Svatá Klára

Film byl natočen podle knihy Nápady svaté Kláry od Pavla Kohouta. Mladá dívka Klára zdědila po matce nadpřirozené schopnosti. Ty použije při písemce z matematiky, kdy uhádne tři čísla příkladů z tisíce. Od té doby jí skupinka vrstevníků ze třídy začne využívat, následně se však do ní zamilují... (forrest23)

klukluka

Odvážná, přitom ale funkční forma. Úspěšně balancovali na hraně, malý úkrok stranou a sklouzlo by to do trapnosti, což se nestalo. Vyjma nadlimitní dávky citu pro nadsázku jsem tady ale žádná další výrazná pozitiva neobjevil. Bylo to nevšední, ale nijak zásadní a snad z důvodu odlišné mentality místy obtížně srozumitelné. ()

tereza_p

LFŠ 2008...izraelské pojetí Pavla Kohouta? Nešlo odolat (i přesto, že hodina promítání byla určena na 8:30 ráno :) ). Od knížky sice trochu odlišné, nicméně dobré. ()

ClimbVibe

Nechybělo málo k tomu abych film ohodnotil jako pozérsky divný... ale to by herecké výkony neměly být tak divně věrohodné, výprava tak divně nápaditá a scénář tak divně zábavný... Klára, Tikel a jeho rodiče, Elvis, ředitel a učitel... jen tak na ně nezapomenu. ()

kapibara

Film se (jak to tak bývá) od původní literární předlohy Pavla Kohouta trošku liší, ale ve své podstatě zachovává celou její myšlenku. Trošku zázraků a parapsychologie, přitom humor a dětská nevinnost, je to milé, ale kniha je lepší. ()

Daweflip

Velice pěkný a citlivý film, který se by se s trochou nadsázky dal označit za netradiční romantickou komedii. První dvě třetiny jsou plné absurdních situací, které těží především z napětí mezi zavedeným systémem a nonkoformismem, přičemž představitelé onoho "systému" jsou sami osobami nanejvýš originálními a bizarními. V poslední třetině ustupuje zábava spíše romanci a končí snovým závěrem, který umožní divákovi prožívat zvláštní atmosféru filmu ještě dlouho po jeho skončení. ()

Ba-jo

Ari Folman = izraelský film, alespoň pro mě tato rovnice bez výjimky platí, z celé izraelské kinematografie jsem viděl pouze dva filmy: Valčík s Bašírem a tento, a po každé nadmíru spokojen i když o nějakém srovnání nelze být řeč - každý je absolutně jiný. Svatá Klára je místy vtipný, místy bizarní a v závěru mírně "apokaliptický" filmeček ze značně depresivního a neosobního prostředí industriálního města, resp. školy (chudák Golda) a panelového sídliště kdesi v Izraeli. NE, NELITUJI NIČEHO !!! ()

trepka

Tehle film je jako žádný jiný. A víte proč? Protože Richter byl sexuální maniak a Marylin Monroe byla jeho děvka (jedna z celé škály). Tenhle film je prostě divnej, tak divnej, že si ho musíte zamilovat. Ruská holka, co dokáže předvídat budoucnost se dostane mezi partičku chuligánů a pár dalších maniaků kolem... ()

vojo

Prenesenie českej predlohy do Izraelskej reality tomuto filmu neublížilo, skôr naopak. Viem si živo predstaviť čo by s touto témou spravil napr. J.Hřebejk. Riaditeľ školy by nebol určite tak nekonvenčný a niektoré konflikty by boli asi miernejšie. Proste pupendo, ktoré neštípe dlho. Tento film aj napriek žánrovému prerodu v poslednej tretine vás bude páliť hodne dlho. ()

Candid

I když inspirováno Kohoutovou knihou a příběhu se drží, je to úplně jiné. Film je surový s velice zvláštní a temnou atmosférou industriálního města s bizarními obyvateli, kteří jsou silně demoralizovaní. Na rozdíl od knihy bych to vůbec nenazvala komedií. Film je ke konci trochu slabší, ale působivý stejně jako před lety, kdy jsem ho viděla poprvé. ()

Milda003

Neviděl jsem "Nápady svaté Kláry" z česko-slovensko-něměcké dílny, takže nemohu posoudit co je lepší, ale zatím na mne tento izraelský výtvor působí jako bezkonkurenční kvalitní hustopankáčský snímek s jemným kořením romantiky.. Kdo neviděl nepochopí ()

joelly01

Ja jsem strasne nadsena, nebot....! ....Nebot uz dlouho, fakt dlooooooouho jsem nevidela tak hezky hravy film. To je naprosta bombice koukat na film na kterem na vas z kazdeho zaberu dycha radost filmaru / hercu z toho co zrovna delaji. Z toho filmu necitim snahu sokovat, zalibit se divakovi, vydelat prachy, zabodovat na festivalu.. Z tohodle filmu na me dychala lehkost, hravost a radost a ja jsem se nechala unaset timhle blaznivym svetem kde laska nakonec... No to uz prozrazovat nebudu. Ale za me opravdu 1A, tohle je velice kvalitni a velice povedena vec. Nevim nevim, hned na zacatku Challenge Tour takova pecka, tohle se bude tezko dotahovat... ()

AnnaMae

Ano, film měl děj, měl zápletku, jakoby mu není co vytknout, ale mně to prostě nestačí. Nebo už jsem jenom odrostla filmům s dětskými hrdiny v hlavních rolích, v kterých není napětí, a proto je nechápu? Toto mi přišlo jako příliš dětský film, který dospělejšího člověka nemůže bavit. Celkem nuda. ()

Emjecko

Velmi příjemným způsobem zvláštní film o slečně s nadpřirozenou schopností, která spustí nečekaný řetězec událostí. Nepodobný ničemu, co jsem měl zatím tu čest zhlédnout a zároveň důkaz, že dobré filmy můžou vzniknout klidně i v Izraeli. Je sice trochu netradiční, ale o to krásnější. Sám za sebe bych ho označil jako moderní pohádku o dospívání školní lásky, která je konfrontována nejen s do té doby nevinným dětským pohledem na svět, ale i s tím dospěláckým, který už toho na(ne)štěstí viděl mnohem víc. Přesto celý příběh ani zdaleka nepřekypuje přeslazenou romantikou, tu a tam ji sice mírně naznačí, zaonačí, ale jinak se chová spíš úsměvně a zaměřuje se především na radosti a strasti školou povinných a těch, kteří je ráno vyprovázejí. Vše velmi nenásilně, plynule a s notnou dávkou originality. ()

JohnTheOne

LFŠ 2008 Moje první setkání s izraelským filmem a hned dopadlo na jedničku. Velmi vtipný snímek, pod jehož slupkou se skrývá hořké sociální drama ze současného izraele. ()

nauru

Skvělé, krásné, zároveň chladné i pravdivé. Ještě teď mě mrazí, co je nebo může být v lidech. ()

suts

film vo vlastnom svete s brutálne vlastnými pravidlami, často odkazujúci na Tarkovského tvorbu. Veľmi veľmi subjektívny, v ktorom som sa často kvôli jeho povahe strácal, tápal... ale vlastne preto čarovný a výnimočný. ()