Šimon a Matouš jedou na Riviéru

• Španělsko Simón y Mateo (více)

Klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří nevědomky pašují zbraně přes hranice. Ani tentokrát nechybí velká řada nezapomenutelných scén a geniální ústřední melodie. (Levné knihy)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 31.12.1980, réžia českého znenia (ÚPF 1978) = MARIE FRONKOVÁ (15.8.2016) ()

Janek

Tohle je životní záležitost - film, který doprovázel mé dětství - a když onehdá otec přemazal ONU kazetu, tak umazal doslova kus mého dětství. Těch pět je z čiré nostalgie. ()

eraserhead666

Tak tohle je o dost slabší odvar "prvního dílu". Dvě slušný bitky přesně v tradici Šimona a Matouše na celej film nestačí. Hrajou tu skoro všichni z předchozího filmu, občas ale v jinejch rolích. Podstatně ubylo hlášek a i šéf padouchů v klobouku, mi už nepřijde tak směšnej jako předtím. Takřka se vytratil jeho tik, jeho výbuchy vzteku už nejsou tak hysterické a i když mu jsou prsty drceny podstatně více a častěji než v předcházejícím snímku, je to takřka to jediné humorné, čím disponuje. Dívat se na to dá a možná by mě to i bavilo více a dal bych více bodů, kdybych neviděl Šimona a Matouše. Takhle při srovnání obou snímků tenhle podstatně pokulhává a prohrává. ()

SOLOM.

Stejně kvalitní jako předešlý díl, jen zde trošku pokulhávají akční scény, ale jinak je opět o zábavu postaráno. Na oba díly se vždy velice rád podívám znovu a znovu. ()

duklak2

Hodně dlouhou dobu jsem si a myslím, že nejen já, myslel, že to jsou Spencer s Hillem. Zdá se to až neuvěřitelné, jak jsou si ti herci podobní. Velmi jsem si oblíbil Šimona s Matoušem. Velice se mi tento díl líbil. Obsahuje mnoho zábavných scének. Např. Jak pronásledovali ti lupiči v tom citroenu Šimona a Matouše a pak jak rozpůlili to auto a jeli dál. Ten jejich šéfik, říká: Proč jedeme tak pomalu? A ten řidič: Chybí nám půlka auta :-) Nemáme motor. ()

Lacike

Je to o nieco menej detinske ako prvy Šimon a Matouš a ma to aj zaujimavejsiu zapletku. Cesta z bodu A do bodu B a naspät. No a na tom sa neda nic pokazit. Tentokrat su Šimon a Matouš tak strasne naivni, az su roztomili. Zaporaci uz tiez nie su natolko neschopni az by ma to sralo, ale väcsinou je ta ich nemotornost zabavna a Šimon a Matouš maju casto pri ich likvidovani viac stastia ako rozumu. Sklamalo ma, ze znova ako minule, pouzili ako ustrednu pesnicku On my Way, ktora mi uz po chvili fakt liezla na nervy. Bitiek je o nieco viac a aj ked sa nevyrovnaju tym, ktore predvadzali Bud a Terence, tak su celkom vitpne. Takze vysledkom je priemerna komedialna jednohubka a celkom akceptovatelna kopirka svojich slavnejsich predobrazov. 5/10. ()

HateBreeder

Skvela napodobenina panu Spencera a Hilla, dokonce tak dobra ze sem je driv ani nerozeznal :) Ale i kdyz sou hlavni predstavitele jini, tak oba filmy si kvalitou s jejich SH protejsky nezadaji. Film je vtipny, choreografie bojovych scen nevsedni, proste perfektni zabava k pivu a preclikum. Jen doporucuji ()

Tommassi3

"Hele, Šimone, to snad nemyslíš vážně !! Po mně jde celá loď a ty si tady žereš !!" - "Ale já jen dodržuju instrukce !! V případě nebezpečí.." ;) ()

Johny_fork

Film, který zásadním způsobem ovlimil moje dětství. Pouštěli jsme si to s bráchou každý den a doslova sme žrali všechny ty rvačky. Nejvíc v hlavě mě utkvěla scéna, jak šimon a matouš v baru rozlamujou židličky o hlavy padouchů. Vynikající film, jednou ho pořídím svým dětem. Akorát mě opravdu šokuje že v tom nehraje Spencer a Hill, já si to vážně myslel až dodneška, dokud sem to tady neviděl. Každopádně je dvojice Cantafora, Pazzafini díky tomuto dílku v mém žebříčku na stejné úrovni těchto velikánů. ()

Dale

Nemám rád trápne pitvorenie postáv bez poriadneho deja a navyše mi to nepríde ani trochu vtipné. Z nostalgie pridávam jednu hviezdu. ()

El Pistolero

7/10. O nic horší než klasické buddy komedie dua Bud Spencer & Terence Hill. Pokud vypnete mozek a necháte se kochat představou, jak si „Šimona a Matouše“ před lety lidé pouštěli na ošoupaných video kazetách a chodili na ně do kina jako na největší bombu své doby, jistě si tento snímek plný hlášek, bitek, automobilových honiček a skvělých gagů užijete. ()

ConanVJ

Tato komedie s dvojníky Spencera a Hilla nikdy neomrzí. Hodně vtipnej filmek u kterýho se vždy zasměju. Za mě 90% :) ()

Paxxx.cz

Pěkná komedie, na které jsem vyrůstal. V tomhle žánru je pro mě ale královskou dvojicí jasně Bud Spencer a Terence Hill. Kdyby v tom hráli oni, tak si myslím, že by byl film ještě lepší a já bych přihodil ještě hvězdu navíc. ()

Pierre

SpencerHillovka bez Buda Spencera a Terrence Hilla. Jejich dvojníci nejsou až tak špatní, ale ne tak sympatičtí a  Paul L.Smith není takový bručoun a Antonio Cantafora takový provokatér, trochu mi tam chybělo to popichování. Jinak klukům ve filmu nechybí skvělá úvodní písnička ani bombastická závěrečná bitka, jako ve filmech jejich originálů - tentokrát na lodi. Občas jím to teda taky drhne, ale ok. Tu čtyřhvězdu tam dám. ()

K.I.N.G.

Zhruba na stejné úrovni jako první díl, možná o trošku lepší. Celkem slušná zábava, ale už mě asi nenapadne podívat se na to někdy znovu. ()