Černé vlasy, ohnivý pohled a odvaha v srdci. Tygr sedmi moří znovu vítězí na souši i na moři. Napoleon I. měl kolem sebe mnoho mužů, kteří vynikali odvahou a nelekali se ani smrti, když plnili jeho příkazy. Jedním z jeho nejstatečnějších bojovníků byl korzár Surcouf. S hrstkou ke všemu odhodlaných pomocníků převzal Surcouf od Napoleona téměř nesplnitelný úkol. Má vniknout na ostrov Mahé a zničit zde dokumenty, které se za žádnou cenu nesmí dostat do rukou Angličanů. Pro Surcoufa není nic nesplnitelné... (Česká televize)

subic

Pirát sedmi moří je dobrodrůžo film, který už jsem viděl někdy v osmdesátkách jako děcko. Teď na to koukám a je to oproti jiným filmům o pirátech docela nuda a v podstatě když se začne něco dít, tak to končí. Je to příběh z doby Napoleona Bonaparta ze začátku 19. století stejně jako Monte Christo, ale i ten původní z roku 1954 je teda větší jízda. ()

Scaevola

Ve všech významech toho slova "klasické" dobrodružství přestavuje nezničitelného, vášnivého, čestného atd. hrdinu, aniž by někomu vadilo, že mnohé z jeho cností se vzájemně vylučují. Boje i akce přesně plní zadání scénáře, anglické námořnictvo se chová jako banda školních uličníků a i ostatní herecké výkony jsou poněkud ochotnické. Nicméně nic nebrání tomu, abyste se snímek užili, a pokud u něj nebudete příliš přemýšlet, vůbec nevadí ani fakt, že neznáte předchozí díl. ()

charles3

Film byl do čs.kin zakoupen a uveden teprve v roce 1980, na rozdíl od předchozího dílu, který se u nás promítal pouze s minimálním odstupem. O "Pirátovi" také v době jeho opožděné premiéry vůbec neinformoval Filmový přehled, a to ani dodatečně (prakticky doposud), možná aby kinaři ani diváci nezkoumali rok výroby a důvody zpožděné premiéry. ()