Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

Eddard

Docela mě překvapilo zdejší nízké hodnocení... Pro mě jsou Švidnlíři oblíbeným filmem s úsměvným výkonem Nicholase Cage (pro mě jeho druhá nejlepší role za Adaptací), který je křížencem Dannyho Oceana a Woodyho Allena (no to je trochu divoké přirovnání, ale je to jenom pro představu - prostě podvodník s neurotickými sklony). I ostatní výkony jsou slušné, příběh má dobrý spád, chytrou pointu (opravdu jsem nic netušil, dokud to nepřišlo) a usmiřující konec. Nenáročné, chytré, vtipné No a mimochodem, těžko se věří tomu, že bylo Alison Lohmanové v době natáčení 24 let, přitom tam opravdu úspěšně předstírá patnáctku a ve stejném roce hrála překrásnou Sandru v Burtonově Velké rybě. Holt je to paní Švindlířka ;-) 80% ()

misterz

Nebolo to zlé, ale ani som z toho nespadol na zadok. Dobrá pointa je tu rozvinutá do pomerne šedivého, málo výrazného deja, v ktorom asi najviac pobavili len psychické excesy N. Cagea - ukážkový príklad človeka postihnutého ťažšou formou OCD (Obsedantno-kompulzívna porucha). Pre človeka takto postihnutého nič príjemné, pre diváka zábavné, N. Cage opäť raz zahral vynikajúco, to sú postavičky presne pre neho. Na silný priemer film vytiahol hlavne záver s celkom prekvapivým rozuzlením. 65/100 ()

kOCOUR

Scott neScott, komedie nekomedie, thriller nethriller – schizofrenní je ve Švindlířích na první pohled prakticky vše kromě precizních herců a vytříbených vizuálních nápadů (jichž je pro komedii – byla to komedie? - zatracená škoda). Snad je to režisérova nezkušenost v žánru či nestabilní námět, na kterém se nedají řádně vybudovat sympatie k představitelům (do konce jsem nevěděl, zda Cageovi fandit či ne), možná přešachovaný závěr, který mě plně neuspokojil (souvisí s předchozí výtkou) a vinu nese zčásti i vratký (proč to neříct) scénář, vytahující vyšumělé kontexty podle potřeby momentálního efektu. Scott točil pouze a jenom pro pobavení a ikdyž se často není čemu smát, vlastně to velice pěkně uteče. A to chce přece jen pěknou dávku umu. Ale raději zpět k dalšímu Blade Runnerovi, co ty na to, Ridley? You’re hell of a director, then show it again! ()

kaylin

Nicola Cage mi tu přišel naprosto úchvatný, což v mém případě platí velmi často. Zvládnul táhnout celý film až do konce, a to v podstatě ve všech momentech. Já si nemůžu pomoct, ale mě jeho herectví baví. Co už mě tolik nebavilo, to je scénář filmu, který by zajímavý hlavně díky v závěru, kde se celkem očekávaně odkryly karty. ()

tron

„Musíš si byť istý tým, že ten, koho podvádzaš, v skutočnosti nepodvádza teba.“ PODVODNÍKOV nakrútil Ridley Scott (VOTRELEC, 1492: DOBYTIE RAJA) len preto, aby si oddýchol počas prestávky medzi vysokorozpočtovými historickými veľkofilmami GLADIÁTOR (2000) a KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ (2005). A podľa toho aj vyzerajú. Odľahčená atmosféra verzus podpriemerný kriminálny dej, nakrútený „len tak“... akoby mimochodom a medzi rečou. Zopár solídnych hercov (McGill, Rockwell), jedno pekné dievča (24-ročná Alison Lohmanová ako štrnásťročná zlodejka) a jeden otravný Nicolas Cage v príbehu plnom viac či menej (väčšinou menej) pravdepodobných zvratov. P.S. Neskorší DOBRÝ ROČNÍK (2006) na mňa fungoval ako „oddych majstra“ neporovnateľne lepšie, ako toto čudo. ()

• Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)
  • Alison Lohman ztvárnila 14letou "puberťačku", přestože ji bylo v době natáčení bylo již 23 let. Na tuto skutečnost se objevuje narážka na konci filmu, kdy představitelka řekla větu, že už plnoletá je - v USA dosáhne člověk plnoletosti ve věku 21 let. (Spiker01)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)