Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

MutantMarana

Na takovoudle sracku snad nenalitne ani dnesni mlada degenerace, na kterou tento vyblitek cili. Straslivej des. Jedna * za tu praci lidi u kompu na zvlastnich efektech. Herci ani nikdo ze stabu si nezaslouzi ani to hovno. Beznadej nuda beznadej nuda. Ovsem nejvetsi vtip je v tom, ze to jede na aktualni modni multikulitislunickovy vlne. Cili je tam lesba-sereda k pohledani, jen co je pravda, buzerant, cernoch a zlutasek, ty vsichni ty pyce jeste zavidej, no to je uplny peklo! BEWARE! ()

AgnesDee

Je to na 100% horší, než jednička. Kamera je rozklepaná, akční scény jsou nepřehledný, ale to bylo i v jedničce. Teď se ale dostávají z jednoho maléru do druhého a ty maléry jsou předvídatelný na pět minut. A mám jen jednu otázku: Proč se to jmenuje Zkoušky ohněm? ()

anyonecek

Sice jsem se bavil o něco méně jako u 1. dílu, ale zase mě velice potěšila hororová atmosféra. Hlavní hrdina je docela zábavný a sympatický vlastně celá parta děcek je zábavná, takže to krásně utíkalo. Děj taky není jednoduchý, je tu snaha o nějakou slušnou zápletku a to se i vydařilo, finále bylo výborné a já se docela těším na pokračování. ()

Lenii

Po shlédnutí tohoto dílu Labyrintu bych skoro ráda opravila své hodnocení prvního dílu. Ale napsala jsem to bezprostředně po shlédnutí, první dojmy. Takže to nechám být. Ale v té době jsem nevěděla hlavně i to, že to je zase (jako u většiny filmů z poslední doby) první díl trilogie. Už mě ty filmy na pokračování začínají pomalu hodně štvát. No, nicméně k jádru věci. Tento film se mi dost zamlouval z hlediska dymaniky děje. Pořád se něco děje, pořád tu jsou nějaké otázky, na které je třeba znát odpověď. Hlavní postavy jsou stále v pohybu, pořád "běží".To je velice dobré. Co už není tak cool je obsah děje a hlavně vztah Thomase a Teresy, kterému tak nějak nerozumím už od prvního dílu a popravdě se mi ani nelíbí. Tím hodně postava Thomase dle mého ztrácí. Také se mi nelíbí neustálá potřeba dávat do každého druhého filmu "zombíky", ale tady prostě asi jinak nejde, když se hledá lék právě na to. Celkově se mi film vlastně líbí a nedokážu se prostě přiklonit k tomu: Jo, to bylo super. Proto prozatím jen 3 hvězdy 65%, ale těším se na poslední, doufejme, super díl. ()

XXXXXXXX

Je to sice blbost bez hlavy a paty ale zato tomu nechybí vyvážená akce. A na rovinu, myslíte, že si snad po všech těm Konvergencích, Emergencích a jiných hladových srancích můžeme vybírat? Kdyby to vyšlo v období áčkových produktů, šel byl s hodnocením určitě dolů, ale protože je to ze všech tří srovnávaných homovin pomalu jediné koukatelné, musím jít jednou, byť se sebezapřením, s hodnocením taky nahoru. .. Asi si taky založím nějakou tu odborovou organizaci, a bude se jmenovat třeba Levý pubický chlup. Tak neváhejte a hlaste se mi. Nábor začíná právě teď... ()

Pitryx

Tak pro mne to zklamání nebylo, protože jsem čekal, že bude všechno špatně. A bylo tomu tak, i když ne tedy úplně všechno. Tajemná atmosféra obřího labyrintu byla nenávratně pryč. Nástup nakažených se dá přirovnat ke klasickým zombie filmům, které vůbec nemusím. Hluchých míst rapidně přibylo a děj už víceméně škobrtal sám o sebe. Vlastně tak vznikla míchanice Mad Maxe a Zombií. Ale, pozor, přesto se filmu nedá upřít několik skutečně oku diváka lahodících, trikově vymakaných scén. Nu, na třetí díl (doufám, že poslední), se sice podívám, ale už od něj nečekám vůbec nic. ()

Brano

Jednotku som hodnotil ako priemernú, ale toto bolo podstatne slabšie. Tajomna atmosféra labyrintu sa vytratila. Hrozne veľa nezáživných scén. Nové postavy nakazených ľudí, alebo "zombie" sa mi páčili, ale bohužiaľ dej bol tak nudný, že som v polke skoro zaspal. Začiatok bol ešte nádejný, ale od ich úteku to bola len podpriemerná teen postapokalyptická slátanina. Herecké obsadenie slabé. Vyzdvihnem akurát O'Briena a výborného Gillena. /40%/ ()

zubrik66

Dnes tu máme z každého trošku, bandu mládežníkov čo uteká, uteká - veľkého zlosyna, ktorému pomáha Malíček, máme tu zombie (tie sú dnes veľmi in, rovnako ako kedysi boli in upíri), samozrejme ľudstvo je na pokraji vyhynutia a máme tak 10 minút po skončení zničujúcej vojny... Že už tu všetko bolo? Veru bolo a v oveľa lepšom balení, ako tento zrecyklovaný príbeh koncov sveta... ()

