Když přijede strýček Charlie na jednu ze svých obvyklých návštěv příbuzných do ospalého městečka Santa Rosa, začne jeho obyvatelům jedno z nejnapínavějších dobrodružství. Šarmantního strýčka Charlieho, nebezpečného zabijáka, který cestuje z Philadelphie do Californie a v patách má zákon, ztvárnil Joseph Cotten. Brzy ale jeho dříve nic netušící neteř a jmenovkyně Malá Charlie (Teresa Wright) pojme podezření, že její strýček je vrahem vdov, a smrtelná hra na kočku a na myš začíná. Jak se v průběhu tohoto skvělého psychologického thrilleru neteř postupně dobírá pravdy, nezbývá psychopatickému zabijákovi nic jiného, než svou nejmilejší příbuznou zavraždit. (oficiální text distributora)

Mr.FreeZer

Další snímek mého oblíbeného režiséra. Skvělý příběh o vrahovi vdov, kde já mám nejradši tu srdcervoucí atmosféru, která nastane, když vrah zavítá k příbuzným do Californie. Prostě další parádní Hitchcock. ()

Killingjoke

Filmy Alfreda Hitchcocka jsem si v poslední době velmi oblíbil. I proto jsem doufal, že film Ani stín podezření bude patřit ke klenotům žánru. Bohužel, nestalo se a je to pro mne velkým zklamáním. Je pravda, že zápletka je sice opět hitchcockovsky tajemná a zpočátku to vůbec nevypadá zle. Joseph Cotten je ve své roli tajemného strýčka Charlieho velmi přesvědčivý a celý děj se vyvíjí zajímavým směrem. To však jen do chvíle, kdy Charlie přijede k rodině své sestry do Californie. Během okamžiku jsou zlomeny veškeré tajemství filmu, jiskřivá atmosféra se rozplyne a kouzlo tohoto filmu definitivně končí. Zbytek času mě strašlivým způsobem iritovala neuvěřitelně otravná rodina v čele s neskutečně husičkovsky zahranou matkou. Navíc se zde vrší jeden logický kiks za druhým (např. nepochopitelné ukrývání článku v novinách), klišé a zase klišé. Ne tento film se Hitchcockovi podle mne moc nepovedl… ()

Biopler

To čo mal byť za záver? Are you joking me, Hitch? Zaujímavá voľba Cottena do roly kontroverznej postavy, ktorá vypáli v zápornú. Opäť si pomáha barličkou - polícia zdieľa s ľuďmi, že pátra po sériovom vrahovi a mieni aj miesto kde hľadá... no spánombohom. Prím je to, že v mnohom je film implicitný, napr. nemusíme vidieť žiadnu vraždu, stačí si len domyslieť, neskôr sme svedkami len pokusov. Hich je až srandovne cynický keď vo filme vystupuje otec s jeho priateľom, ktorí sa neustále bavia o vraždách a technikách ich prevedenia. To sú malé plusky tvorcovi, ktorý si piple svoje dielo. Režisér má však v rukách príbeh, pri ktorom môže a má mraziť, no, čuduj sa svete, nevyužíva to a pre mňa je to prekvapenie. Negradoval napätie aké by sa dalo zo situácií objektívne vytlačiť. Priam naopak, občas až kŕčovito zobrazoval prejavy zloby skrz hlavnú postavu, trochu na počudovanie. Tak sa predsa nespráva rafinovaný sériový vrah. ()

Syl Wes Ter

Najlepší film od majstra Hitchcocka čo natočil v 40. rokoch. Zábavné sú rozhovory medzi otcom a jeho kolegom o najdokonalejšej vražde. Joseph Cotten dobre zahral psychopatického vraha. ()

Kroup4

Mistrovsky natočený thriller.Joseph Cotten nemusel kolikrát ani mluvit a to napětí z něj přímo srčelo.Film i přesto jak je starý ,je pro diváka zajímavý.Příběh je nadčasový.Klasika která stojí za podívání.Určitě pro mne patří mezi to nejlepší co Alfred Hitchcock natočil. ()

Adiemus

Po zjištění, že TOHLE byl Hitchcockův nejoblíbenější film, jsem si nemohla vybavit jednoho polozapomenutého českého spisovatele, který měl rovněž mezi svými dílky to nejoblíbenější. Dokázala bych vyjmenovat tři čtyři tituly tohoto autora, které byly podle mého daleko lepší než jím propagovaná - vlastně - agitka. To jen dokazuje, že autoři nejsou ke svým výtvorům příliš soudní, Hitchcocka nevyjímaje. ()

