Príbeh o vzťahu medzi mladým mužom a zatúlaným šteniatkom, ktoré si mladík osvojí, je vyrozprávaný z pohľadu psieho žrádla. (figliar)

Gemini

Předfilm Big Hero 6! No... a co jako? Dobře dobře, zapomněl jsem, že Big Hero 6 u nás skoro nikdo neviděl, takže co takhle? Krátký animák, co dostal Oscara! More interested.... Pořád mě nechápeš, tak ještě jinak - skvěle vymyšlená, vtipná a dojemná story toulavého štěněte, kterému se dostane páníčka-jídelního kanálníka a jména Winston, později paničky poblázněné zdravou výživou, a nakonec... spoilerovat něco, co má pár minut, je extrémnější prasárna než to, co do sebe ti dva svobodní mládenci hrnou pod tlakem, takže si to radši najděte a užijte si to;) 90% ()

filmsim

Milá krátkometrážní záležitost. Disney zkrátka umí hrát na city a zde to jen potvrzuje. Sledujeme zkrácenou verzi života jednoho pejska, který se né a né smířit se změnami,které nastanou až si páníček najde paničku. Animace není nějak detailní či triková, velmi mi připomínala animáky z 50.let, ale tady naprosto plní svůj účel a krásně vystihuje danou atmosféru. V prvních dvou třetínách je to pouze roztomilé, ale v té poslední mě to dojalo tak, že si tu čtvrtou hvězdu rozhodně zaslouží. 7.5/10 ()

easaque

kromě příjemné animace je vidět na snímku prvoplánová dojemnost, kterou nerad vidím - proto jen 3 hvězdy. Ale k Oskaru to určitě pomohlo. Pro romantické duše jasná jednička - šak zkuste třeba tu: http://www.dailymotion.com/video/x2hzs96 [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Kobitch

Vítěz tohoto ročníku, a pro mně opět nepochopitelný. Klasická ždímačka na city, navíc s nehezkou formou a odpudivým obsahem. Založit příběh na přežírání psa junk-foodem je možná odvážné, ale pak bych docela rád viděl nějakou reflexi v podobě toho, jak se pes po letech přecpávání odšourá do kouta a s masivní obezitou pojde. Dočkáme se však srdceryvných scén (aspoň si to myslí scénárista), ve kterých se v psovi něco hne, začne žrát brokolici s baklažánem a zachrání při tom vztah svému páníčkovi. Tak určitě. Tohle se prostě zvířatům nedělá, protože se moc nemůžou bránit. Představte si místo roztomilého psa člověka — byl by to pořád stejně roztomilý pohled? Zvlášť, když PPP není zrovna ojedinělá záležitost a pravděpodobně máte ve svém okolí někoho, kdo si anorexií či binge-eatingem prochází a dost při tom trpí. Film je od Walta Disneyho, jehož filmy (nezapomeňte, že Walt Disney vlastní studio Pixar) jsou snad v každém ročníku, a velmi často vyhrávají. Za zásluhy a dobré jméno, řekl bych, protože mně se Feast dost nelíbil. [Oscary 2014] ()

Sadova302b50

Extrémně milý kraťas o jednom přirozeně rozežraném psovi-nalezenci a tuctovém příběhu na pozadí. Jak zde již uživatelé zmínili, přijde mi též divné, že se ta horda žrádla na psisku nijak neprojevila a v závěru je na tom stejně jako na začátku. Trochu sci-fi tohleto... ale co, takovému filmíku to s lehkým srdcem odpouštím. 80% ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky