Bunkr

• Velká Británie The Bunker (více)
všechny plakáty

Ustupující zdecimovaná německá četa nachází úkryt na německo-belgické hranici. Objekt se zdá být ideální i velmi rozsáhlý. Jenomže nic není tak, jak na první pohled vypadá. To, že bunkr není nejen vhodný, ale velmi rychle se z něho může stát past, na sebe nenechá dlouho čekat. Německá jednotka se sice ukryla před nepřáteli, kteří zemi osvobozují, ale skutečný nepřítel se skrývá jinde. (PROCESOR)

blitzer

Celý mi to přišlo takový hodně zmatený (divný halucinace nebo co to bylo), nic moc se tam nedělo a navíc jsem se vůbec neorientoval v postavách, ani ke konci filmu jsem nevěděl kdo je kdo (až na Jason Flemynga, jehož přítomnost byla to jediný co mě na tomhle rádoby hororu potěšilo). Mrtvá hlídka mě o svých kvalitách taky zrovna dvakrát moc nepřesvědčila, ale oproti Bunkru to bylo přeci jenom koukatelnější. ()

Aargh

Originální klaustrofobní prostředí zůstalo bohužel celkem nevyužito a celý film v podstatě vyšumí do ztracena... Škoda. ()

Playman

Válečný film tak trochu jinak. Po prvních 40-ti minutách, které byly až mrazivě tajemné (příběh, pohledy do tmy) a já po dlouhé době cítil intenzivní pocit strachu a nejistoty, kde se bojíte NE toho co vidíte, nýbrž toho co nevidíte a myslíte si přitom, že tam něco doopravdy je. Což je správné - tak by to mělo být... Nemám rád horory, kde vám hned na začátku ukáží všechno - příšery, obludy, monstra, duchy. Když nevíte co se přesně kde nachází a nebo vás děsí pouze zvuky ( Vzpomeňme na film: Vetřelci a detektor pohybů), nebo nevíte čím se můžete býti jisti (Věc), tak film disponuje neuvěřitelně hutnou atmosférou. A tak je tomu i tohohle snímku - po dobu 40 minut. Pak se film promění s prominutím ve škvár. // Ale za tu originlní myšlenku a nápad: spojit 2. svět. válku a horor dohromady, kde všechno začíná nevinně - němci se skryjí v bunkru a končí vše velice drasticky - paranoia, halucinace dávám filmu čtyři hvězdy. ()

lennyd

Před zákeřnou léčkou amerických vojáků je malá skupina přeživších německých vojáků nucena uchýlit se do malého protitankového bunkru na německo-belgické hranici, toho času stráženého jen potrhlým staříkem a čerstvým vojenským elévem. Poté, co jim je z vedení odmítnuta jakákoliv pomoc, hledají - jak před sílícími útoky američanů přežít, nacházejí pod bunkrem prastaré tunely. Jenže otevřením do tunelů se zároveň otevírá cesta něčemu tajemnému z tunelů ven ... Měl jsem chuť na nějaký pěkný horor, a můj výběr padl zrovna na Bunkr. Bohužel mé touhy po něčem výjimečném zůstaly nenaplněny, o nějakém strachu či hororové atmosféře není ani řeč, takže jediné co film vybudí je vaše představivost, co všechno by se s tímto námětem mohlo dát udělat. Pokud hledáte něco v podobném žánru, a dle mne mnohem hororovější, tak doporučuji Mrtvou hlídku. ()

Tomatáš

Rozhodně koukatelná záležitost se zajímavým námětem pro fajnšmekry. Německé biologické laboratoře za 2. sv. války, temný bunkr apod., to vše zní slibně. Škoda jen, že tento film není "dotažen" do konce a trochu se vše rozplývá téměř do ztracena. ()

jefff

Takový nízkorozpočtový horůrek, který staví pouze na atmosféře z neznáma. Není to špatné, rozhodně nenudí a herci jsou slušní. Řekl bych, že to bylo i docela obstojně režisérsky zvládnuté, akorát scénář chtělo lépe vypilovat a finále mohlo být více strhující. Konec mě docela zklamal, čekal jsem nějakou zajímavou pointu, ale i tak nelituji a Bunkr mě nějak závažněji nezklamal, bohužel také ani nepřekvapil. ()

Šakalík

Tenhle film jsem bohužel sehnal jen s českým dabingem, čímž vzala atmosféra za své hned v prvopočátku, no ale myslím, že ani originální znění by to nezachránilo. Kromě podařené úvodní přestřelky a následného napínavého očekávání, co že se to v katakombách pod bunkrem vlastně skrývá, je celý film vlastně strašně nudný. Po obsahové stránce totiž čpí prázdnotou, mysteriózní prvky jsou nedodělané a vůbec celé to nějak nedává smysl. Za občasné náznaky solidní atmosféry, která snad v originále za něco stála, dávám dvě hvězdy, i když mě osobně to teda ukrutně nebavilo. ()

BMAJTZ

Na film Bunker jsem narazil v momentě když jsem začal mít chuť na něco ve stylu Dead Snow. Co o tom vlastně říci, Dead Snow mě svou jednoduchostí bavil, Bunker ani ne. Rozhodně bych tento film nepřirovnával k Blair Witch, podobnost v tom nevidím. Čeho jsem si ale všiml, byla ta spousta nudy. Ani ten závěr mi toho moc nedal. Nevím jednoduše nebavilo. ()

