Marcella

Velká Británie, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (více)

Série(3) / Epizody(24)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

IceQueen

Začnem tým, že Marcella je proste agresívna überpizda s periodicky sa objavujúcimi výpadkami, záchvatmi paniky a halucináciami. Aký lepší dar môže scénarista dostať, ako starý dobrý blackout, keď nevie čo s načatou situáciou? To, že je plnohodnotne nepríčetná je jedna vec, ale ona nemá žiadny problém porušovať zákony a nemám na mysli taký ten roztomilý druh záškodníctva, s akým sa stretávame u iných, ľahko renegátnych hrdinov. Nikto to nerieši a nikdy sa to nevráti, aby jej to napľulo do tváre inak, ako v podobe spomínaných mentálnych porúch. Tá osoba vo mne budila odpor, vlastne ako takmer všetky postavy. Prípady síce boli zaujímavé, ale z každého vymanufaktúrovať 8 dielov muselo dať mnoho tvrdej práce. V závere len toľko, že keby v Marcelle nebola Marcella, za tie štyri by to asi bolo. ()

warrenur

Musim povedat, ze na atmosferu a povahy zucastnenych v Broen-e sa to moc nechyta. Naviac, zapletka ma drzala prve asi tri casti. Neskor sa Marcella stavala svojim vystupovanim coraz viac otravna. Prototyp posahanych vysetrovateliek uz tu bol mnohokrat a tato rozhodne nepredci ine severske, ci britske zanrove konkurentky. Mierny nadpriemer, avsak kto ocakava serial aspon kvalit spominaneho Broen bude sklamany. Ako uz spomenul niekto nizsie, v ramci tych uzasnych zvratov boli robene znacne scenaristicke znasilnenia a prisilno sa tlacilo na pilu. ()

Chrustyn

Slabší a minimálně o dva díly delší detektivka s nesympatickou hlavní hrdinkou, která má nejen psychické problémy ale je až překvapivě neschopná. Zároveň nijak inovativně natočené a zbytečně překombinované, kdy se prakticky v každém díle, rozjede další nová linka, která moc nesouvisí s hlavním případem. Hodnoceno na základě první série, další mě nelákají. ()

emma53

Po druhém díle mohu napsat zatím pouze to, že to rozhodně žádná nuda není a já jsem dál zvědavá, co tvůrci seriálů Most a nebo Wallander připravili v dalších dílech a jak se vyvine postava Marcelly, kterou mnozí přirovnávají k severským policejním vyšetřovatelkám jako je například Sarah Lund a nebo Saga. V každém případě je to velmi zajímavá osůbka, která má sice výborný policejní čich, ale současně má i psychické a rodinné problémy. Trochu se obávám, aby to nebylo příliš překombinované, ale uvidíme.......a je tu konec...komentář dopíšu.......... ()

Fanita

Nadupaný seriál plný drámy, skvelej hudby a psychicky labilnej Anny Friel ma navnadil hneď po prvej epizóde. Lákadlom pre mňa bola hlavne Anna, pretože som si ju obľúbila kedysi ako veselú a šťastnú Chuck v Pushing Daisies. Marcella je úplný opak, temnota sa rozožiera celý seriálom a občas sa mi zdalo, že to prehnali s počtom postáv a rôznych príbehov, ktoré spolu v podstate nesúvisia, i keď trošku vlastne áno. Napriek malým nedostatkom som sa každý týždeň netrpezlivo tešila na nové časti a nechala sa postupne unášať pomalým odhaľovaním príbehu. A ten úvodný song skvelo doplňuje celú atmosféru. ()

• Ve 21. minutě, když Cara (Florence Pugh) tancuje na diskotéce, tak v pozadí hraje DJ skladbu „Out of Control“ od anglického bigbítového dua Chemical Brothers, která byla vydána v roce 1999 na jejich třetím studiovém albu nazvaném „Surrender“. Jako zpěváka si k této písni pozvali Bernarda Sumnera z britské popové kapely New Order a další vokály nazpíval Bobby Gillespie ze skotské rockové kapely Primal Scream. (Trajektt)
  • První série se natáčela od listopadu 2015 do března 2016. (hansel97)
  • Jméno hlavní protagonistky, Marcella (Anna Friel), je v seriálu vyslovováno „Marčela“ tedy italským způsobem namísto anglického. (hansel97)