Hornblower III - Věrnost

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: Loyalty (více)

Píše se rok 1803, nejistý mír s Francií trvá už rok. Mužstvo flotily bylo rozpuštěno, důstojníci živoří na polovičních platech a zabíjejí čas, jak se dá. A na druhé straně kanálu sílí Napoleon. Není to ovšem jen ten ambiciózní, světovládou posedlý Korsičan, koho by se měla Anglie obávat. Začíná to vřít i na domácí půdě, v Irsku. A Irové, jak známo, jsou ochotni spolčit se třeba s ďáblem, aby dosáhli svého. Proč by se tedy nemohli spojit s Bonapartem? Jenomže jak zjistit pravou podstatu věcí a neporušit přitom mírovou smlouvu s Francií? Jedna možnost by tu samozřejmě byla. Riskantní, nebezpečná, jako vždy. Jenže co není v předvečer války riskantní? A tak se Horatio Hornblower, čerstvě jmenovaný kapitánem šalupy Hotspur, vydává se svými muži vstříc dalšímu dobrodružství... (oficiální text distributora)

Drom

S Francií byl uzavřen nejistý mír a námořnictvo strádá. Hornblowerova loď byla vyřazena ze služby a proto traví svůj čas na britské půdě. Živoří z polovičního platu a bezcílně proplouvá šedivými dny. V jeho životě se však objevuje nesmělá ctitelka, dcera jeho domácí. Dříve však než se s ní stačí sblížit je povolán na novou nebezpečnou misi a při té příležitosti je mu svěřena funkce kapitána lodi Hotspur. Dovršuje se tak přerod mladého důstojníka a Horatio, na počátku v pozici nezkušeného, musí nyní sám pevně vést loď i posádku a dělat zodpovědná a také nepopulární rozhodnutí. Sám se tak ocitá na místě autority nad mladými důstojníky, v jejichž kůži před pár lety sám byl. Francouzi v čele se všehoschopným Napoleonem však nejsou tím jediným nebezpečím. První polovina filmu je velmi povedená, ve druhé je však několik podivných chyb a spekulativních situací. Vše pak vrcholí záhadně nezpozorovaným příjezdem posil na zaplněnou pláž a podivnou nerozhodností hlavního zrádce, jenž nejprve nejeví zájem o další život našich hrdinů a následně jednoho nechce zabít a smrt druhého jej zlomí... ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. "...and remember do nothing to provoke the war befor war is declared." Niall Leonard-scenár, zaužívaná narácia príbehu, pohrávame sa a vypukne peklo. Výborne spracovaná zápletka, okolité prvky scenára by boli potrebné dotiahnuť Soundtrack otvára každú scénu, nabil na intenzite, a skladateľ John E. Keane ho nechal vyrásť. Môžete očakávať lahodný soundtrack. Natočiť takúto sériu si žiadalo- čas, peniaze, skúsenosti a talent (pred kamerou a za). Pamätám si, že na YouTube som pozeral behind the scenes, kde režisér im vysvetľoval, aké náročné bolo nakrúcať na vode, k tomu s loďami vo reálnej veľkosti. Ioan Gruffudd herecky dospel, čo sa odzrkadlilo na jeho výkone, jednak vyrástla jeho postava aj on sám. pochopil presne, čo žiada režisér a film. Je ťažké nakrútiť film,a je to drina pot, preteky s časom hádky s kolektívom a producentami. na druhej strane séria môže byť rada, že sa ju chytil skúsený režisér. Herečka Julia Sawalha je ako anjel v tejto sérií, pôsobí milo, vyzerá krásne, a čo je dôležité vie hrať. Andrew Grieve zvládol réžiu na výbornú, pretože som prežíval životy mnoho vojakov, a množstvo scén mi zostalo v hlave. Niekoľko známych tvári predchádzajúcich častí sa vrátilo, Hornblower povýšenie, približuje nám aspoň tú masku, toho, ako musel vyzerať životy na mori, a služba v službách jeho námorníctva bola pocta, a nesmela znamenať predsa hanba rodine. Nová pozícia sadla Horatiovi, a séria naberá nové obrátky. Bola jednoducho radosť sa pozerať na poslednú polhodinu filmu (nie, že by sa vyžíval v násiliu) ,záverečná bitka na pláži, je jedno z najlepších bitiek celej série. Táto časť dokázal, že je kvalitná dobre nakrútená, zostrihaná, osobne vo mne nevyvolala ohromné pocity, ako Hornblower: The Frogs and the Lobsters; Hornblower: Retribution . „Vernosť si človek musí vydobyť a zaslúžiť.“ /85 %/ ()

