Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Zephyras

Přestože je tento film víc než obstojný, nechybí mu ani dost napětí, ani několik zvratů, s předlohou nemá co dělat, tedy až na postavy (ne však všechny!), které tvůrci filmu převzali od Dashnera. Pokud jste četli knihu a chystáte se do kina, tak se připravte na to, že v této pseudoadaptaci nenajdete téměř nic, co by se v knize objevilo. Filmaři příběh zcela změnili a upřímně jsem víc než zvědavá, jak uchopí trojku, protože už teď kvůli jejich změnám nastanou jisté nesrovnalosti. Jestliže chcete vidět alternativní příběh k Dasherově knize, tak vás tento film možná i nadchne. Pro mě je dost zklamáním, protože jsem si celou dobu v kině říkala WTF? Na druhou stranu, když se na to pokusím pohlížet očima člověka, který předlohu nezná, musím uznat, že se nejedná o špatný film, naopak je v rámci žánru natočen víc než slušně, proto hodnotím velkorysými 4* ()

mr.hack

Co k tomu říct, celkem zklamání.... Jediný člověk, který drží tento snímek nad vodou je superparchant Malíček alias Aidan Gillen. Ostatní stojí za starou belu a tak si během filmu začnete klást otázky typu kam zmizeli "bludišťáci" z prvního dílu, kde k sakru ty frackové vzali IQ Alberta Einsteina, proč tam hraje dvojnice Miley Cyrus (a ne nějaká pořádná pAssy), nebo jak to ten japončík dělá, že v každé situaci má dost gelu na svůj účes. Na víc než 40% to nemá-promarněná šance. ()

etkrson

Oproti jedničce nebe a dudy... Oprostilo se od těch pseudo-dospěláckejch keců co mě tak šíleně sr*ly v prvním díle, už tu neřádí ta směšná Odula a Wes Ball naservíroval parádní postapo akční oddechovku co si na nic nehraje.. Dětem se říká děti, akce je dravá (pár záběrů bylo vyloženě lahůdkou, hlavně co se týče pádů a dynamiky), CGI zombie parádní, příběh snesitelnej, vizuál okolního světa luxusní.. A všem těm hollywoodskejm tunelářům jako M.Foster bych tenhle snímek předkládal jako příručku co všecko se dá natočit za 61M, protože poměr rozpočet / výsledek je neskutečnej.. ZA málo pěněz hooodně muziky !! ()

FunnyXis

Maze runner 2 by se vlastně měl jmenovat Journey 2 ..... Nebylo to špatné, ale opravdu jsem nečekal, že se tam vyskytnou zombíci. Už mě docela mrzí, že do každého filmu cpou kupu krvěžíznivích bestií. Mohli by vymyslet už něco neokoukaného. Asi jim napíšu dopis. za mě 7,5/10 kouknu i na další díl. ()

DaweForeman

Dobrá, tak tentokrát už je to něco mezi Vetřelcema a zombie apokalypsou. Příběh se zase o kus posunul dál, ale ještě ne ke konci. Je tu spousta survival adrenalinových situací, takže člověk tak nějak napnutě sleduje a sem i hezke lekne. Navíc se konečně dočkáme i nějakého toho osvětlení a také hlubší zápletky a také nějaké te o úroveň lepší akce. Sci-fi prvky jsou tu celkem zajímavě zpracovány, ale obávám se, že to trochu směřuje k jiným dalším podobným filmům, které nejsou zrovna dvakrát moc dobré (Insurgent a Hunger Games - Mockingjay). I když na druhou stranu bych řekl, že mi to pořád více sedlo než docela nechutný Mad Max. ()

john.h

Opět jsem narazil na problém těchto teenage filmových seriálů, jejichž díly se uvolňujou s ročním zpožděním. Už vůbec netuším, o čem vlastně byl díl předtím. První polovina byla však docela slušná postapo dystopicko PG13 podívaná, která mě docela bavila. Vidím to na průměr s tím, že za rok už opět nebudu vědět, která bije. ()

Miagy

Veľké sklamanie, oproti "jednotke" sa jedná ako keby o úplne iný film, od iného režiséra, bez štipky nápadu. To čo v jednotke fungovalo najviac tu absolútne postrádam. Partia teeneagerov len divoko pobehuje, mení sa len scéna a proti ozbrojenej armáde v záverečnom súboji tie deti vyzerajú dosť smiešne. Jedná sa presne o ten typ filmu, kde dvojka absolútne nemusí byť... ()

SpikeX6

Všechny ty Hunger games, Divergence, Labyrinty a podobný už mi absolutně splývají dohromady - všechno na stejný princip, všechno stejně připitomělý se sentimentálními hlavními hrdiny, kterým prostě nejde fandit... ()

P.H.

