Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

kiararaftl

Dať tomuto seriálu odpad je neobjektívne. Na slovenské pomery je to skvelé. To, že sa film odohráva v krásnych priestoroch a policajti chodia na 100 ročnom porsche je irelevantné. V Kostiach a iných svetoznámych skvostov sú presne takéto nelogičnosti a nikomu to nevadí. Rovnako je nemožné porovnávať rozpočet. Z hereckých úloh je bohužiaľ čistá katastrofa predstaviteľka vdovy. Táto inak výborná divadelná herečka predvádza výkon hodný 0! Ani jeden pocit som jej neverila. Naopak Maštalír našiel cestu ako byť vynikajúcim divadelným aj televíznym hercom a už ma málokto presvedčí, že nepatrí do absolútnej špičky slovenských hercov. Zdatne s Milanom Ondríkom. Čo ten predvádza v Eve Novej ale aj tu je niečo úžasné! ()

Santino7

Slovenský seriál, to je obecne niečo, k čomu som vždy už vopred skeptický (a zákonite je to oprávnené), a tak tomu bolo i tentoraz. Kvôli veľkému jojkárskemu promu som tomuto projektu primárne zo zvedavosti však predsalen dal šancu, a musím povedať, že ma vcelku prekvapil. Nie, nebolo to dobré, ani náhodou to nedosahovalo level niektorých aktuálnych veľmi kvalitných českých seriálov, no tak či onak ma týmto počinom vcelku príjemne prekvapili. Jasné, bolo tam do značnej miery cítiť, že je to celé akési zjednodušené, mierne povrchné, nejde to v dostatočnej miere do hĺbky, seriál navyše obsahuje viaceré klišé a chce sa skrátka páčiť a osloviť čo možno najviac divákov - teda je plne prispôsobený potrebám komerčnej televízie bojujúcej o percentá a podiely sledovanosti na trhu, no napriek tomu tam možno zaregistrovať zreteľný posun k lepšiemu, nuž a snaha sa cení. Verím, že tento trend v slovenskej seriálovej tvorbe bude pokračovať i naďalej, kvalite tunajších počinov by to dozaista pomohlo. Všetky diely som síce nevidel, avšak aspoň nadpolovičnú väčšinu áno, čo je u mňa vo vzťahu k tunajšej seriálovej tvorbe dosť veľký úspech. A len tak mimochodom, Milan Ondrík bol oproti zvyšku osadenstva kvalitatívne úplne inde, skvelý výkon. 45% ()

Martin741

jak tak pozeram tak 4 -hviezdickari sa evidentne hovno vyznaju v problematike. Jo, i Policajti su ludia. radi sa pozru na peknu prdel slecny, zavidia lepsie sa obliekajucim kolegom ich plat a lepsie auta /policajt dokazy nema, ostava len u reci, a ako je zname - plati i v Policajnom Zbore - Reci sa hovoria a a chlieb sa je/. Dalej - bolo tu spomenute vysetrovanie nelegalneho prechodu utecencov, dalej drogy a az vrazdy, ze spravodlivost sa da kupit a pravdu vystrieda strach. Jo, korupcia plati i u policajtoiv, ale i tam je kopa cestnych a moralne bezuhonnych ludi, ktori si vaziua boj dobra so zlo. Takze nemozno hadzat vsetkych do 1 vreca. Tvorcovia isli strasne vysoko - a mne sa zda ze od nuly vysoko rubu - vrazdy a protidrogove oddelenie su najvyssi level v policajnej hierarchii. Dobre zaplateni /v kazdomstate, aby sa im casto spickpovi odbornici nerozutekali, vysoke odstupne atd atd..... proste sen kazdeho policajta/, Jo, hierarchia je vsade, i u panov Policajtov. Cestny policajt ktory vysetruje len obycajne kauzy a nekale praktiky narazi rychlo na hrubu ciaru - nikto nic nevie, nikto nikde nebol, kazdy sedel doma na prdeli, nikto nic nema, neda sa. A to mam uctu k ich praci -je potrebna pre spolocnost. Dalej. Axi niekto mysli ze je to tak len na Slovensku, taxa myli - ani velke krajiny /USA, Rusko, atd atd/ nemaju patent na rozum, Kazda krajina ma tuto hierarchiu, kazda na tejto planete. Dokoncim. Nie je dobre ludovo povedane hned "tak vysoko rubat" -tvorcovia sa mohli znizit, chcelo to znizit level, zacat obycajnymi vybavovackami dokladov, potom postupne sa dostat k ... povedzme tomu paseractvu. Vrazdy a protidrogove bych zatial vynechal, ze to tu dali to je na picu. Teda pardon, mne to zase uslo, chcel som samozrejme napisat ze sa mi tato snaha tvorcov ist tak vysoko hodne, ale hodne nepaci : 20 % ()

Johnny.ARN

Dával som tomu šancu, chcel som, aby ma to prekvapilo, chcel som, aby sa slovenskí scenáristi odlepili od dna prišli s niečim inovatívnym, čo by mi nedalo spávať. Po prvých troch dieloch som ale pochopil, že to tak nebude. Umelo zamotávané, priehľadné, neuvertelné. A ešte aj ten záver bol presne taký, aký som očakával a predpovedal už niekoľko dielov dopredu. Ešte sme sa nenaučili točiť ako severania a ani v domácej konkurencii to po príbehovej stránke jednoducho neobstojí. Naliali do toho peniaze, technicky vysoko pozeratelné, krásne zábery z koptérov, niekoľko drahých áut a skvelá slovenská herecká enkláva na čele s češkom Bartoškom. Len za to tie 2 z 5 po prvej sérií. ()

Flopik

Neveril som tomu ale ono to je vážne dobré. Skvelé herecké obsadenie , postavy hrajú na výbornú má to premyslený príbeh, akciu a dokonca aj hudba je dobrá. Ústredná dvojka má medzi sebou chémiu no a prvá séria sa vydarila výborne. Čo som maximálne prekvapený tak sú zvraty , pretože prichádza jeden za druhým no a ten posledný je teda výborný. Na Slovensko obrovský palec hore. Tak druhá séria sa podarila a možno aj viac ako prvá, opäť skvelé zvraty dokonca úmrtie pár postáv. Koniec slabší ale celkovo som sa bavil. Za mňa hodnotenie ostáva. ()

• Mercedes-Benz G, kterým jezdí zločinec Bongrád (Milan Ondrík), má poznávací značku BL-977YX. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)
  • Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas. (lukyno40)
  • Předobrazem vraždy novináře, která se vyšetřuje v této řadě, byla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. (fabecc1222)