Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

Aky

Standardní vysoká Hitchcockova kvalita. Přece jen mi však chybí větší napětí, což patrně způsobuje príliš dobrácký Gary Grant, kterému opravdu zlé úmysly v této poloze jen těžko věřím. Ale pořád pohodová podívaná. ()

misterz

Celkom vydarená hra režiséra s divákom na spôsob niečo ako: Tak je lump, či nie je? Inak Cary Grant tu hral fantasticky, myslím, že najlepšie z toho, čo som s ním zatiaľ videl. Ukazuje, aký bol všestranný, teda až na tie komédie, tie mu moc nešli. Aj keď väčšina ho velebí práve za ne. A Joan Fontaine? No bábika, čo budem hovoriť. Celkovo sa na to dobre pozeralo, aj keď príbeh a niektoré udalosti okolo postáv občas skĺzavali k nude. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Vančura

Skvělý film, který se mi hodně líbil. A to především díky úchvatné Joan Fontaine, která je zde skutečně dokonalá. Btw. přijde mi vtipné, že zde v 24 letech ztvárnila postavu, o které její matka pronese, že jí "připadá už trochu staropanenská", protože stále není vdaná - to náhlé zamilování Liny do Johnnieho pak vypadá, jako by se chtěla za každou cenu vdát, aby její osamělý život konečně dostal smysl. Na člověka dnešní doby to může působit až nepochopitelně - je prostě znát, jak se svět za těch 80 let změnil. Pokud jde o Caryho Granta, myslím, že mi prostě asi "jen" nevadil (což už nemůžu říct o českém dabingu, ve kterém jsem to bohužel viděl - hlas Lukáše Hlavicy mi ke Grantovi vůbec nesedl). Dějově mi to trochu připomnělo o rok starší Rebeccu, ale nabízí se srovnání i s dalšími snímky nejenom od Hitchcocka. Celkově jsem z toho byl dost nadšený, až na samotné finální rozuzlení, které se mi nelíbilo. Myslím, že jiný závěr by se tam hodil více (tu snahu studia udržet pozitivní image Granta nechápu a přijde mi stupidní, protože jsem odjakživa alergický na spojování herců s jejich postavami), ale to už je dnes jedno. ()

Javert

Ze začátku (kupé, bál, ...) je Suspicion spíše romantickou komedií. Postupem času se však pomalu, ale jistě mění v nedýchatelnou atmosférou nasáklý thriller. Cary Grant hraje naprosto bez chyby - ten jeho "anděl s jistými skvrnkami na duši" je dokonale uvěřitelný a obávám se, že nějakou dobu ho budu mít zafixovaného jako toho prohnaného Johnnyho ze Suspicion. Sklenice mléka nikdy nebyla tak děsivá. ()

Goldbeater

Na Hitchcocka možná trochu slabší, ale obecně velmi dobré a zajímavé dílo. Neuškodila by trochu kratší stopáž, ale na Caryho Granta a oscarem oceněnou Joan Fontainovou se dívá velmi dobře, takže to nakonec uteče jako voda. Záběry černobílé kamery jsou velmi pěkné, stejně jako pohledy do krajiny. Také hudba stojí za to. Příjemný film-noir s velmi hezkým obsazením. ()

Anderton

Hitchcock mal dar vyťažiť z minima maximum, z béčkových tém stvoril najväčšie klasiky kinematografie. Tu však z psychologicky vďačnej témy nedokáže vydolovať nadštandartný film. Dôvodom je myslím pomerne naivne natočená romantická prvá polovica filmu, ktorá mi nedovolila sa plne ponoriť do nasledujúcej paranoje. Postava Joan Fontaine pôsobí značne naivne (rozumej nevieryhodne), mávať s ňou je veľmi jednoduché. Záver si môžete vyložiť po svojom, teda aspoň pevne dúfam, že ho Hitch myslel dvojznačne. Čo môže potom ešte nasledovať? Ak je však záver doslovný (najskôr asi je), tak je pre mňa bohužiaľ sklamaním. ()

