Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

VanBradley89

Andres Thomas Jensen je rozhodně velice talentovaný tvůrce. Jehož každý režijní pokus mě zaujal a bavil. Užil jsem si i tenhle mix gangsterky komedie a dramatu. Čtyři celoživotní přátelé, kteří sobě nahrazují rodinu a i když ne vždy se shodnou účastní se snu jednoho z nich o restauraci. A jestli jsem to ještě nikde nepsal tak musím říct, že Mikkelsen je bůh. V každé své roli je jiný a přesto dokonalý. ()

calculus

Jensen bude koukám docela veselá kopa. Souhlasím s Torkildovou bývalkou, i já to vidím na čtyři hvězdičky:-) Jenom by mě zajímalo, copak to ti seveřani pořád mají s těmi jabloněmi. To už je několikátý film, kde pro pár jablek někomu pořádně cuknou nervy. Než na klima bych to tipoval na tu jejich nařízenou prohibici. Ale je fakt, že až na pár piv byli kluci úplní vzorňáci:-). Ten prezent, kterým se Mads oháněl, nebyl AK, ale Dragunov. Nekoupil bych si od toho cvoka ani špuntovku. ()

blondboss

Typicky severské a chladné. Ak sa malo jednať o akčnú komédiu, tak som tu nevidel ani veľa vtipu a ani akcie, krimi možno sčasti. Zaujímavý námet a dejovo to nebolo až tak ploché, ale jednoducho som sa nudil. Našťastie potešili herecké výkony, hlavne v tom čase vychádzajúca hviezda dánskeho filmu Mikkelsen. Taký priemerný snímok, ktorý poteší, ale nič viac. 55 % ()

anetd1

Jestli náš národ spojuje něco s dánským, tak je to právě humor. Buď je úplně dementní nebo naprosto dokonalej. Tenhle skvost dánské kinematografie je přesně ten druhej případ a měl by ho podle mě vidět každej fanda evropskýho filmu a černýho humoru. Vlastně jakýhokoliv humoru, té černoty tam ve výsledku zas tak není. ()

DonBraso

Čím déle jsem se díval,tím více jsem tomu přicházel na chuť.Co mě fakt štvalo,byly zbytečné flashbacky,ale díky bohu jich nebylo moc.Je to doopravdy směs černého humoru,kde se pousmějete a zase jdete s partou dál.No dál.Jak se to vezme taky,protože film se převážně odehrává v jednom domě,ze kterýho Torkild udělá restauraci.Ta kriminální nota byla dobrá,ale klidně zde právě mohlo být humoru ještě více.Docela se to nabízelo.Jinak zde hraje špička dánské kinematografie,což je hodně znát a nejméně známý Pilmark zde měl skvělou roli,která mu parádně sedla.Jen pořád si říkám,že to nějak bylo málo a s tohohle čtyřlístku a všeho okolo,z toho mohla být skvělá podívaná.To zas brrr,ale nebudu proti,75% ()

Mikecat

Severské filmy mam rad, ale toto bola neskutočná zlátanina všetkého možného krížom krážom bez úvodu, dejovej línie. Co budeme robiť? Sedieť,  ležať v starej chatrči a čakat-polovica filmu a keď nás to prestane baviť, tak pôjdeme postrielat nejaké kravy...wtf?! ws ()

necrosrandist

Seveřani umí zatraceně dobré věci. A nutno podotknout, že nejen v oblasti filmu, ale kulturně vůbec. No a film samotný? Několikrát jsem přímo vybuchnul smíchy :) ()

xylobrno

komedie od které musíte místy odvrátit zrak (tedy alespoň já ano...). neskutečně absurdní komedie, která svým (pro nás "jižany") neobvyklým přístupem k vtipu a k tomu, co je vtipné dokázala rozesmát celý klub. někdy je vám až trapně se smát, ale musíte (alespoň se natajnačku ušklíbnout) - například scéna s vyvražďováním lesa... každopádně i přes mírně přislazený konec dávám 5 z 5 a myslím to upřímně :) ()