Tjaden

Jestliže jsem dal 4* Mrtvé hlídce, tak tady musím hodnotit stejně. Filmy jsou skutečně velmi podobné (stačí vyměnit druhou světovou za první a bunkr za zákopy), ale i tak tady pár rozdílu přece jen je. Bunkr má tajemnou atmosféru, solidní herecké obsazení a díky přiměřené délce dokáže zpříjemnit nudný večer. Najde se zde několik chybek, jako například neustálé a nelogické myšlenkové pochody vojáků, že za všechno můžou Američani. Konec mohl být také lepší a prozradit o celé záhadě mnohem víc, ale zas mi nevadí tolik, jako ostatním uživatelům. ()

Arach.No

Zasadní věc na Bunkru je absurdita toho mít za hlavní hrdiny Němce. Jak se s nimi mám ztotožnit? To se mám bát o jejich životy?! Jenom jsem si přál ať je co nejdřív někdo hodně brutálně zmasakruje a ani to se mi nesplnilo. A navíc všichni mluví anglicky, někdy se silným britským přízvukem. Celá tato základní pointa je na hlavu a hrozně mě štvala. Ale k samotnému filmu. Tomu vévodí absence alespoň náznaku těžké atmosféry a naprosto zmatené vyprávění, které nedrží pohromadě, a prakticky jsem se v něm nedokázal orientovat. Postavy byly zcela zaměnitelné (se dvěma výjimkami) a jejich motivace nulová. Zdálo se mi jako bych se většinu času díval na dadaistický film, kde kdokoliv může udělat cokoliv a divák to má přijmout, nebo v jeho jednání dokonce najít nějaký smysl. Po většinu času jsem netušil kdo je kdo, kde, s kým a proč. Scény vzpomínek na mě vůbec nijak nezapůsobily a se závěrečným záběrem na nůž jsem si říkal že mi muselo něco uniknout, protože jsem vůbec netušil proč má být zrovna tento nůž natolik významný. Původně jsem dal 2*,ale když se mi to rozleželo v hlavě tak mi došlo že už dlouho mě žádný film tak neštval prakticky od začátku do konce. A nechápu údajnou podobnost s Dead Snow - tady žádní zombie náckové nejsou! Ty filmy nemají nic společného. A že by to mělo být jako Blair Witch, jak tady někdo psal? To jsme asi každý viděli jiný film. ()

efko

Spočiatku zaujímavé spojenie vojnového a mysteriózneho námetu "vďaka" mierne chaotickému scenáru pôsobí len ako lepší priemer. ()

Noddy

Pomerne dobre zvládnutý film. V bunkri sa zbehlo niekoľko charakterov - nadrogovaný horlivý vyznavač veľkonemeckej myšlienky; vojak ktorého trápi svedomie, že strieľal na dezertérov, pričom veľa nechýbalo a bol by ním sám; vojak ktorý pochopil, že Nemecko je už na kolenách a ďalší odpor je len mrhanie životmi; starec, ktorý si svoje odbojoval v prvej vojne a žiali nad stratou syna; mladík, ktorý nevie čo je správne a čo nie a nakoniec veliteľ, ktorý je proste len veliteľom a cíti sa byť zodpovedným... spoločne čelia neznámu, skrývajúcemu sa v podzemí, pričom to neznáme je ich svedomie. Aj po technickej stránke uspokojivé - pekné maskáče typu hrach a hlavne krásne zábery na samopal/útočnú karabínu Sturmgewehr StG44. ()

Petrus1

Tohle se teda moc nepovedlo. Mám ráda valéčný filmy i horory a taxem myslela, že jejich kombinace bude pro mě požitek. Bohužel na válečnej film je tam nějak málo akce - střílí se především naprázdno a Němci bojují hlavně sami se sebou (a svými děsy). Přijdou i nějaké výbuchy, ale taky bez efektu... a že by si nácci neuměli nějak líp poradit s dělostřeleckou municí... se mi ňák nezdá. Na to, aby to byl horor, mi chybělo trochu víc napětí, hrůzy, zla, krve apod. Navíc plakát vypadá povedeně - ale teď je potřeba říct, že je dost zavádějící. Takže bych to spíš zaškatulkovala někam do lehce mysteriózního dramatu z konce druhé světové války. Bohužel pro mě. Navíc se musím přiznat, že jsem u toho poprvé usnula. Závěr už docela jde, nápad to není špatnej a rozuzlení by se taky dalo (teda jakžtakž, protože si nejsem jistá, že jsem to úplně pochopila - hlavně s tím nožem), ale nějak se to někde celý posralo nebo co... navíc jsem občas nevěděla kdo je kdo nebo co se tam vlastně děje... prostě to nefunguje a já na to až do konce koukala s docela otráveným xichtem. ()

molcan2

Jeden z trojice nesúvisiacich vojnových hororov (spolu s THE TRENCH a DEATHWATCH), je mimoriadne atmosferický, mrazivý thriller ktorý je dosť inšpirovaný THE BLAIR WITCH PROJECT. Britská nizkorozpočtová produkcia je dôsledne efektívna od nervy drasajucej začiatočnej akcie až po vysvetľujúci koniec. Naozaj, potrebujeme viacej hororov ako je tento, aby nebol žáner tak mizerný ako je dnes. Relatívne neznámi herci zohravaju veľmi dôležitú úlohu, aj keď Jason Flemying a Jack Davenport sú známejšie tváre. Scény unavený, vystrašených mužov, ktorí bojujú s hnilými morovými mŕtvolami a bežia pred prízrakmi v hmle sú absolútne vynikajúce, a film vám rýchlo odsýpa bez toho aby ste si to uvedomili. ()

gootchy

Nějak se mi to rozleželo v hlavě a musím ještě hvězdu přihodit. Temná atmoška se povedla. A celé je to vsazené do období, které mám moc rád:). ()

helraiser

Parádní horor zasazený do období 2. sv. války. Parádní atmosféra, skvělé prostředí, výborné charaktery hrdinů. Není proč váhat jděte do toho. ()