nascendi

Suspicion je veľmi dobrá skladba Elvisa Presleyho a dosť slabý film Alfreda Hitchcocka. V tých zložitých vojnových časoch si mohol siahnuť aj na Oscara, ale dnes po takmer sedemdesiatich rokoch už nemá čím zaujať dnešného diváka, a to tvrdím ako Hitchcockov obdivovateľ. ()

classic

„Podozrenie” Generála McLaidlawa bolo citeľné už od samého začiatku, akonáhle sa dozvedel, čo v podstate vyčudila jeho atraktívna dcérenka Lina, ktorá sa čochvíľa vydáva za rozporuplného záletníka, hazardného hráča Johnnieho Aysgartha, nad ktorým mimochodom, visí množstvo záhadných otáznikov... ? „Monkey face” , ako Johnnie často prezýva (oslovuje) Linu, má inak hodne dlhú chvílu nasadené tzv. „ružové okuliare” , a preto vôbec nevidí, alebo ani nechce vidieť, že ňou zakaždým šikovne manipuluje, tlačí jej do hlavičky samé kaleráby, až jej onedlho začínajú unikať i ďalšie súvislosti, čím sa k nej postupne taktiež automaticky dostaví už zmieňované "PODOZRENIE" , ktorého sa už len tak ľahko nezbaví. Začína byť poriadne paranoidná, citovo vydieraná, trochu zdeptaná a labilná, je si sama sebou akosi neistá, a tiež nevie, čo bude vlastne ďalej ? Na scéne sa objavuje i tretia, podstatne dôležitá postava - 'Beaky' Thwaite, s ktorým sa Johnnie púšťa do podnikania s pozemkami, takýchto prospechárov by bolo, však ? Je to jeho odveký priateľ, a tak by sa nedalo vonkoncom povedať, že by mu chcel akokoľvek ublížiť, a čo trebárs, tá tragická udalosť v Paríži... ? Pohár trpezlivosti už dozačista pretiekol, a to ani nehovoriac o tom, že pohár s mliekom žiari úplne nadštandardne, v ktorom je i jed zamiešaný, či čo ? V akom pomere sa vykryštalizuje celá, extra zamotaná situácia ? Môžeme Johnnieho považovať za nebezpečnú osôbku, pretože všetko tomu i nasvedčuje... To si musíte pozrieť sami. / V 14. ročníku udeľovania prestížnych, zlatých plešivcov, zo dňa 26. februára 1942, sa v Hoteli Biltmore, stretli i dve významné, potom aj rozhádané, hollywoodské sestričky, t. j. Joan Fontaine a Olivia de Havilland, obidve nominované pre najlepšiu herečku, kedy už veľmi dobre vieme, že vyhrala „fontánka” rozkoše , keď jedna z hviezd Odviateho vetrom, ostrúhala, ale i napriek tomu, už dominovala v 30. rokoch v dobrodružných filmoch s Errolom Flynnom, pričom aj ona neskôr obdrží práve po dve ceny Akadémie... Joan, ako Lina McLaidlaw Aysgarth, je neuveriteľne strhujúcou, zaujala ma už v Hitchovom americkom debute - Rebecca, kde jej sekundoval Laurence Olivier, tentokrát to je Archibald Alexander Leach, alias CARY GRANT, ktorého považujem za najlepšieho herca, aký sa kedy vôbec objavil na striebornom plátne ! Vynikajúca Hitchcocková réžia iba podtrhuje skvelé napätie, akým sa tento majster bude i naďalej vyznačovať, a to počas celej kariéry, najmä štyridsiate a päťdesiate roky, sú neoceniteľné ! Hlavné hviezdy Grant a Fontaine sa už stretli v Stevensovom - Gunga Din, kde ale mala menší priestor. Suspicion je zo všetkých podozrení asi najviac najpresvedčivejší ? ()

evulienka3

V kontexte s doteraz videnými filmami od Alfreda Hitchcocka bol tento zatiaľ u mňa najslabší, aj keď rozhodne nie zlý. Taký "exkluzívny" manželský pár je skutočne exemplár na pohľadanie, len tá zápletka má akúsi pre mňa nemastnú neslanú gradáciu. V tomto prípade preto siaham po nižšom hodnotení. Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Flakotaso