dank011

No teda zmatek. Černý humor není můj cup of tea, rozstřílené krávy jakbysmet... Zase do toho čtveřice fantastických skandinávských borců. Něco z toho do mě vešlo, i když naladění oproti mnoha jiným severským perlám nebylo úplně stoprocentní. Asi za vším stála moje neschopnost vypořádat se se žánrovým zařazením. Ale jo, drsně-komické prvky v míře vrchovaté byly, psychoanalytické retrospektivy do pubertálního věku prostě skvostné, quentinovské hromady prázdných nábojnic rovněž. . Takže film o kamarádství až za hrob ?? A proč ne ?? No je to přesně na tři a půl hvězdy. P.S. po druhém zhlédnutí měním názor na čisté 4 hvězdy ()

MAXIKILLER

Tomuhle kousku snad opravdu nic nechybí. Skvěle rozpracovaná psychologie každé z postav, výborně naporcovaný humor, a v neposlední řadě excelující herci(zejména Mads Mikkelsen). Ryze evropská gangsterka, která vás ve své absurditě emocionálně stiskne, a do konce filmu nepustí. ()

kolly13

Měla to být akční komedie a byla to severská selanka. Pořád jsem čekal, kdy to začne být zajímavé, bohužel. Přestože herci odvedli svém penzum práce, scénáristu musel být zhulený nebo na dovolené, nebo obojí. ()

tucnakova

Ty brďo, jak mám asi ohodnotit film, na kterym jsem prokazatelně byla před pár lety v kině - ale pak si ho dám na seznam Chci vidět, posléze ho obstarám, skoro celej zkouknu - a až do konce vim prd, že ho teda vlastně znám ... ? ( a : ne, nemám ty poruchy, na které máte nutkání nyní upozornit - a : ne, nikdy předtím a jindy jinde se mi tohle fakt nestalo ! ). ()

BarGoldstein

Po velmi dlouhé době jsem něčemu švihnul 5 hvězd! Tohle byla nekompromisní prdel po všech stránkách. Klobouk dolů, s tak jemnými nuancemi vykreslit takovou bandu dementů, to je fakt kumšt! Smál jsem se, až jsem měl strach o vlastní prádlo! A světe div se, ve filmu nebyl ani jeden čmoud, ani žádný hustilky! ()

Easykill

"Tečou ze mě pěkný chcanky!" "Petere, já krvácím víc když si ho honim!" Tak jsem si zpříjemnil den touhle krimi komedií a musím říct, že je to fakt pecka. Příběh sice jednoduchej jak premiér, ale to je úplně jedno, stojí to za to. Boží kecy a Mads opět absolutně v topu, mám další oblíbenou postavu v jeho podání. já toho chlapa žeru, opět všechny přechcal a vyčnívá nejvíc. Už jen kvůli němu to má smysl vidět i když hraje vedlejší roli. ()

Kosta

Černá komedie, místy velice drsná, místy zas silně emocionálně melancholická. Velice pěkné pozvolné tempo které ani nenudí, ani úderně nenaráží na všechny věmové smysli dělají z tohoto dílka nádherně oddychový film. Jednotlivé vzpomínkové flasbacky vracející hlavní hrdiny do jejich mládí jsou natočené v přesném souladu s celým dějem. Některé scény jsou fakt nezapomenutelné (vyfukování vajíček, lovecká eskapáda, .....). P.S.: Takovou painbolovou pušku bych si také pořídil. ()

Salman

Nemám rád komedie. Dívám se na ně málokdy. Tady jsem kdysi na dnech evropského filmu v Brně udělal výjimku a řehtal se celý večer. Pak jsem měl hroznou radost, když jsem to našel i na DVD v půjčovně...výborní herci (ostatně skandinávská špička), skvělé gagy, výborný námět a scénář. A přitom si ten film na nic nehraje...opravdu doporučuji ()

acervena

to je koncert, opět milovaný Mads Mikkelsen tentokrát v roli cholerického kriminálníka, úžasné a navíc přes všechnu tu krev cákající od rozbitých úst úžasně nabíjející.. ()