Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

corpsy

Ak sa dobre pamätám, bol tento snímok v minulosti u nás dosť populárny. Na vtedajšie pomery ( u nás ) to bolo neotrelé a pútavé. Snímok si čo to z toho ponechal aj dnes a určite by sa popri dnešných thrilleroch za nič nehanbil. ()

Padme_Anakin

Napínavá kriminálka se sympatickými postavami (Steve Guttenberg a Elizabeth McGovernová) a taky odpudivými postavami (Isabelle Huppertová, Brad Greenquist). Příběh mladého muže, který se zaplete s vdanou ženou a při společně strávené noci ona zahlédne z okna ložnice pokus o vraždu, mě vtáhnul a nepustil.. On se přihlásí na policii jako svědek a rázem má na průšvih zaděláno, s nostalgií jsem se vrátila v čase do roku 1987.. ()

PauloZ

Solidní napínák a poctivý oldschool, který dokáže navodit silnou atmosféru a bavit celou stopáž. Mahoney si svým zdánlivě neškodným svědectvím zavaří a to tak, že velmi. Námět a vývoj děje s formováním postav je moc fajn. Ke konci jsem byl až nervózní, jak to celé dopadne. Jen v závěru se možná moc kombinuje a protahuje. Jinak fajné počuměníčko :-). ()

kobejn

Okno z ložnice je solidní thriller, který jde ve stopách de palmy a hičkoka, je slušně natočenej, má dobrý herce a vůbec jde o solidní zábavu. Je to jeden z prvních filmů, který jsem kdysi dávno viděl. V dobách, kdy jsem ještě neveděl, že v tom hraje Isabelle Huppert a režisérem byl Curtis Hanson, vlastně tehdy jsem ještě nevěděl, že film někdo režíruje. Bylo mi asi tak devět, takže není divu. Myslím, že to pro mě byl tehdy opravdu děsivý film, ten zrzek byl fakt strašidelnej. ()

Orlau32

Dobrá detektivka, která sice ničím novým nepřekvapí, ale též nenudí. Steve GUTTENBERG zde ukazuje, že umí zahrát i vážnou roli. ()

Maq

Úvodních 75 minut jsem si pochutnával na neokoukané detektivní zápletce, velmi pozorně zpracované. Pak však následovalo to, čemu se říká „vyvrcholení“, a to bylo bohužel perfektně konformní, předvídatelné, až béčkové. Přitom rozehraný příběh přímo vybízel k zakončení mnohem chytřejšímu a závažnějšímu. Běda! --- Domnívám se, že Hickock se ve svých pozdních filmech snažil o vybočení z klišé, která předtím sám pomáhal zavádět. Hanson by Hickocka poctil mnohem lépe, kdyby nekopíroval jeho standard, nýbrž naopak navázal tam, kde klasik přestal. ()

slunicko2

Příjemný oldschoolový thriller. 29letý Steve Guttenberg (hlavní role - Terry Lambert) měl pěkné tělo a všeobecně byl sympaťák, jo jo a ani 28letý Brad Greenquist (přepadl děvče v parku) nevypadal zle. ()

YURAyura

2/10 Velmi nudny sriller nebo krimi. Jednani hlavniho hrdiny je zmatene, i pri "nervydrasajicich" scenach se usmiva a je v dobre pohode, kamera a strih jakoby vypadli z nejakeho odpoledniho serialu a la Dynastie. Des bes v te nejhorsi byt nepatricne ploze. Hickcock musi rotovat jak vrtulka. ()

Chrysopras

Vlastně jsem na to koukal jen proto, že bylo zvláštní sledovat Guttenberga ve vážný roli. Poměrně zajímavá zápletka, ale místy tak zvláštně se chovající postavy, že z toho víc jak průměr nevykřešu. ()

Martin741

Reziser Curtis Hanson /Na divoke Vlne, Divoka Reka / natocil velmi dobry film - fryler, sice s dost obohratou zapletkou, ale o to lepsim tempom, reziou a vybornymi hereckymi vykonmi. Steve Guttenberg /Cislo 5 zije/ sa roly zhostil na urovni a prehraval len v strede, ale zase nie velmi casto. Dialogy su nadpriemerne, film dobre odsypa a zaporak Brad Greenquist /neskor aj hrbitov Domacich Zviratek, Voda pro Slony/ bol pre mna rovnako odporny ako isty Dennis Hopper vo filme Blue Velvet /len tak na okraj, od filmu Blue Velvet neznasam Hoppera, taky bol odporny - to vsak tu myslim nepatri/. 77 % ()

Topco

80tková variácia na Okno do dvora s „Mahoneym“, vylepšená o iný Hitchcockov element - motív krivo obvineného muža. Roky 80´s je cítiť na kostýmoch, účesoch, hudbe (nechýba synthy pop a „sexi saxík)“. Potešil odkaz na Muža, ktorý vedel príliš mnoho či Wellesovu Dámu zo Šanghaja. Ak máte radi Hitcha či neo-noir, je to výborná zabudnutá vec od tvorcu LA Confidential. ()

C0r0ner

Místy trochu zdlouhavé, místy zase dějově přespříliš kostrbaté, když se hrdinům do plánů dál a dál valí problémy, ale jako celek velmi dobrý thriller o člověku, který se z naivity pořád víc zaplétá do sítě lží. Čas od času velmi příjemně nepříjemný film. 80% ()

zette

Myslim, ze s Oknem do dvora tento film krome podobneho nametu moc spolecneho nema. Osmdesata leta, krome beckovych hororu a akcnich filmu za moc nestala. Film neni sice spatny, v nicem ale ani nevynika, at uz rezii, atmosferou nebo hereckymi vykony. ()

Juto

Steve Guttenberg je úžasný ako vystrašený, zmätený a svedomitý Terry. Elizabeth McGovern a Isabelle Huppert sú rovnako dobré. Je to dosť slušný remake. 7/10 ()

andrii

Voyerský výkřik vs. temný klid. Budu tvýma očima. Rytířsky nezazděná svědecká přísaha. Projevená laskavost nenápadných nástrah pozornosti volavky vhozená do chřtánu strachu, harlekýna zločinu. ()

miguel_111

Steve Guttenberg mi nejako nezapasoval do tohto filmu ja si ho vždy spájam z filmovou sériou Policejní akademie a neviem sa od toho dištancovať, ale thriller je to slušný. Pre mňa 70% ()

Goldenhair

Jak se takové jedno nevinné kouknutí z okna může zvrtnout, že? Nenápadný, ale výborný thriller, který skvěle graduje až do finále a já mu nemůžu vytknout ani zblo. ()

viperDavid

Film mého mládí. Jako dítě jsem se strašně bál a vzpomínal si na nahou dívku v okně. Postupem času hodně ubralo na strachu ale rozhodně zůstalo u akce. Je to asi nejlepší film Steva ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis