Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Poslední a rozhodně nejlepší díl této ságy. Hlavní plus vidím v tom, že se děj nijak zvlášť nevlekl (přestože to tak po prvních pár záběrech nevypadalo). Finální "bitva" rozhodně stála za to a byla tou nejlepší věcí na této sérii, ale ještě zábavnější byla následná reakce kina. 65 %

Twilight sága: Zatmění (2010)

Upír. Nuda. Člověk. Nuda. Nuda. Vlk, Vlk. Nuda. Vlk. Úpír. Nuda. Nuda. Nuda. Pěkné exteriéry. 30 %

Temný rytíř povstal (2012)

Epický konec Nolanovy trilogie o Batmanovi. Příběh a akční scény jsou ve vyrovnané míře a o překvapivé zvraty, tak jak je známe v podání tohoto režiséra, není nouze. 90 %

Pařmeni (2011)

Zdálo se mi, jako bych už někdy něco podobného viděl. Ale zábava to byla celkem slušná, mělo to rychlý spád. Ovšem nebýt jedné nechutné sekvence, v hlavní roli s Ramseyem, tak bych z tohoto filmu měl lepší zážitek. Ve své podstatě jde o průměrnou komedii, kterých je na miliony. 60 %

Ztracená brána (2012) (seriál)

Další napínavá, zajímavá a zábavná trilogie od Jiřího Stracha. Výborná detektivka s ústřední dvojicí sympatických detektivů Geislerové s Dvořákem, doplněnou o českého "Langdona", ale v mnohem a mnohem lepším Trojanově podání. Stačí smíchat trochu záhad a tajemna z naší historie, se zajímavou zápletkou, a povedené krimi je na světě. 85 %

Prometheus (2012)

Za mě, jakožto fanouška Vetřelce, spokojenost. Jednak jsem od Promethea neočekával, že bude po horrorové stránce na stejné úrovni, jako původní Vetřelec. To prostě nejde. Žádný takový film, který by se Vetřelci vyrovnal už asi nikdo nenatočí a těžko s ním budeme něco moci srovnávat. Všechny myšlenky týkající se universa, které R. Scott vytvořil a nyní nám je představuje a vlastně nás tím připravuje na další vývoj a objasnění dalších otázek, jsou zajímavé a rozhodně stojí za to, počkat si na pokračování. 90 %

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Šťávu tomuto filmu dodávají "Řekové" a jejich vtipné přízvuky, jinak klasická romantická oddechovka. Nic vyjímečného, ale taky nic špatného. 50 %

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Jestli jsem psal, že Paříži, miluji Tě, je zajímavým projektem, tak o tomto "pokračování" se dá říct něco podobného. Ovšem nevím, jak s tím naložit. Jednotlivé povídky se prolínaly, což mi celkem dost vadilo a také jsem si říkal, čím že mě to vlastně někteří tvůrci chtěli zaujmout. 50 %

Muži v naději (2011)

Muži v naději byl pro mě mnohem zábavnějším filmem, než Ženy v pokušení. Hlavní měrou se na tom podepsal Bolek Polívka. Taková vůdčí osobnost mi právě chyběla ve zmiňovaném filmu, a když se navíc staral o ťunťu Macháčka, tak bylo o zábavu hned postaráno. 75 %

Ženy v pokušení (2010)

Dobrý, fajn, průměr. Film Muži v naději byl ale o kousek lepší. 50 %