Tublatanka - Dnes

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební
Československo, 1987, 5 min

Pieseň Dnes je v poradí šiestou skladbou z druhého oficiálneho štúdiového albumu bratislavskej hudobnej skupiny Tublatanka. Album sa volá "Skúsime to cez vesmír". Vyšiel v roku 1987. Skladba Dnes je jedným z najväčších hitov tejto hard rockovej skupiny. Hudbu zložil frontman Martin Ďurinda a text napísal ich manažér Martin Sarvaš. Pieseň i videoklip nahrali v zostave: Martin Ďurinda - gitara, spev, Pavol Horváth - basová gitara, Juraj Černý - bicie nástroje. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Vždy jsem měl slabost pro tento klavírní cajdák, který se posléze docela slušně rozrockuje. S klipem je to trošku slabší, protože procházka po Bratislavě v jedoucím autě mi nedává úplně smysl, ale ty koncertní záběry zase mají celkem šťávu, takže já jsem ve finále vlastně spokojen s tím, že tento klip nezemřel za minulého režimu a přežil i rozdělení státu. ()

MM_Ramone

Pieseň "Dnes" je v poradí šiestou skladbou z druhého ofciálneho štúdiového albumu bratislavskej hudobnej skupiny Tublatanka. Album sa volá "Skúsime to cez vesmír". Vyšiel v už neexistujúcom vydavateľstve Opus v roku 1987. Skladba "Dnes" je jedným z najväčších hitov tejto hard rockovej skupiny. Hudbu zložil frontman Martin Ďurinda a text napísal ich manažér Martin Sarvaš. Song i videoklip nahrali v pôvodnej, najsilnejšej, zakladajúcej zostave: Maťo Ďurinda - gitara, spev, Paľo Horváth - basová gitara a Ďuro Černý - bicie nástroje. BAC 55-55 https://www.youtube.com/watch?v=BwsdKVWITBQ *** ()

corpsy

Čo môže byť exkluzívne na klipe, ktorý ponúka akurát jazdu autom Bratislavskými lokáciami a koncertné pódium? To, že to všetko tak skvele spolupracuje s hudobným podmazom. ()

NorseSword24

Tublatanku som nikdy nijak extra nepočúval, až kým som nebol 14.4.23 na ich koncerte v Topoľčanoch. Jeden z dôvodov prečo som tam išiel bol aj ten, že sa s bubeníkom trochu poznám a v TO ma obchod s hudobninami kde som si kúpil gitaru :) Teraz som si ich už viac obľúbil a mám ich už aj v playliste. Ale túto pesničku som mal veľmi rád aj predtým. Keď som cez zimu chodieval večer z autoškoly tak som si buď pustil túto pesničku alebo zavolal svojej vtedajšej frajerke. Milujem tu pesničku, škoda že ten videoklip je slabý. ()

vinducha

Docela by mě zajímalo , jestli ten kabriolet byl Škoda Rapid vyráběný v roce 35 - 38 , nebo něco novějšího jako Gordon. ()