Hitchcock byl prostě génius. Scénu, kdy hlavní hrdinové hrají scrabble, by takhle žádný jiný rejža nenatočil. Film samotný se k jeho vrcholům počítat nedá. Ale Cary Grant tady vypadá neuvěřitelně záludně. Sice se nakonec ukáže že podezření bylo údajně falešné, ale stejně tam na konci cítím Hitchovo pomrknutí na diváka, aby si to každý přebral sám :) ()

rikitiki

Hitchcock, kterého jsem nepochopila. Připadá mi jako tuctová historka o nevydařeném manželství, do kterého oba vstupovali s ne úplně čestnými úmysly. A režisérův rukopis je patrný jen v několika scénách._____KOUSEK DĚJE On si ji bere pro peníze, ona jeho použije jako únik před rodiči a staropanenským osudem. Jenomže proč? Ona je příliš krásná, mladá a z dobré rodiny, aby se dalo věřit, že zůstane na ocet, on má možnost vzít si mnohem bohatší naivky. Doufala jsem, že režisér zahraje na strunu temné sexuality, když se Johnnymu Lina očividně poprvé zalíbí, až když ji vidí, jak si užívá krocení vzpínajícího se koně. Čekala jsem příběh o masochismu, kdy on přes svoji divokost touží být zkrocen a podroben, zatímco ona coby navenek křehká dívka dokáže pevně nasadit otěže a být tedy zdatnou krotitelkou. Ale kdeže! _____ Naivní dívenka se stává naivní ženuškou, která zjišťuje, že je po svatbě její manžel stejný lehkomyslník, lhář a krásný budižkničemu, jako byl před sňatkem. Takže velké překvapení to není. Náznaky, že jeho charakter je ještě horší, a že je dokonce vrah, jsou tak silné a ani ve finále nevysvětlené, že film ztrátcí věrohodnost šťastné tečky s pokusem o nápravu manželství. /12. 8. 13./ ()

Shaqualyck

Hitchcock nedělá z diváka blbce. Dnes Vám v každém druhém thrilleru celou dobu podsouvají „svou“ pointu, aby Vám pak na konci hodili celý film na hlavu a s úsměvěm Vám oznámili, že všechno je jinak. Jak „geniální“…:( Tohle je ale stará škola. Nejen, že na konci si divák nepřipadá jako podvedený trouba, ale navíc si celou dobu užívá precizní atmosféru nejistoty a spolu s hlavní hrdinkou postupně odkrývá, pátrá, pochybuje, dumá a váhá… Skvěle obsazené i zrežírované. Bavil jsem se. P.S.: oslovovat svou drahou choť „opičko“, to mohlo projít snad jedině Carymu Grantovi :-) ()

aniiicka

Můj velmi velmi oblíbený Hitchcock. Značnou část taková pěkná romance a pak narůstající atmosféra nedůvěry a strachu. Film si mě získal hlavně svou ústřední dvojicí - Cary je tu (ač ve stínu, toho, že je podvodník a dokonce vrah) nesmírně okouzlující, vlastně většinu času vystupuje jako ve svých komediálně laděných snímcích - s šarmem a světácky a jen občasně a postupně častěji sledujeme společně s hlavní hrdinkou různá zneklidňující fakta. Cary byl ve své úloze perfektní a své postavě přesně vtiskl náznak skrývaných úmyslů a tajemna. Vynikající a Oscarem po právu oceněná krásná Joan Fontain působí jako vždy křehce a pro roli nevinné, Carym okouzlené Liny byla, myslím, tou nejlepší volbou. Hitchcock ji obsadil dvakrát, takže patřila společně s Ingrid Bergman nebo Grace Kelly mezi jeho oblíbenkyně. Četla jsem asi desetkrát, jaký Hitchcok plánoval závěr a bylo by to asi velmi zajímavé :), nicméně skutečný konec je pro mě naprosto ok. :) Spolu s Notorious moji nej černobílí Hitchcockové před jeho zlatými padesátými. :) ()