helrohir

V tretej sérii sa Hornblower opäť vydáva na pevnú zem, konkrétne do Francúzska, aby znova zatočil so žabožrútmi. Takto nejako to vyzerá v tejto časti. Nuž, musím povedať, že príbeh nie je taký silný ako v druhej sérii, ale rozhodne som sa nenudil. Pribudlo pár zaujímavých postáv a záverečné vyvrcholenie je opäť dramatické, ale na to sme si u Hornblowera už zvykli. V tejto časti mi začalo dosť vadiť to neustále Hornblowerovo "vyčíňanie". Áno, je to hlavná postava, ale robí veci, ktoré by nemal robiť kapitán ale obyčajný námorníci; no proste sa pchá do každej ri.i. ()

Kimkong

Hrdina dostane svou loď a vyráží na těžkou misi, kde jen těžko rozeznává kdo je přítel a kdo nepřítel. Do toho se mu pořád vnucuje domácí, se kterou si oproti francouzce z dřívější epizody značně pohoršil. ()

jack_scott

Romantizující nádech Hornblowerovy nesluší, a tento dvojdíl je i díky nemastnému neslanému prostředí a provedení války v Kanálu asi nejhorší, respektive mne bavil nejmíň. Škoda. *** a 65% ()

swinevenca

Tady bylo až moc nedostatků. Věrnej námořník Styles v kuchyni, průhlednej Ir Wolfe, naivita a štěstí při většině akcí, i ta linka s Marií mě nebrala. Na druhou stranu je to pořád dost zajmavý, aby se to dalo sledovat se zaujetím a nedostatky přehlídnout. ()

Tempest

Čerstvě jmenovaný kapitán Hornblower se pouští do nebezpečné průzkumné výpravy na francouzské pobřeží. Setkává se nejen se s tradičními francouzskými nepřáteli, ale i se zradou ve vlastních řadách a to i na jeho vlastní lodi. Zajímavě zkombinované bojové akce na moři a na pevnině. Horatio je jako vždy velmi statečný, ale díky zradě a zbabělosti padne do zajetí. Mimo boje dojde i na soukromý život kapitána Hornblowera, kdy poznáme jeho bytnou s dcerou a dopadne to věru nečekaně. Hodnotím jako celou řadu 10/10, zatím neznám lepší ságu z námořního prostředí. Doporučuji. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Huliroha, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl šestý - Jak vypálit Tullamorku hnusnému, s Napoleonem kolaborujícímu Irovi a nechtěně se oženit s příšernou nánou. Není však pochyb, že i přes nepřízeň osudu zůstává Horác nadále panicem. Konečně kapitán, příští zastávka na admiralitě. Skvělý doplněk k leštění důstojnické šavle. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

Vitasex

Příběhově mě to bavilo, ale na celé třetí sérii mi vadí to, že Horatio je jako kapitán u všeho. Zatímco jiní kapitáni posílali důstojníka Hornblowera, kapitán Hornblower je u všeho sám. Ale mě to i tak baví, tak co. ()

BubbleGum

Jako konečný díl to ujde. Ta věc s jeho ženou mě celá nějak štvala, ale jinak to je opět zábavný díl s vážným tématem. Perfektní. Hornblower je nesmrtelný - doslova. ()