Martin, zvaný Prcek, je již patnáctiletý kluk a navíc se stal strejdou. A opět řeší problémy, vzniklé v rodině svého sourozence, kde mezi mladé manžele vstoupila žárlivost. A opět je jeho řešení osobité a netradiční… (Magic Box)

Armin82

Možná slabší pokračování,ale pro mě nepatrně...náš věčný řešitel Martin Pavelka má zase co na práci a pořád je to zábava--->60% ()

LuNaj

Ano, je to ideologické. Ale to mi ani náhodou nevadí. Mám rád starší české komedie. Připočte-li se k tomu vynikající herecké obsazení (tady u mě vede V. Menšík), tak není o čem diskutovat. ()

MillaJ

Kdo to byl? Zuzana. A co chtěla? Ale nic. Tak to je dobře že nám to řekla, člověk je hned takový klidnější. :D ()

subic

Jen odvar předchozího dílu. Ne já se už na to asi ani nikdy více dívat nechci, už jsem to viděl asi 3x a stačilo. ()

ostravak30

Druhý díl už táhnou pouze Vladimír Menšík a Josef Bláha a ani ti neudělají nic se slabším scénářem. Jednička byla více než povedená, dvojka už trochu ztrácí dech. Mimo jiné i proto, že se zde objevují přeci jen trochu agitky o stavu zemědělství v Čechách. Hlavní důvod je ovšem méně humorných situací a zápletek. S malým bráchou to tak nějak fungovalo, s větším příliš ne. Také Ivana Maříková mi pasovala k Romanu Čadovi víc než Magdalena Reifová. ()

javlapippi

"Když náš táta se vzteká pořád." "No jo, když ty taky za ním příjdeš, když má k večeři žemlovku." Normalizácia nám utešene postupuje, nikto netrpí hmotným nedostatkom, pracujúci aj študujúci majú na výber z množstva voľnočasových aktivít, už len jemne doladiť rodinné a citové záležitosti a zavládne raj na zemi. O to sa rovnako ako v prvom filme postará pubertiak Prcek s kamarátkou (Maříkovú vymenil za Reifovú), za hojnej pomoci dobrotivého súdruha ministra, obetavého lekára, ochotnej predavačky v drogérii aj chápavého esenbáka. Popri tom sa len tak mimochodom spropaguje vyspelé poľnohospodárstvo, kde sa družstevníci majú tak dobre, že môžu z fleku robiť zabíjačky kedy ich to napadne. Rovnako nerealistické aj rovnako pohodové a dobre zahrané ako prvý film. "My mu radíme, protože to s ním myslíme dobře a on se sebere a jde za ministrem!" ()

(fjw)

Průměrný český socialistický film. Z průměrnosti vás občas vyzvedne Menšík nebo Bláha svými vtipnými hláškami:) ()

pimp

Stejný marasmus jako v prvním díle, ovšem za vygradovaný minipříběh soudruha ministra jenž umravní přízemního otce, musím dát lepší hodnocení. ()

x_ander

Stejné jako jednička - sem tam povedená hláška nebo scénka, ale celkově se to absolutně nechytá na jiné komedie své doby. ()

Bugiii

Já mám prostě československé komedie ze 70.let ráda. Dvojka je stejně dobrá jako jednička, plno zábavných a vtipných situací, ve kterých excelují hlavně Vladimír Menšík, Josef Bláha a jejich manželky:-D ()