Na planetě Zemi nastala nukleární zima díky válkám, které přežilo jen málo lidí. Je nedostatek pitné vody i jídla a není nouze ani o lidi, kteří chtějí ostatní ovládat. Takový samozvaný, krutý vládce je muž jménem Zeus a kdo mu zkříží cestu, nemá moc šancí na další život. Mladý Kid je samotář, žije v úkrytu dál od ostatních lidí a do města jezdí na svém kole, jen když má něco na výměnu za vodu, či jídlo. Kid se pohybuje v pustině jen v bezpečné zóně, kde se potká s dívkou Apple, která je velmi hravá a vypadá šťastně. Kid se jí vyleká, když zjistí, že mluví s mrtvolou, ale později se Apple objeví v Kidově úkrytu, neboť dala Kidovi na ruku elektronický náramek, díky němuž jej našla. Kid je z Apple zmatený, neví zda jí může věřit, ale nakonec s ním Apple jede do bezpečné zóny hledat věci k výměně . Ještě než stačí Kid Apple vybavit vším potřebným, jsou napadeni a muž s maskou Apple unese. Když Kid před mužem utíká, propadne se do podzemí, kde objeví vybavený úkryt s nahrávkou vojenského velitele, jak žádá turbo jezdce o pomoc. Turbo jezdec je mrtvý a Kid si oblékne jeho převlek, který z Kida udělá silného a ozbrojeného muže. Kid je rozhodnutý Apple osvobodit a je mu jasné, že ji najde u Dia. Zeus pořádá souboje v prázdném bazénu, kdy jeho stoupenci zajmou jakéhokoliv člověka, který musí v bazénu bojovat o život. Mrtvý člověk je pak vhozen do obří drtičky, jelikož Zeus získává z lidského těla pitnou vodu. Kid přijde právě před začátkem takového souboje a je vhozen do bazénu k Apple a ostatním zajatcům... (TV Prima)

Sabrewulf

Pro koho to jako bylo určené? Jaká je cílovka? Pro děcka je tam moc brutality a pro dospělé zas všechno kolem strašně infantilní. Ta kombinace děcka v hlavní roli, přestřelené brutality, infantilních vtípků, kostýmů a udělátek, postapo světa typu Mad Max, hrozně neatraktivních exteriérů (vypadá to jak fan film točený někde na kopci za sídlištěm) a v neposlední řadě ZOUFALÉ snahy o osmdesátkový feeling včetně ODPORNÉ synťákové hudby z toho dělá něco téměř nekoukatelného, ale hlavně NEFUNGUJÍCÍHO. Nevím, jestli jsem kdy viděl víc nefungující film. A ještě k té brutalitě. Když jsem viděl poprvé Braindead, tak jsem se těm gore scénám vyhnaných do absurdna řechtal proto, že jsem něco takového viděl POPRVÉ! Kdy už blbečci filmaři pochopí, že stavět černý humor na groteskní brutalitě už víckrát prostě nepobaví. Strašná cipovina. ()

cocrHeLL

Co jinýho čekat od tvůrců kultovního krátkometrážního Bagmana, než uleťárnu. Směsku přebarevného uleťáckého komixu z osmdesátek, k tomu sountrack osmdesátkovýho akčního disca v kombinaci s post-apo světem, jaký známe např. z pitch black... k tomu romantika, jak v pohádce... doplněná spoustou krve a funny bitkami a rozstřelenými a rozřezanými kusy těla... Zní to jako hrozná patlanina, ale funguje to výborně! Ještě chvilku rozležím v palici, ale prozatím nic horšího než silnější 4/5 nehrozí. EDIT: Po opětovném zkouknutí v kině musim zvednout hodnocení. Parádní úlet!! ()

ivan_drago

V závěru film trošku ztrácí dech a chtělo by to něco epičtějšího, ale s přihlédnutím k rozpočtu nám vychází fantastické post apo s cáklou dvojicí ve středu dění... Tvůrci i z tak chudých reálií vytřískali pořádně hutnou atmosféru, osvěženou o nadšeně debilní roboženu... Vrcholem všeho je pak komicky nadměrná míra násilí a brutality, kde není nouze o dekapitace či rozčtvrcení, případně naprostá anihilace na molekuly za asistence obrovských cákanců krve... A ani to není z vzdálené budoucnosti, ale z roku 1997... ()

sskrblik

Přes všechny skvělé nápady jako svět šíleného Maxe na bicyklech, osmdesátkovou vizáž či retro soundtrack je to film, který mě nebavil. To i ta Vraždící pneumatika byla zábavnější. Také mě do toho příliš nesedí brutalita byť v odlehčené podobě. ()

VasaX

Tenhle film... se stal mou srdcovkou. Dříve, než jsem ho viděl, tak jsem několikrát sjel ten úžasný soundtrack, co mě pak jako starý známý filmem provázel (protože vyšel o chvilku dřív, než film v FHD, a i ten jsem si do teď šetřil). Ono to není těžké, electro-synth soundtrack, co člověka nabíjí energií, postapo/dystopický svět aneb nové romantické prostředí pro příběhy hrdinů sci-fi éry, geeky hrdina, tak blízký mému vnitřnímu dítěti, scavenging a mechanika a hlavně quirky robo-dívka, do které se nelze nezamilovat. A spousta dalších skvělých postav, homada pocty všemu možnému, od komiksů až 80.-90. béčka, Turbo Kid has it all! Tohle je má nová srdcovka, unlikely-hero romance v postapokalyptickém světě. Co víc jsem si mohl přát. Tohle je mé nebe. ()

VanTom

Teenagerský milovník komiksů v postapokalyptické pustině roku 1997, v níž všichni, i ti největší drsňáci, jezdí na kolech (BMX)? To bude dozajista děsná volovina. Takyže byla, ovšem se zvyšovanou kadencí sprostých slov a srandovně explicitního krvavého gore (přímo splatterové tryskající fontány!) jsem tak nějak pochopil zacílení i všudypřítomný vtip, nadsázku a záměr. Přestože realizační braková lacinost a bezradnost zejména protahované akce mi zabránila nechat se dostatečně unést. ()

zigíš

nostalgické (retro) post-apo, v rozpustilé BMX taškařici, zkrápěné hektolitry krve a mozkomíšního moku (!) explozivní funny gorefest a romantika navrch s robůtkem roztomilejším než BB-8 (90%) ()

Kalidor_

Takovej dětskej Mad Max říznutý Power Rangers. Celkem zábavný to bylo, hodně tomu pomáhala i retro synťáková hudba. ()

Luksa

Byla by to fajn retro romanticko-postapo-braková klukovina, ale opravdu to muselo být tak "Gore"? Vím že to byl záměr, ale méně je někdy více a ta komiksová brutalita byla důvodem, proč jsou mé dojmy spíše rozpačité. Jinak ovšem docela milé, a soundrack si někde musím sehnat, o tom žádná! ()

Ironfood

Tak tohle mi hodně sedlo, k dobré zábavě přispělo i to, že jsem nevěděl, co přesně od filmu čekat. Název vyvolával asociaci se spy kids a ze začátku jsem měl trošku obavy, aby to nebyla taková neškodná záležitost pro celou rodinu. Ty ale naštěstí rychle vzaly za své. A chvílemi jsem si i říkal, že když už ne krve, tak alespoň těch střev mohlo být o něco méně:-) ()

Forsberg11

Snáď jediné čo mi na Turbo kide vadilo bol samotný Turbo kid a jeho vytreštená spoločníčka. Ale bohužiaľ týto dvaja boli na scéne 80 % trvania filmu. Neviem si pomôcť ale zaboha som sa nevedel stotožniť s hlavnými postavami a vžiť sa do ich rolí. Vo finále mi tak bolo maximálne ukradnuté, čo sa s nimi stane. A to veru nie je dobrá vizitka pre ktorýkoľvek film. Naopak jednoruký cowboy, záporák Zeus aj jeho vraždiaca pravá ruka (ktorá mi neviem prečo vzdialene pripomínala Leatherface z pôvodného TCHM), ma pomerne slušne bavili. Mordy boli v pohode, bolo ich veľa a boli nápadité. Scén kedy sa nič nedialo, ale hlavní hrdinovia kecali a putovali pustinou bolo však na môj vkus príliš veľa a boli príliš nudné. Ale ako pohodové post-apo retro s vynikajúcou elektronickou hudbou minulého tisícročia funguje Turbo kid vcelku svižne, nápadito a zábavne. Hlavne posledných 20 minút je nárez ako sa patrí. Krvi tu strieka na hektolitre, lietajú vnútornosti a postavičky sa masakrujú všetkými možnými spôsobmi. Bol by som za aby niekto natočil film s podobným námetom, ale na serióznej báze. Tá predstava kedy bola už v roku ´97 civilizácia v troskách sa mi pozdáva. 60 %!! ()

vitekpe

Me to dost pobavilo... :) Je to takovy (asi nezavisly?) televiznedigitalni film, coz trosku ubira jinak bezvadne zpracovane osmdesatkove atmosfere. Spousta veci je tam zabavnych, vcetne sympaticke postavy Apple v podani roztomile Laurence Leboeuf. Cili nebyt toho prilis ostreho digi obrazu (a modniho nataceni z dronu) mozna bych dal za plny pocet. Takhle musim jednu hvezdu ubrat. :) ()