Tak jsem se nemýlil. Oproti prvnímu dílu se nám příběh rozplizl až homeopatickým způsobem. Což je sice škoda, ale zase z tohoto veledíla plyne pár důležitých poučení, aneb Několik postřehů, které si musíte osvojit, pokud chcete přežít v postapo světě: Klid, strážný v megazabezpečeném areálu si půl dne nevšimne, že mu zmizela ID karta. Zabezpečeným okruhem lze pohodlně projít krs nezabezpečenou ventilaci. Vycvičení vojáci s technikou děti putující pěšmo nepolapí, přestože tyto přelezou sotva dva kopce. Když se skrýváte, je nejlepší v celém areálu (o kterém vojáci nevědí, páč je moc blízko základně) nahodit elektřinu (která je samozřejmě stále dostupná všem) a zapnout všechna světla, působí to nenápadně! Honí-li vás zombíci (či něco takového), schovejte se do kouta a schrupněte si. Pokousaného vezměte s sebou, bude švanda. Máte-li zásadní informace, nechte si je co nejdéle pro sebe. Vyžvaňte je až v nějakou nudnou chvilku. Tyto informace sdělujte srozumitelně a jednoznačně. Příklad: "Pamatuju si to. Co? No to, co se stalo. O čem to mluvíš? O tom, přece. A to je co?" (následně se nechte přerušit a nějakou dobu se k tématu nevracejte) Unikáte po poušti? Zapalte v noci oheň. Mezi ostatními ohni se tak pronásledovatelům snadno ztratíte. Dojde vám v lahvi voda? Lahev zahoďte, jiný zdroj už přeci nemůžete najít. Při bouřce na volném prostranství hodně běhejte. Nepřímou masáž srdce provádějte technikou "žmoulání oděvu". Natrefíte-li na bubáky (znovu), stůjte na místě a ohrožujte je světlem baterky. Pokousaného vezměte s sebou, zase. A nikomu se o jeho stavu nezmiňujte. Pohonných hmot je všude hafo - pořiďte si káru! Továrny na munici taktéž jedou bez přerušení, mají dostatek kvalifikovaných zaměstnanců a dodávají rovným dílem všem stranám sporu. A co je nejdůležitější - kadeřníci zjevně přežili a jsou v jednom kole. ()

TommyDiamond

Je mi úplně blivno z toho, jak hluboko dokázalo klesnou druhé pokračování. A jen úplný hovado může tvrdit, že se druhý díl jakkoliv vyvedl.... Poté co naši fešní hoši opustili nástrahy labyrintu opadla veškerá aura tajemství, napětí i dobrého vkusu. Druhý díl tak nenabídl nic poutavého, nic překvapivého a nic co by dokázalo diváka strhnout a nalákat na další díl. Je to pouhé plahočení napříč exteriéry z bodu A do boku B ve formě divergentních hladových her plné keců, činů a situací které akorát nudí. U mě to bude za jednu hvězdu, další díl může pouze překvapit..... ()

kenileja

Jsem velkým nadšencem prvního dílu Labyrintu a těšil jsem se na tenhle druhý. Ale nadšení opadlo asi po půl hodině. Vnímám film jako velkou slátaninu, s nulovým překvapením a ne moc dobrými hereckými výkony. Pro mě zklamání. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Klasický syndrom nudných, prostředních dílů, filmů na pokračovaní. Postapokalyptické filmy mám rád, ale tohle bylo odnikud nikam. 1.díl byl alespoň zajímavý a originální. ()

papadoce

Skupinka gayov beží. Bežia o niečo dynamickejšie a pútavejšie než v prvom diely, ale aj tak nechápem prečo si ubližujem pozeraním takýchto pičovín. ()

Lavinia

Technicky a akčně krásné, zrůdky obvyklé. Bohužel logický průjem, stále se opakující přihlouplé chování a jednání hrdinů, zejména konec vrcholně stupidní. Obsah: Stejní výrostci, kteří nudili už v prvním díle, nyní prchají od zlé organizace k hodným revolucionářům, kteří sídlí "v horách", hned za obzorem!!! Takže hej rup, jdeme tam, cestou na ně útočí infikovaní, prodá je lump, prchá se o sto šest, aby je nakonec práskla vlastní parťačka, boj prohrají na celé čáře. Ovšem následuje táborový projev hlavního cucáka ve stylu: Hrr na nepřátele, jdeme zachránit tu, co nás práskla, a jen tak bokem zachránit i celé lidstvo!!! Přičemž se během prchání stále zdržuje, pro něco se někdo vrací, někam čumí, aby se vzápětí hecovali do rychlosti. Opravdu nedoporučuji. ()

Scraffy

Bohužiaľ tak dobré ako prvá časť to už nie je aj keď to malo dobrý potenciál. Už sa z toho stala akási teenegerská hovadina, ktorá sa snaží byť niečo ako Divergencia, ale vôbec jej to nejde. Vizuál je tu pekný, ostatne ako je pri prvej časti, ale to predsa nie je všetko. Vizuál vám nezachráni dej, ktorý je očividne napísaný veľmi zle. Síce sa tu nájdu nejaké svetlé chvíle, ale nie je ich moc a v tak dlhom filme sa bohužiaľ stratia. Som ale každopádne zvedavý na tretie pokračovanie v ktorom sa dúfam poučia z chýb dvojky a vytiahnú to znova na hodnotu jednotky, ak nie ešte nad. Držím im palce, pretože projekt je veľmi zaujímavý. ()

ANTYCHRYST

Pokračování hodně vydařené jedničky. Bohužel to zajímavé a tajemné jako byl labyrint tady už nenajdem a hodně to filmu uškodilo..na druhou stranu zase ve filmu je téměř nonstop akce.. kdy mládež prchá za svobodou... komec opět otevřený a jsem zvědav jak to celé dopadne.. 60% doufám že závěr bude alespoň na 4 hvězdy :) ()

MERKATtv

Dobre teda... Tento film neobsahuje žiadny labyrint a preto neverte názvu!!! V tomto filme uvidíte paródiu na Mad maxa, zombíkov, jeden zvrat a pekné mestečko... Tento film mal byť seriál a nie film... Skoro som pri ňom zaspal a keď skoro zaspíte pri film tak to je zlé znamenie... Dávam 3* ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)