Kimkong

Zmizel labyrint, zůstala parta mladých lidí namixovaná ze všech ras a pohlaví. Příběh tedy nemá nic moc společného s předchozím dílem, ačkoli se opět jedná o herickou snahu zachránit své přátele, tentokrát již před konkrétním protivníkem. Příběh tohoto filmu je naprosto stupidní, málokdy překvapivý a plný náhod. Jediná věc, která zaslouží pochvalu, je dosti slušné digitální zobrazení zombíků. Jsou to vážně hnusáci od pohledu. Celkově 2*, ale na další epizodu se určitě kouknu. ()

kslaww

Ale jo žádná velká hitparáda ale dobrá podívaná a skvěle dějově navázané na první díl... za mě rozhodně lepší než celé Hunger games. ()

macetoma

Líbilo se mi to asi víc jak ta jednička. Sice se příběh moc neposunul, ale zase sledovat to putování chlapů pouští a koukat jak je chytá rapl, byla docela zajímavá podívaná. Dávám 2 hvězdy. ()

mikhail

Klasický teen film. Ku koncu už dosť nudný. Scenárista si veľa roboty naozaj so scenárom nedal. Ale možno už samotná predloha tomu dosť napomohla. ()

Dejvecd

Tam kde The Maze Runner odštartoval priemernú filmovú sériu, tak tam The Scorch Trials dokazujú, že táto séria má predsa len väčší potenciál, ako som si myslel. Človek sa musí nejak preniesť cez to, že film aj keď sa volá Labyrint, tak Labyrint tu už nenájdete. Z môjho názoru sa ale skôr jedná o preklad, keďže originálny názov vôbec nie je Labyrint, ale Maze Runner, čo referuje na hl. postavu a nie na Labyrint ako taký, takže vlastne názov a príbeh dokopy dávali zmysel, aj keď som sa bál, že nebudú. Príbeh tu zase beží na rovnakej premise, takže branie už overených a divácky obľúbených vecí, ako napr. Zombie alebo cesta púšťou za "rajom" (Mad Max) atď. Napriek tomu si myslím, že toho bolo o dosť menej ako v jednotke a tvorcovia sa dokázali konečne viac odviazať a spraviť z toho skutočne zaujímavý film, konečne som mal pocit, že ten film stojí viac na svojich nohách, ako na nohách opozeranosti a ukazuje originálnejší a ucelenejší príbeh, ktorý má smerovanie a je v ňom cítiť väčšiu istotu tvorcov. Na to, že The Scorch Trials je režisérovým druhým celovečerným filmom (prvým je The Maze Runner), tak si myslím, že ide o veľmi talentovaného človeka, ktorého celá kariéra sa ešte len rozbieha a neviem sa dočkať čo prinesie ako ďalšie. Zároveň by som chcel podotknúť, že tam kde v jednotke sa všetko nieslo vo vodách obyčajnosti, tak tu bol minimálne vizuál úplne epický a na rozdiel od jednotky tu bola fakt kopa skvelých a zapamätateľných momentov. Akcia tiež vôbec nezaostáva a od prvého dielu sa posunula minimálne o niekoľko levelov vyššie. Dialógy sa stále vlečú v skoro rovnakej podobe a zase ide skôr o opisovanie zrejmého, ale minimálne mne to znelo o dosť lepšie ako v jednotke, hlavne vďaka obsadeniu skvelých hercov ako Gincarlo Esposito, Aidan Gillen, alebo Kaya Scodelario, ktorá tu dostala o dosť viac priestoru. Tým pádom sme tu dostali nové zaujímavé postavy a za mňa skvelého záporáka, tým pádom sa tu ubralo na takej "robotickosti" ktorú mal prvý film. Samozrejme hlavná hviezda Dylan O'Brien tu má svoje muchy, hlavne preto, že si myslím, že scenár jeho postavy je napísaný dosť stroho (na hl. postavu), tým pádom herec tu nemá prakticky žiadny priestor a to je dosť škoda, keďže vo filmoch ako Love and Monsters hral dosť dobre. Zároveň by som chcel pridať aj to, že film má na rozdiel od predchádzajúceho dielu o dosť viac zvratov, dej sa mi zdal o dosť viac prekreslenejší a aj keď námet nebol tak ambiciózny ako u prvého filmu, tak bol na rozdiel od prvého filmu o dosť viac využívaný. // Dosť veľká zábava, ktorá ukazuje vzostup zatiaľ úžasného režiséra, ktorý má šancu sa v budúcnu zaradiť medzi Jamesa Camerona a ďalších členov režisérskej elity, tým pádom sa neviem dočkať čo ukáže ďalej, pretože zatiaľ veľký palec hore. 7/10 ()

ellessar01

Jeste, ze si tvurci z knizek vzali jen zaklad jako nazev, jmena postav a par dejovych linii. Dohromady je to ale uplne o necem jinym nez knizky a je to mozna i dobre. Kazdopadne me tam trochu nastval dej na konci, kdy se celkove slevilo z tempa a tak nejak mi prislo, ze producenti zasahli a rekli, ze se to musi udelat ve stylu hunger games, protoze to se libi. Jinak jde o sympaticky akcnak riznuty zombie hororem, ktery ostudu neudelal a ja ho jeste, stejne jako prvni dil, parkrat zkouknu. A pro ty kdo neznaji: Prectete si knizky...stoji to za to a ty rozdily jsou tam fakt silene obrovske... ()

