Žraločí jezero

• Česko Shark Lake (více)

Dolphu Lundgrenovi utekl žralok a dostal se až do jezera u městečka Lake Tahoe. Místní šerifka udělá vše pro to, aby byl tento lovec a sběratel potrestán a nesl odpovědnost za oběti!  Thriller se odehrává v klidném městě Lake Thaoe. Klid města je narušen, když se místnímu ilegálnímu lovci a "sběrateli" exotických zvířat ztratí jeden z jeho žraloků a dostane se až do této oblasti. Místní šerifka Meredith Hendricks dělá vše proto, aby zvíře odchytila a ten, komu žralok utekl byl potrestán a nesl zodpovědnost za mrtvé. (Barrandov)

Johnny.ARN

Pokiaľ Vás zaujíma, ako dokáže žralok prežiť v jazere, rozhodne si to pozrite. Pokiaľ Vás zaujíma, ako môže vyzerať CGI žralok v jazere, rozhodne si to pozrite. Pokiaľ ste ešte nevideli Lundgrena plávať a biť sa so žralokom v jazere, rozhodne si to pozrite. Ale pokiaľ máte už toto všetko za sebou a len potrebujete krovie k žehleniu napríklad, rozhodne si to pozrite. 2 z 5 ()

sedm.1

Shark Lake považuji za zhruba tak o stupeň kvalitnější podívanou, než nám nabízí podobně laděná produkce Asylum. Ve spoustě ohledech by se to vlastně za tuto produkci i dalo považovat, nicméně přece jen ve prospěch Shark Lake mluví několik faktorů, které ho dělají přeci jen snesitelnějším a ne až tak nesoudně trapným a pitomým. V první řadě tedy musím rozhodně zmínit Dolpha Lundgrena, který se sice v podobných, pochybných béčkách pohybuje již desítky let, ovšem alespoň z mého pohledu je to pořád borec, který dokáže film v pohodě utáhnout a jeho nezpochybnitelné charisma prostě stále funguje, jako například zde. Nutno ovšem podotknout, že ani ostatní herci nejsou až takový dřeváci a až na pár výjimek tu nepředvádí ani ty připitomělé ksichty, které v těchto typech filmů jsou jinak jaksi už asi nutným zlem. Zápletka je též docela fajn, není to rozhodně tedy žádná dynamická jízda, spíš se tu jedná o takové malé rodinné drama s jemnou příchutí žraločí rozvernosti, takže sice žádný zázrak, ale důležité je, že to zas až tolik nenudí, chvílemi zde fungují i jemné náznaky emocí, prostě dá se to. Akce je pak poměrně minimum, ovšem v tomto případě je to možná dobře, neboť těch pár žraločích útoků je opravdu otřesných, z čehož vyplívá i kvalita efektů, které mají právě k Asylum tvorbě asi nejblíže. Brrr, že se nestydí něco tak nesoudně amatérskýho vůbec natočit. Celkové pocity ze Shark Lake zkrátka ale jinak nemám zas až tak negativní, je to sice laciný, naivní béčko, ovšem v porovnání s podobně laděnými filmy je to určitě stravitelnější a s přivřenýma očima i zábavnější podívaná. ()

herr_carter

Adolf Lundgren a hvězda pro jeho parádní charismatický ksicht, jinak to bylo typické déčkové plácání jater ve stylu malovaný žralok, odborník přes žraloky, místní šerif co si nenechá do ničeho kecat, milenci, mrtví milenci, krev , kečup a chilli omáčka......................................moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

zdeny99

Shark Lake je film o žralocích, tedy žralokovi, kterého ve filmu téměř ani neuvidíte. Až tedy na pár chvilek, kdy se zjeví na úplném břehu jezera kolem desítek lidí. Během vteřiny ale ukousne uprostřed velkého jezera nohu holce na padáku, který je tažen člunem a pak zase si v klidu plave u břehu. Tak tohle se fakt filmařsky vůbec nepovedlo. Horší je snad už jen ten konec, když Dolph Lungren v předdůchodovém věku bojuje holýma rukama se žralokem. A že má rozhodně navrch! Pak chytne pušku, stačí jeden výstřel a je po žralokovi. Podle mě je to jeden z nejhorších filmů o žralocích, ne-li vůbec ten nejhorší. Kromě těchto dvou absolutně stupidních scén se po celou dobu filmu nic neděje. Z každého záběru je poznat, o jaké nízkorozpočtové béčko se jedná. Kamera je otřesná. Barvy rozhodně nejsou barevné, spíš bych řekl vyblité. Herci hrají katastrofálně. Obsadit vyhaslou hvězdu akčních filmů z přelomu 80. a 90. let, Dolpha Lungrena, už opravdu neznamená úspěch v dnešní době. [307. hodnocení, 35. komentář, 27%, 578. nejhorší film] ()

