Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (více)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

todoyle

Nemůžu si pomoct, ale tento film mě zase podlouhé době opravdu pohltil. Obsahoval naprosto všechno co si divák může přát. Napětí, dobrodružství, humor, drama, láska a šťastný konec. Naprosto bezkonkurenční pohodová podívaná . ()

PoprockCZ

Tak tenhle film mi vysvětlil, jak uspět v rámci novozélandské soutěži 48h. Spád, humor, smash cuts, přehnané scény v dobrém smyslu a zábava. Takto si teď představuji typický NZ film. ()

back up

Problémový chlapeček a jeho starší verze (pěstnounský a pěkně morousovský strýček) na útěku před zákonem, putují Novým Zélandem. Kouzlo příběhu dotváří krása novozélandské divočiny, jejíž řád nakonec vychová z rebelujícího fracka muže. Dva věkově i jinak rozdílní muži, přátelství, první láska a nakonec i happy end. Oddechovka, těžko zařaditelná, quirky a road movie, humor i romantika. ()

SantaCruz

Nene, přivřít oči kvůli rejžovi jak stádečko? Film jsem absolvovak kvůli Samovi a ten si určitě užil přírodu, když už ne scénář. Doporučuji prvních a posledních 5 minut. ()

vojacekr

Skvělá práce s nadsázkou. Občas jsem cítil, že Taika Waititi couvá od své myšlenky před tím, co nám chtěl sdělit, ale i tak je to herecky, kamerou a střihem zábavná jízda. ()

Pythonator

Vynikající Sam Neil a překrásné lesy Nového Zélandu. Na tom ten film stojí a to paráda. Pak je tu ještě protivný vyžraný spratek, jehož postava vás sice sere, ale tak nějak je vám i sympatická. Celkově je na tomto velmi originálním snímku nejlepší, že má takovou nějakou westernovou atmosféru. Přesto je film nudný a něco je asi špatně, když si na něm užívám jen prostředí, atmosféru a pohledy mistra Neila. Můžete to prostě nějak přetrpět a když je divák naladěn jako já, užije si to. Anebo se prostě na toho malého vyžraného zmetka vykašlete a pustíte si pěkný přírodopisný dokument o Novém Zélandu. Ale abych nebyl jen zlý, tak ujetý humor pana Wajtití je prostě k sežrání a odkaz na Pána Prstenů potěší každého nadšence. ()

Bicaman

Zas tak úžasně vtipné to není.... doufal sem v ten konec to kdyby tam nebylo tak to byl úplnem zbytečný film 60% ()

Maratonec

Nádherná přiroda,výborný scénář a ..Do čtvrté hvězdy kousek a možná i páté to mohl vynést herecký výkon hlavní postavy Rickyho!Ale to se nekonalo a je to škoda.Představte si,že máte skvostný šperk a do něj zasadíte diamant se spoustou vad.Od začátku mu to nebylo věřit a i když byla místa,kde to tak nevadilo,převládal na konci stejný pocit.. ()

Major776

Obrovské zrcadlo, nastavené přesně současnosti. Je příjemné sledovat ironický příběh v době, kdy plátnům vládne počítačová grafika a sci-fi žůžo dobrodrůžo. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (více)