AliceJackie

Pozor, v jistých částech textu můžete najít *SPOILERY* knihy Scorch Trials a Death Cure, plus Scorch Trials. Musím napsat, to je to nejhorší filmové zpracování knihy, které jsem viděla. Hůř už to udělat ani nemohli. Basically je to mix druhýho a třetího knižního dílu dohromady a do toho tam narvali spoustu nedůležitých věcí a scén, málo vysvětlení, scény a postavy co tam třeba vůbec nebyly nebo byly až ve třetím díle... Kdo nečetl knihy tenhle film nepochopí tak dobře jako ti, kteří tak udělali. Scorch Trials jako kniha byla velmi podobná prvnímu dílu-něco jako Hunger Games, kde první dva díly jsou o hrách (v případě Scorch Trials o zkouškách) a až ve třetím jdou proti hlavním zlým silám vládnoucím v jejich světě, ale ve filmu Scorch Trials v podstatě akorát utíkali před WICKEDem, žádné další zkoušky tam nebyly. Ve filmovém zpracování je tolik odlišností, že bych to nemohla spočítat ani na deseti rukou-divím se, že se tomu ještě říká film natočený podle knižní předlohy. Co se ještě odlišností týče, tak například v knize to byl právě WICKED, kdo je poslal (přes temné chodby s vraždícím nepřítelem) do Scorche (aby se mohli dostat k dalekým horám, kde pro ně bude připravená poslední zkouška v podobě žárovkových lidí, kteří, stejně jako temný vrah ze začátku dílu, ve filmu naprosto chyběli a fanoušci knihy kvůli tomu probrečeli celou noc), a další věci, například že Tereza Thomase ve skutečnosti nezradila, ale jen to předstírala, aby mu zachránila život (stejně to bylo k ničemu vzhledem k tomu, že knižní Thomas ji už nikdy neodpustí a že ona nakonec zemře). Říkám si, že až budu mít příležitost, natočim to znova, ale tentokrát podle knihy, protože na tohle se PROSTĚ NEDALO DÍVAT, alespoň to nešlo pro ty, kteří četli originál. Mám chuť tomu dát dvě hvězdičky, ale kvůli skvělým efektům nedám. ()

PaTeXx

Dvojka překvapivě není o moc horší než bludištní zdrhání před přerostlými robobrouky, ba naopak snad i lepší. Změny prostředí jsem se obával, post-apokalyptický svět však nevypadá vůbec zle, pouze cranks jsou dost cheap jev (nemáme toho už dost?). První polovina, která si pořád drží ten záhadný feel, hodně bavila, od denní návštěvy města výrazně opadá tempo (a tím i moje pozornost), přestože nás na konci čekalo jakési akční buch-buch vyvrcholení, meh. ()

Mograine

No kupodivu mě Wes Ball překvapil. Že by nový Spielberg nebo Cameron? To je to co nikdo neví. Každopádně je celý snímek skoro to samé jak první díl, až na malé velké rozdíly. Tak především už nejsou v ŽÁDNÉM LABYRINTU! Původně jsem od názvu čekal, že se bude jednat jen o jiný labyrint, ale dostal jsem krapet přismahlou Zemi. Ano, postapokalyptický svět působí velmi atraktivně, skoro až překrásně. Děj působí tak trochu kýčovitě, ale stejně je to zábava. Herci, stejně jako v ''jedničce'' pořád super (nejlepší je ten Minho), trochu jsem, překousnul i tu držku Aidana Gillena a nejlepší je ten psycho Tudyk. V celku se jedná o dost dobrou zábavu, ale pro mě už to není žádný labyrint. ()

Kub_ees

Mňa ten film dostal. Nečakal som až takú zmenu voči jednotke. Skvelé spracovanie, zaujímavé prostredie, dobrý príbeh a nenašiel som tam ani jedno nudné miesto. ,,Premenení'' vyzerajú skvelo, hlavne tí v kanáloch. Skvelý filmový zážitok v kine. Rozhodne odporúčam. ()

Viti

Film byl super, ale jestli to mám srovnat s prvním dílem, první díl jasně vede.. Očekával jsem, že se opět dostanou do další areny/bludiště/labyrintu, ale místo toho tam bylo plno zombíků/?raplů?/, kterých je víc než dost ve všech filmech.. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)