Neobvyklý příběh bouřlivé letní romance. Nepříliš šťastně vdaná Elzabeth tráví léto společně se svou patnáctiletou dcerou Cécile v městečku Vitell. Cécille si začne letní románek se sedmnáctiletým Georgesem, který pracuje v kuchyni hotelu, v němž se obě ubytovaly. Elzabeth se u bazénu seznámí s místním playboyem Giovannim a začíná vášnivá aféra. Matka i dcera prožívají velmi podobné léto, avšak ani to netrvá věčně. (frings)

Atron

Já nějak nerozumím tomu nadšení tady... začátek byl jak úvod ke koženejm kalhotám a víc jsem nevydržel. Třeba je to moje chyba, ale nezaujalo. ()

Aky

Film obsahově tak trochu o ničem. O tom, že Romy Schneider byla ve svých nejlepších letech krásná, a o tom, že v lázních se každý, kdo se tomu nechce bránit, docela snadno s někým zaplete. Stačí k tomu troška nepříliš hlubokomyslných řečí. Vizuálně pěkné. ()

Arsenal83

Po daždi ani stopy, ale zaujímavé informácie prišli. Že napríklad v sedemdesiatych rokoch, keď 17 ročný pozval 15 ročnú domov, aby jej ukázal zbierku motýľov, tak naozaj tým myslí zbierku motýľov. A ona mu z vďačnosti potom ľahne. Ale do truhly. Romantika sa vyvíja, dnes je zbierka motýľov ejakulát v zadku a neleží sa už skoro vôbec, nestíhačka pri robení selfie. Film je mimo toho založený takmer kompletne na pôvabe Romy Schneider a romantickej hudbe, ktorá často vyhráva za pekných prechádzok či tanca. Samozrejme, tu už došlo aj k ležaniu, lebo fúzatí chlpatohrudníci boli v tom čase vyhľadávanou korisťou na medzistehenné sťahy. Aj tak si však po sparnom letnom potení väčšina v týchto prípadoch na konci zaspieva Sagvana Tofiho: Touhy prchavý jsou! ()

evapetra

Letní láska žhavá v podání půvabné Romy Schneider, coby vdané paničky na dovolené, užívající si pozornosti a vášně místního svůdníka a křehká a hravá mezi Romyinou filmovou dcerkou a mladičkým hotelovým číšníkem. Prázdninová romance, která vám zvedne náladu v šedivých zimních dnech anebo ještě umocní příjemné chvíle letní pohody. ()

frings

V dokonalé souhře kamery a nádherné hudby se pokaždé nechám unést krásou a něžným půvabem Romy Schneider, které se snoubí právě v tomto filmu. Během 93 min. čisté francouzské romantiky se rozplynou všechny chmury :-) ()

Roman Albach

Příjemný, poetický, citlivý film s kouzelnou Romy Schneider, která si roli bezstarostné, život milující Elizabeth skutečně vychutnávala. Jean-Claude Brialy nám ukazuje, jak mají romantické filmy vypadat. Minimum patosu, maximum poezie.... Snad jen pár zajímavostí k filmu. Manžela Elizabeth, kterého ve filmu slyšíme jen v telefonním sluchátku, hrál dobrý přítel Romy Schneider Michel Piccoli. Jeho fotografii můžeme vidět na komodě v hotelovém pokoji. A druhá zajímavost - v 60. minutě se ve filmu objeví sedmiletý syn Romy Schneider David jako klučina v bazénu učící se plavat. ()

mac000

Jako každý rok tráví Elisabeth Delerue a její dcera Cécile část prázdnin ve Vittelu. Je tu nádherné prostředí, klidné městečko, luxusní hotel a přívětivý ředitel; vše je tu připraveno k odpočinku. Elisabeth, která je rozdělena mezi telefonáty od manžela, procházky, rozhovory, jídlo a lázně, nevnímá, jak čas utíká. Všimne si mladého atraktivního hotelového hosta a několik dní ho sleduje; zpočátku předstírá, že ho nevidí, ale brzy nato se odváží s ním promluvit. Cécile zase není necitlivá k přístupům Georgese, jednoho z mladých hotelových kuchařů, a přitom pozoruje matčino počínání.-- Elisabeth nachází novou chuť do života. Zdá se, že vášeň, která ji brzy pohání, sdílí i Giovanni, navzdory tajemství, které obklopuje jeho život. Nyní žijí jako milenci, aniž by se o něco starali. Znepokojená Cécile se svěří Georgesovi a oba na základě pozorování tohoto páru odsuzují chování dospělých. Nikdy nebudou jako oni. První láska Cecile je čistá a příkladná.-- Při zprávě o Giovanniho náhlém odjezdu se Elisabeth zhroutí. Její sny a naděje na nový život byly zmařeny. Příští rok se do Vittelu už nevrátí... Pěkně a s espritem napsaná a natočená romance ( režijní debut Jean-Claude Brialyho) ()

bravo1

Těžko popsatelná poetika filmu v čele s Romy Schneider mne tak okouzlila, že i já, který je dalek toho, vyhledávat romantické filmy, jsem vytáhnul pět hvězd:) A jak to u filmů s maximálním možným hodnocením bývá - nádherná hudba. ()