Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Sany33

Príbeh: Ázijci a Afroameričania bojujú o drogovú nadvládu nad Oaklandským drogovým pobrežím. Medzi týmito znepriatelenými gangami sa ocitajú Triisha a Han doslova ako Rómeo a Júlia, akurát trocha akčnejší a nadupanejší. Herecké obsadenie: Aj napriek tomu tomu, že aj betónový múr má viac výrazov ako Jet Li (nar. 1963, Čína) mám tohto zakrslého bojovníka rád. Dokonca si malé kameo strihol aj DMX (nar. 1970, USA), ktorý pre film skladal aj hudobný doprovod. Prevedenie: Je to klasická akčná rubanica, ktorých sme videli asi stovky ale s tým rozdielom, že sa na to naozaj dobre pozerá a má to aj dávku vtipu. Pocity: Možno som dal trocha vyššie hodnotenie kvôli nostalgií, ktorú mi tento film privádza videl som ho ako malý fagan asi 20x a aj teraz kedykoľvek ide v TV si ho pozriem. Aj napriek tomu že neprináša nič inovatívne ho vnímam ako o triedu lepší akčný film ako sú Van Dameovky alebo Segalovky. Pridaná hodnota: Akčná mela plná kung fu a drsných rečí, ktorá má prekvapivo aj príbeh. 67% ()

KarKulA

Nějak jsem k tomudle nebyla schopna najít ta správná vlastní slova - naštěstí je našli jiní (nezbývá než souhlasit s komentáři type_B a Hapretor). ()

prasacimor

Ponevač je Aaliyah moja platonická láska, nemuožem inak. *Puovodne som to mal za 4, ale treba sa na to pozriet predsa len trochu triezvejšie. ()

manonfire

Mnohem lepší než "Od kolébky do hrobu". Na Bartowiaka překvapivě konzumovatelný film. Jet Li skvěle nakládá namyšlené bandě gangsta šmejdů. Škoda těch Matrix kokotin. Jet Li je výborný tělocvikář i bez nich. 60% ()

darwin

Hoodně volná adaptace Shakespearovy klasiky. Bartkowiakův debut rozhodně vydařený. Anthony Anderson v roli cool padoucha je k sežrání. ()

Mr.Floyd

V porovnaní s inými podobne myslenými (a veľmi podobne obsadenými) filmami ako napr. Kolíska do hrobu je to vcelku slušná action odreagovávačka s premyslenou bojovou choreografiou, nie až tak primitívnymi dialógmi a dejom (opakujem, nie dobrými, ale nie až tak primitívnymi!) a adekvátnou hudbou. Li je tradične ticho (scenáristi asi vedia prečo mu nemajú dávať toľko hereckého priestoru) a tradične každému nakope zadok. Komu sa to nepáči, nemá dôvod k sledovaniu, komu áno, ten bude spokojný. ()

Rudinsky

Ono v podstate to má celkom uveriteľnú zápletku, a veľký potenciál pre uber cool kick ass movie. Veď v ktorom filme sa stretne honk kongský syndikát (ktorý inak jasne vedie nad step by step family niggas - "izajáš" sa mal rovno volať Frank Lambert) spoločne s gangstas z mokrej štvrte. Celkom by to aj ušlo, nebyť nezvládnutej réžie, preafektovanej Aaliyah, ktorej neverím nič a ktorá chce byť tak strašne cool, až mi z toho skyslo mlieko... Malo to byť chladný, vypočítavý business mafioso akčniak, kde by Li odsťavoval rukou žulový džús a niggas brokovnicami z GMC-íčiek kosili všetko, čo im stojí v ceste. A malo to byť korunované určitým pátosom, ktoré si tieto filmy vyžadujú. Miesto toho si Džet Li v závere potrhá dederónku, omotá si grilované ruky a hodí salto mortale, ktoré z neznámych príčin (taký bijec si to nezaslúži) digitálne upravili. Už som len čakal, že príde Vin Diesel s digitálnymi dredmi. To sa predsa jednoducho nerobí. V konečnom dôsledku ale herecký ansábel neurazí, akčná zápletka nie je prvoplánová a ako jednohubka na upršaný večer , alebo z nostalgických dôvodov môže byť. ()

hefoo

Skvelý akčný film, DMX slušný výkon, Jet Li vs Mark Dacascos dobrý fight!!! a zdá sa mi že tam bola aj Kelly Hu? tak prečo tu neni ona ani M.Dacascos uvedený v zozname hercov? 100% ()

xmozek

Co film vytahuje vysoko jsou bojové scény a akce všeobecně. Až na pár nevhodně použitých počítačových triků není co vytknout. Choreografie obstála na výbornou. Co ale film táhne dolů jsou rádoby vážné a psychologické rozpravy protagonistů. Někteří tomuto fimlu vyčítají i přítomnost hůmoru. Pravda je,že pokud by se to chtělo tvářit jako klasická bojová řežba, asi je to na škodu, ale jsem člověk, který má hůmor rád a tak v otm takový problém nevidím. Každopádně Doporučuju tento film jako odpočinek. ()

divak84

hiphopový příběh v hiphopovém prostředí kde všichni chodí oblečení jako hiphopeři. jen jet li tu nějak nezapadá. proto si bere na pomoc lano aby ty souboje vůbec ustál... hodně špatné efekty ()

wosho

Umění Jeta Lie je zde trestně okořeněno o dráty alá Matrx. Scénář je ideální pouze pro dva žánry, buď pro akční film či regulérní porno. Bohužel scénáře se chopil akční guru http://www.imdb.com/name/nm0005428/ , tak místo koziček a broskviček se "kocháme" hromadou rádoby drsných černoušků a číňánků. Celkově se jedná o výplach, u kterého čas pěkně běží a po konci titulků se divák cítí trošku jako po lobotomii. ()

Paity

Akční filmy docela ušli, staré céčko od mercedesu už méně, ale jak nakopal obloustlému černochovi, to bylo solidní. Celkově ale naprostý průměr. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera