Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

Faila

Silné téma, silný osobní příběh. Na podobných filmech se toho dá zkazit máloco a to, co se na nich zkazit dá, se tady podle mě zkazit nepodařilo. Will Smith v hlavní roli je u mě většinou záruka dobré kvality, stejně tak jako výběr podobného tématu. ()

P.J.2

I přestože filmu k dokonalosti chybí závěrečný tah na branku tak i přesto se jedná o nadprůměrné drama s dost zajéímavým obsahem. ()

Evander

Z mého úhlu pohledu je Concussion dobrým, televizním filmem. Hrát si na cokoliv více, nedává smysl. Příjemně se na něj dívá, má zajímavou zápletku s v zásadě pozitivním rozuzlením, sympatické herce, velmi dobré herecké obsazení, na TV film dobré herecké výkony (s opravdu kvalitními filmy bych nesrovnával) a podstatě vše, co si může divák od odpočinkového filmu přát. Co se týče autenticity děje (film podle skutečné události), zde bych byl velmi, ale opravdu velmi opatrný. 75% ()

Dm1tr1j

Lekárska etika proti neetickému správaniu peňazí. Málokedy sa stane ,že veda a prísaha na konanie dobra vyhrá. ()

guri

Vyraz tvare Willa Smitha mi, zial, v mnohom pripominal Nicolas Cagea. Jeho pohlad zbiteho psa mi naozaj vadil. A pritom pribeh bol celkom zaujimavy. ()

Stíba

Přiznám se, že mě celkem překvapily důsledky ve filmu zmiňované a takový dopad na zdraví hráčů bych nečekal. Co jsem tak ale zatím v rychlosti probral informacemi na internetu tak je to opravdu velký problém. Pravdou ale zůstává, že nikdo v tom kolotoči zainteresovaný, ať už to jsou fanoušci prahnoucí po své vysněné hře, hráči toužící po slávě, uznání a penězích nebo samotná NFL, gigant, továrna na prachy a polomafiánská organizace o jejíchž ideálech nemám valného mínění, si to příliš nepřipouští nebo spíš ani nechtějí, protože ten kolotoč je už moc velký a příliš rozjetý a tahle oběť má pro všechny i tak cenu. Ale k filmu. Smithovi role sedla a celkové podání je příjemně nenucené, strohé a až nezvykle bez emočního popostrkování diváka. Téma na dvou hodinách nikterak do hloubky ale ani povrchně rozebrané kdy film mi utekl rychle a klidně bych tentokrát nějaký čas navíc za více detailů zvládl. ()

AngelG

Velice zajímavé téma, které sráží na kolena nepříliš zdařené zfilmování. Příběh se naprosto zbytečně táhne a plácá od ničeho k ničemu a tak velice rychle ztrácí na zajímavosti. První půlka ujde, drží si pěkně pozornost, ovšem to následně upadá poté, co se dovíme, o co tam jde a u toho se film naprosto zasekne. A takhle to zůstane až do závěru, kde si Will konečně pronese svůj naprosto kýčovitý proslov. Takže za mě určitě film na jedno shlédnutí, víc si to nezaslouží. A co se týče té neuskutečněné oscarové nominace Willa, kvůli které se poté děl ten šílený poprask, tak musím řict, že ačkoliv mám Willa opravdu ráda, tak já bych to tedy na tu nominaci také neviděla. ()

Hpatrik

Zajímavé téma, velmi dobře zahrané a překvapivě tomu nechybí ani dramatické okamžiky a atmosféra. Zpracování ale jinak bohužel veskrze průměrné. ()

tranquill

"Když už chceš dělat hrdinu, postarej se, ať z toho nemáme ostudu!" - "Ani nejsem Američan.. Tím lépe, to je typicky americké..." ()

Chosef76

..i přes námitky mnohých, mně přišel herecký projev Willa Smithe v roli nigerijského neuropatologa brilantní. Tleskám a uděluji plnotučných 5 hvězd. ()

Patrik200s

Značka Will Smith je na výslní to sa nedá uprieť. Športová tematika je veľmi obľúbená. To je ďalšia veľká pravda. To sú rovno dve palivá čo by túto raketu mali vystreliť na vrchol. Realita je ale aká? Suchý priemer. Nuda. Nuda ktorú doprevádza v zaujímavosti snáď iba skutočnosť, že film je reálnym príbehom. ()

Likan7

Jedno velké plus tento film má. Will Smith se tu překonává a předvádí skvělý výkon, na který u něj nejsme zvylý. Jenže to je součet kladů vyčerpán. Mám rád sportovní filmy s podobnou feelingem, sportovní drama, to je zkrátka moje, ale Diagnoza mi nudila víc, než bylo zdrávo. Je velmi zajímavé sledovat prakticky těch mocipánů, aby si ochránili svůj sport a příjem peněz, jenže to je tak to jediné, co je na tom filmu zajímavé. Kde nic, tu nic...Film jednoduše buď neví, neumí, nebo nemá co říct. ()

ER

Určitě zajímavý příběh,natočený podle skutečných událostí,ale při jeho zfilmování se trochu tlačilo "na pilu". Děj je podaný až thrillerovitě za doprovodu dynamicky znějícího zvukového a hudebního doprovodu. Nakonec zmínka o tabákové mafii a podobnosti s tímto příběhem určitě není náhodná a inspirace filmem Insider,muž který věděl příliš mnoho zjevná.Domnívám se,že příběh samotný až tak napnutý nebyl. Nicméně je to solidní podívaná, která nezklame. ()

bearmeedek

Fotbal nemusím a ten americký s otloukáním hlav už vůbec ne. A přesto mě film zaujal, právě tím svým hledáním pravdy proti tomuto americkému národnímu "sportu". První půlka byla záživnější, ale určitě bylo zajímavé vidět problém, o kterém středoevropan nemusel mít ani ponětí. ()

BDMarty007

Slabší 4*. Příběh zajímavý, byť celkem předvídatelný. Někteří herci poněkud prkenní (Gugu Mbatha-Raw). Ke konci už to bylo trochu dlouhé a nudné. Je to zajímavé spíše tak trochu jako dokument o lékařském výzkumu a o střetu s vlivnou zájmovou skupinou. ()

DD

Smith dobrej, klidně ať má tu nominaci. Ale jinak je to absolutně nezajímavej, vyloženě televizní kousek. 5/10 ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith