Prokletí Salemu

(TV film)
  • Česko Salem's Lot (více)

Zlověstné události svedou dohromady spisovatele (David Soul) fascinovaného starobylým domem na kopci, uhlazeného obchodníka se starožitnostmi (James Mason), jehož znalosti sahají daleko za staré harampádí a antikvářova záhadného bledého „společníka" (Reggie Nalder) v Prokletí Salemu. Drastický horor, při kterém tuhne krev v žilách, podle Kingova románu natočil Tobe Hooper (Poltergeist). (Magic Box)

wray

Nejak mi to veru nesadlo :/ Dost som sa na to ako fanusik Stephena Kinga tesil, a ratal som aj s tym ze nic extra sa od TV filmu neda cakat, ale aj tak... Ostatne Kingoviny spracovane pre TV sa mi vzdy pacili (a nielen pecky ako It, este aj Sleepwalkers bolo fajn...) ale Salems Lot je podla mna velmi slaby... Priznam sa ze knihu som necital, ale neche sa mi verit ze by to autor napisal tak nudne. Film totiz poriadne nudny je - minimalne hodinu trva kym sa nieco zacne diat a potom aj ked sa to deje tak to vo mne nejak nenechalo ziadne pocity. V inych filmoch je ta nudna hodina vyzuita aspon na vytvorenie atmosfery, vykreslenia postav, prostredia - V Salem Lot to bolo skor cakanie na "nech uz sa konecne daco stane".Okrem toho hlavneho minusu (pre mna nezaujimavy a neoriginalny pribeh - mozno keby som to videl pred 30timi rokmi bral by som to inak) je vsetko ostatne ako sa pri TV filme caka - nic extra. Celkovo - asi nie. Myslim ze z sfilmovanych Kingovych pribehov to najslabsie co som zatial videl :/ ()

Sunwheel

Asi som zvolil zle, keď som si pozrel 3 hodinovú verziu. Bolo tu zbytočne veľa vaty a nepodstatných príbehových odbočiek. Celkovo to horor moc nepripomínalo a nebyť záverečného lovenia záporáka, tak mám dojem miestami až rodinného filmu mixnutého s kriminálnou zápletkou. Taký priemerný zážitok. ()

Phillippus

Odporúčam neurobiť rovnakú chu...kravinu ako ja- nepozerajte to, keď ste doma sami, vonku prší, ale je ešte len poobedie. Najideálnejšie je pozrieť si to v úplnej tme s vytiahnutými roletami a sám. SPOILER: Scéna v base s Barlowovym ksichtom bola asi najväčšia ľakačka, čo som kedy zažil, jeho maska bola na svoj vek geniálna. Všetci upíri vyzerali super, ale najlepší bol asi Mike v kresle. Dosť ma však sklamal Mark Petrie- mal to byť inteligentný dvanásťročný chlapec, nie vysoký hruboksichtý punk. Celkovo ma dej trochu rozosmutnil, príbeh bol vedený knihou iba vo veľmi hrubých rysoch. Mesto sa okrem toho volá Jerusalem´s Lot ()

Smartynko

Tak trochu vykrádačka Stokerovho Draculu, ale nie je to vôbec zlé. Na to koľko má tento film rokov je to úctyhodný kúsok a čudujem sa, že to tu na CSFD nemá červený layout. Pár krát som sa skoro po*ral, vo filme je zopár klasických scén na vyľakanie diváka. (Videl som Director's Cut) ()

Mark1983 odpad!

No...já jsem knihu četl a s jistotou konstatuji, že tenhle film a ani jeho nově natočený bratr jí nesahají ani po paty, co se děje a atmosféry týče. Když jsem četl knihu, téměř jsem ji nedokázal odložit, avšak co se filmové adaptace týče, je to až úsměvná záležitost. Jsou mnohem lepší filmy podle knih Kinga. ()

Al90

V dnesni dobe uz skoro nekoukatelny film co se tyce efektu(zejmena utoky upiru na cloveka) jsou strasne provedene...To asik mohlo vystrasit tenkrat,ale dneska uz ne,i kdyz chapu,v te dobe to mohl byt slusny horror s par scenama,kdy clovek trosku byl nervozni...Skoda no,atmosferu to misty melo,ale srazi to strasne provedene upirske utoky a nekdy docela nevi clovek co zrovna na platne herec predvadi...ale to je tou dobou natoceni :)) ()

MYSTERIEUS

Tešil som sa na tento film ale musím povedať, že ma King trocha sklamal. Aj keď dej bol zaujimavý bolo málo horrorových scén.Pripadalo mi to ako by film spadal pod prísnu cenzúru a tak tam boli scény buď oklieštené alebo z nich bolo pomenej. V závere filmu hlavný hrdina aj s chlapcom vyšli von z domu a dom podpálili bez toho aby sa šiel pozrieť alebo nájsť Suzan ktorú tam ukryl starožitník Stryker, dom podpálili bez toho aby sa presvedčili či nie je náhodou v dome.Dávam 3. ()

Killy

Je pravda ze se opet potvrdila vecna pravda - s knihou se neda absolutne srovnat! Pokud bych ale Prokleti Salemu necetla, film by se mi moc libil. Jeden z lepe zpracovanych starych hororu s obcasnym lekancem a peknyma maskama. Zklamaly me postavy, ze si reziser nedal tu praci napodobit je tak jak je King popsal protoze tim dost pozmenil pointy...ale dokazal z nich vybruslit aby filmu neubral na kvalite. A za kulisu prostredi by zaslouzili tvurci 5* protoze presne takhle jsem si Marstenuv dum a Salem predstavovala pri cteni knihy:) ()

StaryMech

Hooperova dvojdílná televizní verze Kingovy variace na Nosferata má všechny nejčastější slabiny průměrných a podprůměrných ukázek žánru počínaje klišovitostí a nepravděpodobností příběhu (nad guatemalskou douškou, zbytečně předznamenanou už v prologu, lze leda nevěřícně kroutit hlavou) a konče podřadnými metodami zvyšování napětí, jako je toliko scénáristickými potřebami poháněné iracionální jednání postav nebo umělé brždění děje. Nečetné klady díla vidím v pomalu rozvíjené první části, tuatamnímu záblesku "lvího spáru" autora "Texaského masakru motorovou pilou" (třeba v onom chlapečkově ťuky ťuk na okénko) a v průběžně uspokojivé hudbě. ()

70s80s90s

Klasicky sedemdesiatkovy horror. Nudny dej, ale vyborne masky, efekty a hudba. Prechody medzi scenami su komixoveho typu a dobovo sedia. Hooperov treti najlepsi horror. Videne na vhs 112min. ()

Loosser

nj, holt klasický horor na pomezí 70. a 80.let, navíc ještě řekl bych slabší tv film..pomalý děj, prd herecké výkony, žádné lekačky, směšné monstrum..ale třeba někdo slávu Salemu po letech opráší v nějakém remaku se vším všudy.. ()

Black.Adder

Samozřejmě na knížku to nemá, ale je to důstojné zpracování, a to nízké hodnocení tady je nezasloužené. Řekl bych, že atmosféra i všechno ostatní je vystižený skvěle. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra