov

Marná snaha. Nemá to úroveň, jak mě první dva díly zaujaly, tak tohle je slátanina k nedokoukání. Prostě herecké výkony nanicovaté, kamera srovnatelná s Blair Witch, scénář vykrádající všechny seriály a filmy okolo. Rozhodně nepotěší ()

om6pb

No film plny zvratov nič neni ako na prvy pohlad vyzera... všetko sa može v okamihu zmeniť a tak aj bolo. Samozrejme že tam nechybal beh a utek a cudzi ludia u ktorych si nikdy nemožete byť isty či su vaši priatelia alebo nepriatelia... film spnil očakavania a už sa tešim na daľšie pokračovanie. ()

Dexies

no nevím, nic moc ... příběh je stále stejný, jen se změnilo prostředí a předvídatelnost děje je celkem dost velká, oproti jedničce slabší průměr ... ()

Mrliš

Oproti jedničce jsou "Zkoušky ohněm" mnohem lepší. Zatím co první díl je opravdu hodně dětský a v akčních scénách přehnaný, tak druhý jakoby dospěl. Za mě se jedná o hodně slušný snímek, který odsýpá. Jen škoda, že se více nevyužili lidé z kanálu, kteří mají místo vlasů větvičky :) Ty byly bezvadný (Ale bohužel jim věnovaly tvůrci jen pár minut) ()

Robbisek

Na úvod - je to vcelku koukatelný akčňák. Nečekejme nějakou extra promyšlenost, prostě banda puberťáků zdrhá, plazí se, zdrhá a utíká. To celé v post-apo kulisách s hordou zombie za zády. Některé scény jsou postavené tak, že když z nich už není úniku, uděláme prostě střih a ejhle, jsme zachráněni. Kdyby se člověk chtěl zamýšlet nad statikou a mechanikou v myslích filmařů, musel by se smát co vydrží taková skleněná tabule... Kamera místy až moc rozklepaná. Opravdu se ale bojím toho, že příští (poslední) díl natáhnou do dvou celovečerních filmů a bude z toho lovestory. ()

lineker

Tak toto trochu bolelo. Pokud se tato partička v první části série pohybovala v uzavřeném komunitním prostoru, dalo se to vše ještě slušně ukočírovat. Ale jakmile se dostali na čerstvý vzduch do neomezeného prostoru tak vše co se v Útěku poctivě budovalo spadne jak domeček z karet. Jako by režisér nevěděl co si s tím nekonečnem počít. A proto dostáváme porci stokrát snědeného a přežvýkaného jinými ústy. Cpeme se jen z jiných talířů a jinými příbory. Bohužel značně nevyužitý potenciál prvního dílu kde některé fláky jako třeba mládežnická párty v náručí halucinogenů vzbudila silný ironický úsměv. Po závěrečně řežbě je jasné, že pro nás tvůrci připravuji i level tři. Nezatracuji a doufám. ()

kecal

Slabý scénář, místy přímo neuvěřitelně stupidní scény. To nemohl zvládnout sám scénárista, s tím mu musel pomáhat i režisér. K tomu je to přímo nechutně natažené a bez jakékoli nové myšlenky. Jinak celkem průměrné řemeslo a tak za dva. ()

Gragen

Zklamání. Po jedničce propadák... Zombíky ve filmech prostě nemám rád. Knižní předlohu jsem nečetl, a tak jsem se mohl nechat jen překvapit, ale tohle je prostě laciné... Nic co by mě zaujalo, snad jen krátký, ale velmi přesvědčivý výkon Barryho Peppera. ()

Final

Sága pokračuje a Dylan O'Brien se vydává napříč zpustošeným New Yorkem, jen pro to, aby se nakonec vrátil zpátky. Tak si říkám, jestli by nebylo jednoduší zrovna spustit autodestrukci a zničit celou základnu (všechny základny mají autodestrukci). Při tom všem se dozvíme, že Z.L.S.N. nevybudoval jen jeden labyrint ale rovnou celou desítku. Ušlechtilý cíl, jenž měl všechny přeživší připravit na věčný posmrtný život. Logika labyrintů mi i po shlédnutí druhého dílu stále uniká, neboť si myslím, že pokud by ty děcka zabili rovnou, ušetřil by si Z.L.S.N. spoustu času, vojáků i problémů. Ovšem až na pár logických kiksů a nedotažených nápadů je dvojka rozhodně akčnější a barevnější, než byla jednička. A vlastně proč ne, Zkoušky ohněm ve své podstatě nemají kromě akce, CGI animací a pár zajímavých scén, které až podezřele připomínají momenty z Last of Us, co nabídnout. ()

kratajirka

Nebe a dudy!! Tohle nemělo s prvotním Labyrintem nic společného, krom hereckého obsazení. Naprosté zoufalství. Nuda. Nesourodost. Zbytečně mnoho nových postav. Nebudu tak krutý - dám alespoň 2 hvězdy s nadějí, že přijde něco lepšího. ()

CitySP

Po jedničce jsem čekal, co dvojka ukáže. Nakonec mě místama bavila víc než jednička. Asi proto, že se příběh neodehrával na jednom místě. Vzhledem k tomu, že hlavními hrdiny jsou mladí herci, byl jsem příjemné překvapen výkoni a i při akčních scénách. Celkově celkem dobré zpracování příběhu. A film je dobrou 'oddechovkou' kam si jej řadím já. :) ()

Jeremy1000 odpad!

KarleR ty pico jedna chuplata... na tve hodnoceni dam, ale u tohohle filmu ses asi vystrikal z mladych chlapcu, protoze jinak nechapu, jak si mohl dat takovemu scenaristickemu odpadu 4hvezdy a tim me nalakat na film. No do pici, ta sracka je za mnou a zivot jde dal... ()

dedavena

Tomas je ešče něsympatyčtějši niž fprvnim dilu. Dvojka je taka srandovni. Režyser se sice snažil, ale něpomohlo to. A kameraman slabučki. Jednu davam za zlosyna, bo ten jediny byl fajny. Na koněc vidime, že tu je připrava na dil třeti. Něvim, esli to je dobry napad. ()

domco61

začalo to jednotkou útek .... a bolo to skvelé napínavé dobrý zaujínavý dej a nečakaný koniec .... pri tomto zhorenisku asi režisér zaspal a nechal sa decká hrať s nejakým divným scenárom a vôbec mu to nevyšlo .... dej pomalý nudný žiande zápletky .... dúfam že do tretice sa to podarí dať na aspoň 4* ()

Bednobuch

První film se mi líbil. Ale měli ho zakončit a nechat být. V tomto filmu se pořád před něčím utíká a většinu filmu nevíme předčím, nebo kam se utíká. A i když nakonec pointu vysvětlí, tak se budou zase někam honit. Naprosto zbytečný a nudný film. ()

Aresko123

Nie zle ale uztite horsie ako jednotka.... totalne tam chyba to napatie a ocakavanie co bude dalej.... To preslo s jednotkou.... ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)