Iggy

Jen tak pro zajímavost: průvodčího ve vlaku si zahrál Billy Bevan a fotografa Clyde Cook, kdysi docela známí představitelé němých grotesek. Hitchcockova tradiční cameo role tentokrát teda nic moc. ()

Tommassi3

"No, když dojde na nejhorší, asi budu muset.." - "Co ?? Co, Johnnie ??" - "Půjčit si víc.." ;) Půjčil bych si třeba hlášku ze Švejka, ale to by nemělo příliš smyslu..;) Zkrátka zas jednou starej Hitch přišel s příběhem, který se dnes možná jeví ještě aktuálnějším než dřív.. Ale já nebudu lhát, už mám delší dobu Podezření, že jsem Hitchofil..;) Mistrovy snímky mě nikdy nepřestanou dokonale fascinovat, stejně snad i ta zdánlivě překvapivá nedoceněnost jeho bijáků.. Hitchcock zde znovu pracuje se svým celoživotním motivem fatálně posedlostí stiženého jedince i přístupem k očekávání a zklamání diváka.. Já ovšem zklamán být nemohu.. To bych musel mít ne Opičku, ale pořádnou opici, abych tenhle snímek nedocenil.. ()

Padme_Anakin

Půvabná, plachá Lina se ve vlaku seznámí s přitažlivým mužem. A vzápětí z novin zjistí, o koho se jedná. Stačí jedno jediné setkání a Lina se do muže bláznivě zamiluje. Navzdory nesouhlasu rodičů uteče z domova a po krátké známosti se za muže provdá. Po svatební cestě však začne zjišťovat a postupně odhalovat, kdo je muž, kterého má po boku. Johnnie Aysgarth je totiž ve finanční tísni kvůli patologickému sázení. K tomu, že je bez peněz, je to ještě velmi zdatný lhář, příživník a lenoch. Zamilovaná Lina začíná procitat ze svého poblouznění. Klíčící podezření, rostoucí nedůvěra a zklamání ji provázejí na každém kroku. Atmosféra houstne před očima. Liny se zmocňují ty nejtemnější předtuchy. A film se bez sebemenšího klopýtnutí přesune z romance do napínavého dramatu. Povedený kus, skvělý scénář, vynikající herecké výkony a úžasná hudba. Otázka na závěr – kdo se bojí sklenice mléka? Challenge Tour Special, červen 2015. ()

liquido26

Zezačátku to působí jako jakési romantické drama s trochu komediálními prvky. Přibližně po hodině se z toho stane poměrně zajímavý thriller, který je ale nemilosrdně zavražděn otřesnou pointou. No, mohlo to být tak o půl hodiny kratší, protože to bylo děsně, zbytečně roztahaný. ()

Tayen

Je to Hitchcock a je to skvělý film, nelze mu vytknout nic, snad až na zklamání na závěr. Kde jsem čekala napětí, objevil se klid. Závěr je velmi slabý a je škoda, že tentokrát toto Podezření nebylo ničím jiným, než nešťastným nedorozuměním. Alfréd se mě celou snažil navnadit a já se těšila, jak se ze sobeckého a lehkovážného manžílka vyklube vrah nebo pořádný parchant (větší, než se celou dobu ukazoval) a on je to nakonec jen zoufalec. Podezření se stupňuje a přibývá stále nových a nových důkazů, které se nakonec vyjeví jako falešné, stejně jako moje čekání. Škoda. Sice to byl Alfrédův záměr, ale s tímto filmem jsem se neshodla. ()

mysiak

Pre mňa to nie je ten pravý majster Hitchcock..humor a slabšia zápletka...nejde mi to moc dokopy, je to fajn dobre sa to pozerá a nečakána pointa zaujme...ale ináč solídny thriller ()