Firebug

Rozkošné postapo-splatter-retro-sci-fi vytvořené s velkou láskou k žánru, od fanoušků pro fanoušky. Absurdně brutální kreace, které se jen tak někde nevidí, prosakují do scénáře poslepovaného z těch neklišovitějších béček. Tvůrci v tom ovšem umějí výborně chodit a nějaké příběhová zákruta může diváka klidně i překvapit. Audiovizuál je na jednu stranu poplatný klasickým zapomenutým VHS klenotům z 80. na stranu druhou dokáže být (díky použitým filtrům a barvám) osobitý a nápaditý. Michael Ironside je boží a Laurence Leboeuf podivně znepokojivě přitažlivá. Parádní 4*. ____________p.p.č.: Tématicky podobný snímek Kung Fury zde sklízí takové ovace a tenhle kousek tu má jen 64%? ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že právě pro takovéto snímky mám velkou slabost a jsem k nim většinou při výsledném hodnocení i velmi shovívavý a tolerantní, vždyť kolik takovýchto vážně ulítlých splatter thrashů vůbec je, nicméně Turbo Kid už bohužel překročil ten můj práh snesitelnosti až příliš a v případě této podívané zas až tak hodný už nedokážu být. Tvůrci se zde totiž až příliš odvázali co se sebezesměšnování týče, čímž má tedy na mysli především to, že většina postav se tu chovalo jako opravdu totální dementi, a zároveň se sem snažili procpat i co nejvíce humoru, který ovšem též působil tak akorát na úrovni čtvrté pomocné, kdy samozřejmě nechci filmu vyčítat, že to celé působilo extrémně přehnaně a až absurdně, to je totiž vlastně i podstatou těchto podívaných, ale i to všechno musí mít své hranice, a zde to prostě na mě bylo už až moc hloupý. Co se jinak ale efektů týče, ty už pro daný subžánr splňovali očekávaná kritéria, tedy velké množství šíleně přehnaných, explicitních a superlaciných gore masakrů, které dokázaly pobavit a chvílemi i nechaly zavzpomínat na prvopočátky kariéry Petra Jacksona, k jehož tvorbě si to ale ani náhodou nečichlo. Co se pak obsazení týče, většinou šlo o sympatické a výrazné herce, ale opakuji, ty jejich postavy se chovali tak vymatlaně, že se to fakt nedalo jen tak přejít. A zápletka je pecka sama o sobě, tu nelze vůbec řešit, nicméně co musím zmínit, aby jedinými dopravními prostředky všech postav byly jen jízdní kola, a navíc když se to odehrává kdesi v pustině, to je tedy taky nápad za milion, s tím se fakt divák jen tak někde neshledá. Já bych zkrátka chtěl dát této podívané opravdu co nejvyšší hodnocení, neboť za každý takovýto úlet jsem nesmírně rád, ale prostě tentokrát ta míra tuposti je tu už fakt přes čáru a hodnotit to vysoko jen kvůli hektolitrům podivně zabarvené stříkající krve na všechny strany ze všech možných částí těl, se mi také nechce. Turbo Kid je zkrátka underground jen pro cílové publikum, které ví, co ho bude očekávat, a i pak je to především o tolerantnosti jednotlivého diváka, zda to veškeré dění zde kousne, či ne. Já to ale tentokrát bohužel nedal, na mě to bylo prostě blbý už až moc. ()

666Carnage

Paráda tenhle film. Naprostá kravina, která čerpá asi z 5 filmů. Ale to vůbec nevadí. Film je svižný, plný srandy a hlavně akce a krve. Plus je k tomu super electro soundtrack. Veliké překvapení a rozhodně velice povedený film, který působí amatérsky, ale je lepší než polovina nových filmů za těžký prachy. Tenhle film měl svoje osobní kouzlo(prostor) a to se počítá. 90% ()

korndaddy

Přesně tohle jsem potřeboval.... I takhle lze vidět postapokalyptický svět a ve filmové branži se meze nekladou.. Přesně jak je tomu zde. Herci výborní, muzika úžasná a jednoduchý ale svižný scénář což zaručuje kvalitní a zábavnou podívanou.. Klobouk dolů před tímto odvážným krokem natočit takový snímek... ()

iXtr3m3

V skutočnosti je to samozrejme odpad, ale nakoľko je to sranda zo samého seba okorenená gore efektíkmi opäť srandovne grotesknými a zároveň doplnená o elektro muzičku, tak 50% z recesie. :) ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)