Rathalos

Dolph Lundgren je sympatak,ale filmy,v ktorych hraje su slabucke,Shark Lake je toho prikladom,zraloky su otrasne,herci su hrozni,jedine,co potesi je pohlad na herecku Saru Malakul Lane,je to kocka...:-) ()

helraiser

Film o žralokovi bez žraloka, takže prakticky o ničem i když ty žraločí útoky stojí za prd. Jeden z těch opravdu horších filmů o žralokovi. Zklamání. ()

kluzo

Tohle se fakt nedalo. Či vlastně byla ta malá holčička? Lundgrenovi říkala tati, policisté mami a evidentně se ti dva moc neznali... ()

Psycho.R

Pěkně trapný film, kde je Dolph snad 15 minut, leč je "hlavní" hvězdou. Ovšem Saru Malakul Lane jsem viděl v plavkách a je to kousek, ovšem ne zde, kde je celou dobu v uniformě. Raději si pusťte Vládce vesmíru a k tomu prohlížejte fotky této dívčiny. ()

rublik05

Říkal jsem si, co asi tak bude dělat akční hvězda Dolph Lundgren v thrilleru o vraždícím žralokovi. Odpověď se dostavila záhy, nebude dělat vůbec nic. Nepostará se ani o nějakou pořádnou akční scény, což mě mrzí asi nejvíc, poněvadž přesně to jsem od něj tak nějak podvědomě očekával. Jeho postavu si mohl střihnout prakticky kdokoliv, jeho obličej na plakátu zaručuje jistotu alespoň nějakých lidí, kteří si tohle dílo pustí. Příběh není ničím zajímavý, pokud teda nepočítám prapodivné chování jednotlivých postav, nudný děj a mizerné dialogy. Efekty bych zařadil k těm méně kvalitním, rozpočet patrně nedovoloval na oko pěknější a hlavně zajímavější. Vlastně ani nevím, co bych měl hodnotit. Extrémně jsem se nudil, i ta hodina a půl mi přišla jako věčnost, žádná z postav mě nikterak nezaujala, prostě a jednoduše jen další zbytečnost a ztráta času. Jen kvůli Dolphovi a s přimhouřením obou očí dávám 1*, jinak bych šel do odpadu. 1/10. ()

Armin82

Je jasné, že na chleba se vydělávat musí, ale tohle Lundgren se svými agenty moc nezvládl. Uvrtat se do takového s prominutím ho*na, to už muselo být velký zoufalství.  Dialogy katastrofální, akce se žraloky katastrofální, dějová linka katastrofální. 20% za krásnou thajku v hlavní roli a jednu akční legendu, která si tohle nezaslouží ani jako vyhaslá hvězda. ()

Cortesz

Bavil jsem se, ale ve špatném slova smyslu, což myslím je také špatně. Zajímal by mě záměr tvůrců, co vlastně chtěli natočit, je až smutné, co v dnešní době jsou někteří tvůrci schopni natočit, nestydět se za to a ještě to pustit do světa. Všechny bych je naházel do toho jezera mezi ty nevkusné digitální lovce, ať si s nimi nedigitálně pohrají. Jedna hvězda za Dolpha, sice už to má za sebou, ale charisma má stále a pár dobrých frajerských scén tam měl. ()

johnsnow odpad!

Keby že tam nehrá Lundgren ten film ani nezapnem. No a i tak ľutujem, že som ho zapol. Chválim, že Sharkov ukazujú pomenej lebo sú CGI nekvalitné jak sviňa ale postavy krom Dolpha sú strašne jebnuté plus Dolph tu ani nie je nejak v popredí. Takže odpad kráľovský. ()

Pythonator odpad!

Konečně zase jednou Lundgren pro změnu hraje v pořádném velkofilmu. Ten plakát je efektní a prodá i sebevětší píčovinu. Film doporučuji sledovat jen v audio verzi (efekty jsou stejně extrémně trapné), člověk se pak u poslechu detailně vypilovaných dialogů sem tam i zasměje. Prostě odpadní klasika. ()

Mark1983

Pravdou je, že dost hororů či thrillerů, v nichž figurují žraloci, je propadačních kvůli odfláknutému zpracování, avšak jsou i ty snímky se žraloky, jenž neurazí. Jenomže samotný první díl Čelistí žádný další žraločí horor nepřekoná, i když žraločí Mělčiny dle mého úhlu pohledu mají k Čelistem blízko, a možná ještě tak trochu má k Čelistem blízko Útok z hlubin. Jinak, co se tohoto snímku týče, jedná se o průměrný laciný thriller, v němž určité scény zaujmou, avšak některé pasáže na první dojem působí, což souhlasím, jako odpočinkový televizní seriál na odpočinkové odpoledne. Každopádně se nejedná o odpad, nýbrž o laciný thriller pro nenáročné diváky, jenž dokážou akceptovat více podobných filmů než já, i když některé z nich můžu též. ()