Gromit

Tento Hitchcockův film patří asi k těm méně známým, rozhodně však ale patří k těm nejlepším. Skvělá práce s napětím, úžasná atmosféra a výtečný Joseph Cotten jsou hlavními pilíři tohoto znamenitého a nestárnoucího thrilleru. ()

qvark

Klasicky stavěný snímek s andělem a ďáblem stejného jména...dialogy ještě nejsou tak vybroušené jako v pozdějších Hitchcockových opusech a jimi nabažený divák marně čeká, že jej film svým spádem, zvraty a sofistikovaností takříkajíc předběhne...jednoduše řečeno mám z celého příběhu pocit, že by se vměstnal do typického úvodního monologu některého z pozdějších děl jako intro pro následující Hitchcockovo řádění.... ()

dawydx

Dokonalé vykreslení vývoje rodinných vztahů. Já vím, že o tom ten film není, ale zachycení rodinné atmosféry a vývoj postav Charlie a strýčka Charlese je brilantní. Zpočátku vidíme hodného strýčka, kterému bychom odpustili snad každý možný prohřešek, jenže v průběhu vyšetřování dvou detektivů se o něm dozvídáme celou pravdu. Na konec vidíme uštvaného šílence, jenž je ze strachu o vlastní krk ochoten obětovat svou vlastní neteř. Vytknout se dá málo, snad jen pomalejší rozjezd a trochu uspěchaný vývoj vztahů mezi Charlie a detektivem. To jsou však jen drobnosti proti všem kladům, kterými tento snímek oplývá. ()

MaxForValue

Takmer som nedýchal. Hitchcock majstrovsky buduje napätie počas celých sto minút a na konci to všetko exploduje presne tak, ako si naplánoval. Je úžasné sledovať takto precíznu filmárčinu. ()

kubilov

Teresa Wright jako mladá hezká dívka Charlie na stopě nepravostem ohledně záhadného a zbožňovaného strýčka Charlieho v jednom z méně známých, ale o to však lepších Hitchcocků. Film-Noir to však není ani omylem, pouze detektivka s prvky thrilleru. ()

PlayEasy

Velmi dobře vybudovaný Thriller plný skrytého "Hitchova" napětí, které jsme plně pociťovali na vlastní kůži. Nejlepší je ta změna, kdy Charlie postupně mění na strýčka svůj naivní a růžový názor a pak už jen začíná přituhovat... Hlavně díky skvěle vystavěnému scénáři (Hitchova manželka fakt umí!), režií i hereckým výkonům (obzvláště Josepha Cottena) se jedná o další z mnoha Sirových děl, které (doufejme) nikdy nebude zapomenuto. 75% ()

bobin

Na svou dobu / 1943 / jistě vynikající a poutavý film. Dnes, bohužel, ztrácí na napětí , dějových zvratech a už nemluvím o překvapení . Poněkud sirupovitě se to táhne , bez nějaké poutavosti . Zůstává poze ta všední Hitchcockovská klasika. A to je pro dnešní dobu málo . ()

gotham

Tohle je typický Hitch, opravdu vynikající temné psychlogické drama. Skvělý Joseph Cotten jako strýček Charlie, velký sympaťák a oblíbenec malé Charlie (rovněž skvělá a krásná Teresa Wright), která doufá, že s jeho příjezdem se vyžehlí náročné rodinné vztahy a doslova k němu vzhlíží jako k modle. Postupem času však zjišťuje nelítostnou pravdu, že strýček není ten, za koho se vydává a vše směřuje až k tragickému finále. Hitch dokázal neuvěřitelně vybudovat strašidelnou atmosféru, aniž by použil létající končetiny, řvoucí modelky či litry umělé krve. Právě proto se stal legendou a přispěl k tomu i tento báječný thriller. 100% ()

Auvajs

Do klidného spořádaného maloměsta, kde se všichni znají a nikdo nikoho z ničeho nepodezřívá, přijíždí ke své sestře a její rodině mladý muž, který odkudsi kamsi před kýmsi prchá. Příběh částečně graduje a jak náhle začal, tak náhle končí. Vysoce charakteristický, typický, odšťavněný Hitchcock. (Přemýšlím, zda to celé má nějakou pointu, a nejsem si zcela jistý. Styl, obraz, forma jsou však přivedeny k naprosté dokonalosti. Jen málo filmů je lépe natočeno.) ~~~ 77% ()

JuveIt

Nuda. Jsem Hitchcockův fanoušek a měl jsem k tomuto snímku velká očekávání. Místo obvyklého úžasu jsem si však přál, aby tento film už skončil a každý pohled na časomíru budil hrůzu, kolik ještě zbývá do konce. Při Hitchcockových filmech by však hrůzu mělo budit něco jiného, nemyslíte? ()

pollstro

Film, o kterém se Hitchcock několikrát ke konci své filmové kariéry zmínil, jako o svém nejoblíbenějším. Z dnešního pohledu klasická studie kriminality, která byla ve své době vzniku zcela nadčasová, a jejíž variace jsou viditelné po celou dobu existence psychologického thrilleru, který zároveň není ani tak o honbě za vrahem, nýbrž o konfrontaci maloměstské rodiny střední třídy se zločinem. Příběh bez kriminologického napětí, které je způsobené znalostí vraha, ale i přesto Hitchcock přiřazuje divákovi roli vzdáleného pozorovatele, který sleduje veškeré dění s naprostým napětím a očekáváním, které se v momentě, při scéně v knihovně, několikanásobně zvyšuje. Vše postavené na střetu dvou zcela odlišných světů. Strýc a neteř, paradoxně nesoucí stejné jméno a navzájem telepaticky předjímající vlastní úmysly, při kterých se nevinnost, naivita, dobro a čistá lidská duše střetává se zlem. Dva dokonalé protiklady. Kritika pokrytectví a povrchnosti společenských úvah. Nedůvěra Hitchcocka a jeho sociální zpochybnění lze spatřit v každém záběru. ()