Reklama

Reklama

Černé vlasy, ohnivý pohled a odvaha v srdci. Tygr sedmi moří znovu vítězí na souši i na moři. Napoleon I. měl kolem sebe mnoho mužů, kteří vynikali odvahou a nelekali se ani smrti, když plnili jeho příkazy. Jedním z jeho nejstatečnějších bojovníků byl korzár Surcouf. S hrstkou ke všemu odhodlaných pomocníků převzal Surcouf od Napoleona téměř nesplnitelný úkol. Má vniknout na ostrov Mahé a zničit zde dokumenty, které se za žádnou cenu nesmí dostat do rukou Angličanů. Pro Surcoufa není nic nesplnitelné... (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Skvělý Láďa Mrkvička, výborný začátek s přepadením britského křižníku, ale pak tak taškařice v tajných chodbách a ve vězení a la Vašek Neckář s Helenkou, to už tolik šťávy nemělo. Přesto film z dobrodružných, na které se dá i po letech kouknout. První díl jsem neviděl, škoda, že v kinech ve své době nebyl taky dabován. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Své cti nemohu nabýt, dokud Surcouf nezemře." Tak to je problém, protože Surcouf umí klamat slovy, vlajkami i milenkami, takže není snadné ho jen tak pověsit. Já mám pro podobná dobrodružství slabost, ale v tomto případě se Surcouf neustále usmívá stylem, že se vlastně nemůže nic stát a že počet padlých komparzistů není důležitý, což nejsou pro napětí ty nejlepší faktory. Nicméně jako zábavná šermířská jednohubka to celkem funguje. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Pod jménem "Pirát sedmi moří" další z filmů mého dětství. Nefalšované pirátské dobrodružství, šermířské souboje a krásné ženy. Gérard Barray díky svému charismatu dokáže film spolehlivě táhnout a Terence Morgan, coby záporný lord Blackwood mu zručně sekunduje. Ovšem narozdíl od většiny "Barrayovek" se nejdá o vtipně laděnou šermířskou zábavu, ale o dobrodružný film, ve kterém jde do tuhého a skutečně máte strach o své oblíbené postavy. 85%. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Slizký frantík - bukanýr, eh, pardon, korzár - se vrací a znovu páchá dobrodružné skutky na palubě své lodi i na souši. A i když je to zase moc fajn guity plesure, tak je znovu vidět, jaká je to hrozná blbost (o=´ ovšem v něčem lepší, než-li první část (Tygr sedmi moří) a to přestože, že hlavní postava Surcouf je hrozný hajzl, který se dopouští nečestností jako na běžícím pásu a pak obviňuje hlavního anglánského padoucha z nekalostí, což je zábavný kontrast. Tohle má cenu vidět, pokud má člověk slabost pro dobrodružné filmy s koráby, šermem a šarmantníma opičkama. Ta opička tu ale není. Kurník šopa. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Vcelku příjemná dobrodružná podívaná, která však postrádá nějaké větší napětí. Toho se divák dočká až na samém konci, což je poměrně málo a pozdě. Herci sympatičtí, hudba docela dobrá, příběh obyčejný, nijak zvlášť oslnivý. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zrejme po všetkých stránkach lepšie, ako prvá časť. Príbeh nie je iba niť pre námornícku estrádu, je tu aj dôraz na výraznejšiu atmosféru. Samozrejme ak to zhrnieme, tak je to stále iba limonáda, lenže okrem sympatického hlavného hrdinu tu máme aj výrazného a charizmatického záporáka, ktorý je inak tiež veľký sympaťák a kľudne by mohol hrať napríklad aj Surcoufovho kolegu. Je to exotickejšie a ucelenejšie ako predchodca a Surcouf ako tak trochu neortodoxný klaďas, kedže mu nerobí problémy prepadávať lode a tak nevyhnutne aj vraždiť, mi v tomto poňatí vyhovoval viac, ako minule. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Podobne ako predchádzajúci Tiger siedmich morí, snímok rozpráva o dobrodružstvách kapitána Surcoufa ( Gérard Barray ), ktorý pirátskym spôsobom likviduje nepriateľské lode. A podobne ako podobné filmy aj tento využíva súboje a lásku na dosiahnutie diváckeho záujmu. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 28.8.1982 (R: ČST 2 = 23.7.1983), réžia českého znenia (ČST Praha) = MARIE FRONKOVÁ (8.1.2015) ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Jestliže se v té době točilo na Západě podobných filmů desítky ročně a má-li toto být jeden z těch slavnějších, tak to se jděte bodnout:-) Neříkám, že bych se úplně nebavil, ale nějak to celé postrádá napětí, šťávu, k tomu ty úsměvné a upachtěné pokusy strhnout sympatie diváka na stranu hlavního hrdiny. Plus krásné ženy, ovšem pouze krásné, nic víc. Anebo je to všechno jinak, třeba je ten film dobrej, akorát já už jsem tomuhle žánru odrostl. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Druhý díl lepší než první, hlavně proto, že postelové zápletky z prvního dílu jsou odsunuty do pozadí a jede se čisté korzárství. Závěrečná bitva je už na můj vkus dost odbytá, ale jako malému klukovi se dost líbila. A tohle není film pro dospělé. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tento film je pokračováním dobrodružného putování piráta Surcoufa ve službách francouzské admirality do anglické pevnosti. Námořní bitvy, rytířské i pěstní souboje, nákladné kostýmy i pohledný kapitán Gérard Barray, vše bylo srovnatelné s Tygrem sedmi moří. Jen místo Jana Šťastného daboval hlavního hrdinu Ladislav Mrkvička. Zvláštností je téměř výhradně mužské herecké obsazení, kde jsou pouze dvě účinkující dámy v epizodních rolích. Pro mne je to další nostalgická vzpomínka na časy, kdy se tyto kouzelné romantické filmy ve Francii v hojné míře natáčely. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Robert Surcouf, duchaplný gentleman, geniální taktik, vynikající námořník a ďábelský svůdce. Král mezi muži. Kdyby žil v dnešní době, dostal by do kolen i feministickou genderfluidní položenu (prý to fakt existuje). Mám rád podobné filmy. Čím je prostředí exotičtější a postavy nepravděpodobnější, tím lépe. Tygr sedmi moří a Pirát sedmi moří se ještě drželi zkrátka. Vychází z historických událostí, jen drobně přibarvených a rozšířených. Surcouf opravdu existoval, svými schopnostmi přiváděl anglické námořnictvo k šílenství, ještě za svého života se stal se legendou a skutečně pronesl onen brilantní výrok, kterým sestřel svého britského protivníka. Takový fešák jako Gérard Barray to ovšem nebyl. ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Pokračování snímku Tygr sedmi moří z téhož roku rozhodně není špatnou dobrodružně-historickou podívanou, dokonce v první polovině filmu, kde je korzár Surcouf pověřen získáním tajných dokumentů z bývalé francouzské pevnosti, tou dobou drženou Angličany, by mě ani nenapadlo že dám méně než 4*. Vedle mnoha dalších postav se v tomto filmu vrací i Sarcoufův starý známý lord Blackwood, úplně širou náhodičkou pověřený velením oné pevnosti, do které musí hlavní hrdina proniknout - no a po boku Blackwooda samozřejmě i lady Blackwood - Margaret - bývalá Sarcoufova láska. Válečné nepřátelství se tu tak protíná s osobním nepřátelstvím mezi oběma muži. Bohužel úkol byl splněn již v polovině filmu, a ta další se stala naprosto zbytečnou. Také jsem měla kapánek problém se přehoupnout přes světle modré kabáty britských vojáků v pevnosti - co vím, tak modrou tou dobou na straně Britů nosilo pouze námořnictvo, nicméně se jednalo o tmavě-modrou. Kdyby to byla pohádka, asi by to bylo v pořádku, ale pokud použiji skutečnou historickou postavu, asi by to chtělo trochu té historické korektnosti. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

