Reklama

Reklama

S láskou Vincent

  • Velká Británie Loving Vincent (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (295)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Neobyčejně citlivý portrét jednoho jistě úžasného člověka. Po zhlédnutí mám skoro až chuť si trošku zkrášlit zdi. Velmi se mi líbil nápad pojmout film formou animovaných olejomaleb. Muselo to dát pořádnou fůru práce. Nicméně, lidí jako Vincent po světě mnoho nemalovalo, takže si takovou práci a zápal určitě zaslouží. Však mu byl za jeho života vlastní. Snímek je vlastně tak trochu uměleckým dílem. Neskutečně mě dojal zejména závěrečný dopis, který jsem si přehrál asi 7×. Přestože se celý snímek točí kolem pátrání ohledně smrti Vincenta, divák se dozví především informace týkající se jeho života, což je moc hezký paradox. Velmi zajímavou formou se dozvíte o velmi zajímavém člověku. Co si můžete přát víc? Snad jen trochu větší tah na bránu. V určitých momentech vyšetřování je to přeci jen malinko nuda. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Jako, ta animace musela dát skutečně zabrat a člověk ji ocenit prostě musí, protože vypadá úžasně (když tedy pominu některé černobílé sekvence působící jako nějaký laciný animační efekt). Forma zde sice pochopitelně vítězí nad obsahem, ale ono by to sotva bylo vyvážené. Hlavní je, že nějaký obsah to má, i s pár filozofickými větami a syžetem trochu připomínajícím Občana Kana (tématem cestovatelského pátrání hlavního hrdiny po odhalení jedné malé záhady nedávno zemřelého člověka). Místy se to sice táhlo, ale nakonec mě to vtáhlo do děje a závěr mi přišel celkem silný. I tak ale nadšený nejsem, protože to nebylo tak silné, jak mohlo být. Možná by bylo zajímavé vidět, jak by v tomhle stylu vypadal film jen o životě Vincenta van Gogha, ale toho se už asi jen tak nedočkáme. Každopádně o životě Vincenta van Gogha (mého oblíbeného malíře, btw) se mi víc líbil film U brány věčnosti, který je podle mě jedním z nejfilozofičtějších filmů za minimálně posledních 15 let a kdyby nebyl tak příšerně natočený, možná už mi visí v TOP 10 oblíbených filmů. Ten totiž měl neskutečnou sílu po celý film - a to právě tady chybí. Ale i tak bych S láskou Vincent označil za povedený film a rozhodně je i divácky vřelejší, než U brány věčnosti. Jen nevím, jak moc se to dá brát jako výhoda :-) Slabé 4* ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že forma víťazí nad obsahom. Takmer detektívny príbeh pátra po príčinách úmrtia slávneho maliara Vincenta van Gogha je trošku rozvláčny v dialógoch. Ručna kresba je pekná, udivujúce sú oči, ktoré sú akoby skutočné. Oveľa viacej ma však uchvátili retrospektívne scény natočené čiernobielo, na rozdiel od použitej farby. V každom prípade ide o zaujímavé dielo a obohacuje filmovú ponuku. ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Jsem nadšená. Naprosto úžasný impresionistický 'animovaný' filmový příběh ze života geniálního malíře, zpracovaný originálním způsobem. Film je zajímavě ochucený pátráním po možných příčinách van Goghova podivného úmrtí. Originální pocta neméně originální osobnosti a divácký bonbónek v jednom. Můj obdiv patří všem, kteří tento jedinečný snímek vytvořili. - "I dream my painting and I paint my dream." ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Chápu kolik to muselo dát práce a proto je mi hodně líto když musím napsat, že tohle je jeden z největších filmových provarů posledních let... Příběh je víceméně sterilní. Pár hezkých rozhovorů tam je, ale ve výsledku film nepřináší nic. Emočně se to snaží tlačit přes sentiment a po dramatické stránce je to vlastně příběh o týpkovi co někam jel, mluvil s několika lidmi kteří toho moc neřekli a na konci vlastně nic nezjistil. Radši bych zase koukal na další van Goghův životopis než na tuhle unylou detektivku bez vyvrcholení.. Samotná, do nebes vynášená forma taky není bůhvíco. Naprosto nevkusné jsou černobílé flashback sekvence které svou neosobitostí, doslovností a sterilitou působí jako film prohnaný přes nějakou primitivní aplikaci v mobilu. Barevné části zase hrozně na sílu tlačí Goghovy obrazy do každého druhého záběru a v promalovávání obličejů jsou nepřirozené, protože do Vincentovy uvolněnosti tlačí kontury a detaily. To sice umožňuje rozeznat herce a číst jejich mimiku, ale v té rozevlátosti všeho okolo to působí jako pěst na oko..... Smůla, tohle prostě nefunguje a nebýt toho hypu kolem formy, bez milosti by to zapadlo. Příběh V.v. Gogha je zajímavý, inspirativní a třeba pro mě osobně byl jistou dobu určitým nakopávačem v mé tvorbě.. Kolem jeho smrti sice poletuje několik vran nezodpovězených otázek, ale postavit na takové pseudobulvární banalitě celý film je naprosto tragický krok.. O Vincentovi se zde dozvíme jen málo. Vzhledem k jeho smrti nejsme o nic moudřejší.... Provar.. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (8)

  • Film vznikal v britskej koprodukcii a predovšetkým poľských ateliéroch. (Paldiny)
  • Vincenta van Gogh nedaroval své ucho prostitutce, jak bylo dříve uváděno, ale uklízečce, která v noci pracovala v nevěstinci a přes den v obchodech. Její skutečné jméno bylo Gabrielle. (Macik1982)
  • Existuje 992 dochovaných dopisů, které Vincent van Gogh napsal. Většinu z nich adresoval svému bratrovi. (Macik1982)

Související novinky

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (více)

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

17.04.2018

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici, která se pravidelně koná v Českém Těšíně a polském Cieszynie, se blíží. Letos se uskuteční od 27. dubna do 3. května 2018.… (více)

Reklama

Reklama