film který ani po tolika letech neztratil lesk.Nic čím by se snažil mermomocí oslnit.Všechno je tak nějak samosebou jako v normálním pirátském životě.Četla jsem i knihu byl to takový otřepaný sešitek a ke jménům jsem si mohla podle filmu představovat i tváře....U mě příjemně strávený čas ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

U druhého snímku tvůrci přidali na výraznosti. Více akce, robustnější bitevní scény lodí, silnější příběh. Dobrodružný styl se tak krapet změnil ve válečný, ale jestli to bylo špatně či dobře záleží na úhlu pohledu. Jinak se to od předchozího snímku nijak neodlišuje a tak se jen vypráví další etuda korzára Surcoufa. Pozorný divák si jistě všiml, že bylo na konci slibováno další pokračování, které však nikdy nevzniklo. Škoda. Byla by to dobrá trilogie. ()

tartan 

všechny recenze uživatele

O niečo menej romantické - hoci stále by to mohlo niesť podtitul korzár medzi morom a dvoma ženami ;-) , ale zato dobrodružnejšie a akčnejšie priame pokračovanie Tigra siedmich morí. Oproti predchádzajúcej časti je táto aj viac historickou fikciou a skutočnými udalosťami sa inšpiruje naozaj len veľmi voľne. Oba tieto filmy zo 60. rokov minulého storočia však bezosporu patria k zlatému fondu klasických pirátskych dobrodružstiev a predstavujú príjemný a osviežujúci protiklad k maškarádam typu Piráti Karibiku. Nesmierne ma v nich inak pobavili dve hlášky. V jednej kontruje Surcouf britskému dôstojníkovi, ktorý mu vyčíta, že Francúzi bojujú pre peniaze, zatiaľčo Briti pre česť: "Každý bojuje o to, čo mu najviac chýba!" (toto je inak skutočný Surcoufov výrok, veľmi populárny a často citovaný). Druhá je na úplnom konci a je to potmehúdsky vtípek Francúzov na adresu Angličanov a ich slávneho víťazstva práve nad Francúzmi (a Španielmi) pri Trafalgare. Surcouf oznamuje svojim mužom, že chce zavesiť korzárstvo na klinec, keď mu hlásia, že na obzore je britská fregata. Najskôr reaguje, že nech si pláva. Vzápätí si to však rozmyslí, že si ju teda aspoň pozrie. Prezerá si ju ďalekohľadom a číta jej meno: "Trafalgar. Čo je to za meno? To je jasná provokácia!" "Preženieme ju?" "Nie, POŠLEME JU KU DNU!" ()

subic 

všechny recenze uživatele

Pirát sedmi moří je dobrodrůžo film, který už jsem viděl někdy v osmdesátkách jako děcko. Teď na to koukám a je to oproti jiným filmům o pirátech docela nuda a v podstatě když se začne něco dít, tak to končí. Je to příběh z doby Napoleona Bonaparta ze začátku 19. století stejně jako Monte Christo, ale i ten původní z roku 1954 je teda větší jízda. ()

Reklama

Reklama